pytanie do osoby znającej w miare dobrze AutoCada


Autor tematu
mufi
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 89
Rejestracja: 13 lip 2006, 10:41
Lokalizacja: Jaworzno

pytanie do osoby znającej w miare dobrze AutoCada

#1

Post napisał: mufi » 01 wrz 2006, 21:08

założmy ze dałem wyszukaj(find) szukam liczy 23 w całym rysunku w opisach... i znajduje mi... ale tkaich ciagów znaków jest np 10... wiec znajduje 10 rózych obiektów, czy da sie ustawić skrót klawiatury pod "znajdz nastepne" a anstepnie pod "zoom to" zeby nie klikać.. 10 razy a wciskac F5... prosze o pomoc czy to sie da zrobić mozna oczywisice alt+podkreslona literka ale wolałbym zdecydowanie F5 np... prosze o pomoc



Tagi:


qqaz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2123
Rejestracja: 28 sty 2007, 16:12
Lokalizacja: Łódź

#2

Post napisał: qqaz » 27 lut 2007, 18:26

Witam
Trochę pózno ta odpowiedź ale może inni skorzystają.
Po wpisaniu

find i enter

w lini komend pojawi się okienko Find and replace w którym trzeba zaptaszczyć opcje Global Change - zamianna ciągu znaków dokonana zostanie na wszystkich paragrafach tekstowych jednocześnie - ale tylko tych które są napismi prostymi Dtext i Text. Mtext modyfikowany jest tylko DDedit
( 14 i może wyżej)


builder2005
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2007, 08:46
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie

Kolejne pytanie do osoby znającej w miare dobrze AutoCada

#3

Post napisał: builder2005 » 24 maja 2007, 14:38

Jestem początkującym użytkownikiem AutoCad 2006 /na razie w wersji 30 dniowej/
Problem polega na tym, że strasznie zamula - tylko i wyłacznie podczas wykonywania wszelkich operacji na rysunku tzn wymiarowanie, pomiary, rysowanie itd.

Czy w ustawieniach nie ma jakiejś opcji /którą/mogłem nieopatrznie uruchomić, która powoduje tak powolne operacje?

Z góry dziękuję za pomoc :grin:
"Takt polega na tym, by widzieć, jak daleko można się posunąć, by nie posunąć się za daleko"


qqaz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2123
Rejestracja: 28 sty 2007, 16:12
Lokalizacja: Łódź

#4

Post napisał: qqaz » 26 maja 2007, 13:22

2006 nie znam ale możliwe że dla poleceń zawierajacych konieczność regenerowania obrazu ( zamiast tylko odswieżania - jest taka opcja) ustawioną masz dużą wartość współczynnika wyświetlania llini typu okręg, łuk itp - np zamiast 100 jest 1000. Wtedy słaby system z różnymi balastami w tle - jak XP przebogaty w medialne bzdury - może się nie wyrabiać. Niestety populistyczna multimedialność komputera nie idzie w parze z siermiężnym rzemiosłem. Fakt zainstalowania nawet tylko Acad'a nie oznacza że winda oszczędziła na swoch zasobach.
A może początkujacy projektant słucha muzyki i w kącie ekranu ma aktualny podgląd na klipy z włączonym na stałe gadugadu i innymi pleple?( bez urazy :wink: )

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”