Poszukuję pompki do chłodziwa

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
Oineh
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2005, 06:50
Lokalizacja: ??czna

Poszukuję pompki do chłodziwa

#1

Post napisał: Oineh » 25 lip 2005, 13:02

Buduję maszynę do cięcia płytek ceramicznych. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o pompkach do chłodziwa ani też nie wiem gdzie takową zakupić. I nie chodzi mi o dużą pompę ale o niewielką. Płytki o wym 35mm X 35mm tnie się na kostki o wymiarach max 1mm X 1mm. Tarcza ma średnicę ok 800mm. Może ktoś kupywał taką pompkę i osprzęt do niej (elastczne teleskopowe dysze, rurki, złączki) to prosze o jakieś info. A może ktoś rozwiązał problem chłodziwa w jakiś inny sposób? Czekam na każde info.



Tagi:


pit202
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 863
Rejestracja: 02 lip 2004, 23:38
Lokalizacja: --

#2

Post napisał: pit202 » 25 lip 2005, 13:08

jak cos niewielkiego to moze akwarystyczne pompki , a jak cos mocniejszego to moze pompka do CWU ?
PiteR


wekar
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 73
Rejestracja: 10 paź 2004, 12:42
Lokalizacja: LEGNICA

#3

Post napisał: wekar » 25 lip 2005, 14:01

Witam.
może pompka od starego automatu do prania....
pzdr


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#4

Post napisał: anoda » 25 lip 2005, 14:07

najprostsze rozwiązanie to pomka od spryskiwacza samochodowego - ( polecam tylko szrot ) może być ze zbiornikiem elastycznym. Jedynie co trzeba zrobić to podnieść punkt poboru płynu, gdyz zawiera cząsteczki obrabianego materiału. najlepiej zastosować filtr grawitacyjny 2 stopniowy. Na te wydatki taka pompka jest wsam raz. Ostatnio kupowałem do TICO za 29zł.
Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.

Awatar użytkownika

webserver
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 989
Rejestracja: 01 sty 2005, 17:48
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

#5

Post napisał: webserver » 25 lip 2005, 20:29

polecam papke od poldka w granicach 20zl nowa :wink:
Pozdrawiam PlotComplex.com

Awatar użytkownika

KAPaGo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 172
Rejestracja: 04 sie 2004, 14:45
Lokalizacja: EU

#6

Post napisał: KAPaGo » 25 lip 2005, 20:56

A można wiedzieć jak to ogołnie wyglada taka frezarka do ciecia glazury? Ciekawe czym płytki gresowe będziesz wycinał?!


Autor tematu
Oineh
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2005, 06:50
Lokalizacja: ??czna

#7

Post napisał: Oineh » 27 lip 2005, 08:03

Nie frezarka do glazury a maszyna do cięcia płytek ceramicznych (spieki tlenków metali, między innymi) Z ceramiki nie tylko robi się płytki ale także elektronikę, w tym wypadku termistory. Zresztą podałem wymiary (WIDZIAŁEŚ glazurę o wymiarach płytki 1mm X 1mm???). Chciałem pompkę kupić nową najlepiej cena do 300zł. Ma ona chodzić po 16 i więcej godzin na dobę 5 dni w tyhgodniu. NIe wiem czy pompka od spryskiwaczy da sobię radę. A jeśli chodzi o akwaryystyczną to nie wiem jak zareaguje niezawodnością na drobinki powstające podczas cięcia i na emulgator który się dodaję do chłodziwa (właściwie jakiś olej o właściwościach emulgujących). Może ktoś budował jakąś frezarkę czy coś do metalu i kupił gdzieś taką pompkę. Jak założę jakieś niepewne chłodziwo to jak przestanie chłodzić to mi załatwi tarczę djamentową ( 0,3mm grubości) w jednej chwili. Czekam na dalsze propozycje...


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7604
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#8

Post napisał: pukury » 27 lip 2005, 08:17

witam !! jak ma to być zastosowanie profesionalne to nie stosuj żadnych " wynalazków " !! . kup sobie normalna pompę chłodziwa od tokarki/frezarki i po problemie . pracowałem kiedyś na tokarce w akordzie i przy nacinaniu gwintów pompka pracowała bez przerwy . albo sobie sam zrób - konstrukcja jest banalnie prosta . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


Autor tematu
Oineh
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2005, 06:50
Lokalizacja: ??czna

#9

Post napisał: Oineh » 27 lip 2005, 08:32

No i po to ten post. Gdzie taką pompkę można kupić (najlepiej w polsce). Ale ona nie musi pompować dużo chłodziwa. Najlepiej taka pompka niewielka. Przy tokarkach to spore widziałem.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7604
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#10

Post napisał: pukury » 27 lip 2005, 16:39

witam !! niestety te pompki są dość duże . jest tak dlatego że silniki stosowane w nich są przewidziane do pracy ciągłej i oto chodzi . ale jak nie potrzebujesz aż takij wydajności to taką pompką możesz sobie spokojnie zrobić sam . cały problem to silnik , taki który może pracować bez końca ( powiedzmy ) a reszta to pompka odśrodkowa . w krakowie w komisie technicznym widziałem pompka od tokarki , u Ciebie pewnie tez sa jakies komisy/giełdy poszukaj. możesz też spróbować pomkę do pralki . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”