Symulatory systemów Fanuc, Heidenhain

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
jag_daw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Rzeszów

Symulatory systemów Fanuc, Heidenhain

#1

Post napisał: jag_daw » 15 wrz 2006, 17:29

Witam! Od niedawna proacuję jako programista CNC przy użyciu Pro/Engineer'a. Jestem w tej branży początkujący z tego względu że nie ukończyłem specjalności CNC/CAM lecz inną na wydziale mechanicznym, niemniej dobrze sobie radzę i chcę się uczyć obróbki skrawaniem i CAMów dlatego przydałyby w/w symulatory. Czy ktoś mógłby mi wskazać skąd takowy sciągnąć... Na oficjalnych stronach producentów są wersje demo lub nie ma symulatorów... Sciągnąłem symulator do Heidenhain'a iTNC530 ze stronki http://www.4cncas.de/ ale instalator chce instalować z dyskietki a pliki po rozpakowaniu są za duże aby skopiować je na dyskietkę?!
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2007, 20:48 przez jag_daw, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#2

Post napisał: easy2002 » 15 wrz 2006, 18:19

... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


Autor tematu
jag_daw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Rzeszów

#3

Post napisał: jag_daw » 15 wrz 2006, 19:54

Czytałem juz Twój temat, ściągnąłem ten symulator ale to tylko demo... Sprawdzę jeszcze iTNC530 Programming Station Software, bo próbowałem iTNC530 Programming Station Software with smarT.NC i mam problem z uruchomieniem... jak pojawia sie komunikat ze to demo i obsługuje programy do 100 linii nic dalej sie nie dzieje.

Z drugiej strony interesuje mnie bardziej symulator Fanuc, bo w pracy mam dwie maszyny z systemem Fanuc 21i...

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#4

Post napisał: easy2002 » 15 wrz 2006, 20:21

Witaj
Wszyscy chcą pełne wersje, ciekawe kto będzie je pisał za darmo, może kogoś znacie to dajcie znać
Jeśli chodzi o iTNC530 to w pliku ściągniętym ze strony podanej w linku
To jest tam w archiwum opis klawiatury
Np. ominięcie ekranu shareware odbywa się poprzez naciśnięcie esc
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


Autor tematu
jag_daw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Rzeszów

#5

Post napisał: jag_daw » 18 wrz 2006, 20:21

Mam pewien problem z w/w symulatorem Heidenhain'a... po uruchomieniu aktywny jest tylko przycisk OFF, skróty klawiaturowe nie działają (Key-Non Functional). W instrukcji obsługi napisane jest, że symulator potrzebuje wprowadzenia adresu IP 127.0.0.1 w odpowiednim menu konfiguracyjnym, ale gdzie ono jest ?

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#6

Post napisał: easy2002 » 19 wrz 2006, 08:39

Witaj
Na jakim komputerze masz uruchomiony ten symulator mam na dzieję ze nie na laptopie :???:
Jeśli na zwykłym PC to tak jak pisałem: :cry:
w archiwum gdzie jest instalka jest plik pdf z obrazem klawiatury tam zobaczysz jaki przycisk na klawiaturze odpowiada przyciskowi na sterowaniu :mrgreen:
np. aby ominąć ten ekran power interp.. naciśnij del na numerycznej :lol:
załączam plik rar z plikiem pdf opis klawiatury :grin:
Załączniki
pgmplatz_tast_engl.rar
(41.35 KiB) Pobrany 2198 razy
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


Autor tematu
jag_daw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Rzeszów

#7

Post napisał: jag_daw » 19 wrz 2006, 16:58

Miałem już ten opis klawiatury i inne informacje z 40 stronnicowego pliku ze strony Heidenhaina, już go przestudiowałem i nie potrafię nadal tego uruchomić z tym, że chyba jest coś nie tak w innej kwestii... Oto zrzut ekranu na moim komputerze:

Obrazek

dlaczego pola funkcyjne na prawo od przycisku OFF nie są aktywne? Coś powinno na nich być ponieważ obsługuje się je poprzez klawisze F1-F8? Być może symulator uruchamia się tak jak włącza się maszynę, a nie wiem jakim przyciskiem?!

PS.: zwykły PC, nie laptop.

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#8

Post napisał: easy2002 » 19 wrz 2006, 23:31

Witaj
A jednak laptop tak ? :cry:
Jeśli to laptop to podłącz sobie klawiaturę od PC i masz klawiaturę taką jaka powinna być do tego programu :mrgreen:
Oczywiście nie zapominaj o num lock :wink:
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


Autor tematu
jag_daw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Rzeszów

#9

Post napisał: jag_daw » 20 wrz 2006, 17:52

Napisałem:

'zwykły PC, nie laptop.' Co oznacza, że na zwykłym PC a nie laptopie... przecinek jest w dobrym miejscu :) Gdybym napisał 'zwykły PC nie, laptop.' to oznaczałoby że laptop. Pozdrawiam.


wojptak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2006, 19:28
Lokalizacja: Kościan

#10

Post napisał: wojptak » 17 paź 2006, 19:30

Aby uruchomić iTNC530 (tak jak na obrabiarce) nalerzy wcisnąć klawisz CE (Delete na klawiaturze PC)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”