Dorobienie zebatki

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
waldek.leg
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2012, 15:36
Lokalizacja: Polska

Dorobienie zebatki

#1

Post napisał: waldek.leg » 04 sty 2012, 15:48

Witam bardzo serdecznie. to mój pierwszy post na grupę i od razu zwracam się do Was z problemem. Ale do rzeczy posiadam ekspres ciśnieniowy do kawy w którym uległa uszkodzeniu zębatką napędowa, przenosząca napęd na jednostkę zaparzania. I teraz pytanie gdzie, albo u kogo, albo kto wykona zębatkę jak na foto poniżej. Wierze ze to możliwe szukając informacji na forum nie znalazłem odp. na swój problem. Proszę o pomoc w tej materii. Serwis Siemensa odpada zębatka nie występuję oddzielnie jedynie w komplecie z całym zespołem napędowym za chore pieniądze !

ObrazekObrazekObrazekObrazek




rynio_di
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1494
Rejestracja: 03 gru 2005, 23:44
Lokalizacja: lublin

#2

Post napisał: rynio_di » 04 sty 2012, 16:24

Mija propozycja ,była by taka . Znaleźć firmę która posiada water jeta. z poliamidu wyciąć duże koło ( moduł ilość zębów itd ) ,następnie na tokarce zatoczyć uszkodzone zęby, wprasować nowe na klej. ew pomiędzy zęby wstawić ze 3 szt kołków ustalających i zapobiegających obróceniu. Cięcie takiego koła to około 8 zł projekt ... niestety cena umowna . materiał do 10 zł . i tokarz.
Pewnie inni użytkownicy podpowiedzą inny sposób .


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: wt » 04 sty 2012, 21:45

Dorabiam do zegarów, to do tego też można. Dobrze sprawdzają się w takim układzie koła z mosiądzu. Pozdrawiam


Autor tematu
waldek.leg
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2012, 15:36
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: waldek.leg » 04 sty 2012, 22:59

wt pisze:Dorabiam do zegarów, to do tego też można. Dobrze sprawdzają się w takim układzie koła z mosiądzu. Pozdrawiam
Ja raczej też w ta stronę bym poszedł i całą zębatkę z mosiądzu bym wykonał. Oryginalna zębatka jest w jednym kawałku na sporej Części "zęby" nie są wytarte wiec z wymiarowanie raczej problematyczne nie będzie.

Kto z kolegów podejmie się tego zadania ? I jakie to są koszta ?


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#5

Post napisał: Leoo » 05 sty 2012, 00:20

Koło jest wyeksploatowane częściowo. Proszę spróbować obrócić je o 180 st. może jeszcze popracuje. Przekładnia jest źle policzona, skoro doszło do takich zniszczeń na ślimacznicy.


Autor tematu
waldek.leg
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2012, 15:36
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: waldek.leg » 05 sty 2012, 00:36

Leoo pisze:Koło jest wyeksploatowane częściowo. Proszę spróbować obrócić je o 180 st. może jeszcze popracuje. Przekładnia jest źle policzona, skoro doszło do takich zniszczeń na ślimacznicy.
Obrócenie koła nic nie da, aby cały cykl pracy przeszedł od początku do końca cała zębatka obraca się kilkanaście razy, poruszając się po obszarze z uszkodzonymi zębami, o ile by wystartował to i tak zatrzyma się za chwile. A co do złego zaprojektowania tego mechanizmu to prawda nie wiem dlaczego tak zrobili ale pewnie serwisy teraz maja co robić :-) Uszkodzenie powstało zapewne dlatego że ze złego materiału wykonali ten element cały mechanizm ma dwa przełączniki krańcowe do orientacji ale zatrzymanie mechanizmu działa na zasadzie udarowego przeciążenia silnika i z czasem doprowadziło to do zniszczenia zębatki.

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#7

Post napisał: Zienek » 05 sty 2012, 11:22

Kolejny przykład projektowanego (celowego) zużycia towaru.

Kumplowi stary ekspres Krups przestał działać. Serwis chciał 150 zł za uruchomienie trupa. Kolega zrezygnował i odkręcił dolną obudowę - wystarczyło wymienić rezystor by dalej zaczął parzyć kawę ...


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#8

Post napisał: wt » 05 sty 2012, 18:40

Wydaje mi się, że naprawa nie powinna przekroczyć połowy tego co serwis.


Autor tematu
waldek.leg
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2012, 15:36
Lokalizacja: Polska

#9

Post napisał: waldek.leg » 14 lut 2012, 17:49

wt pisze:Wydaje mi się, że naprawa nie powinna przekroczyć połowy tego co serwis.
A wiec tak, Panie Grzegorzu chylę czoła ! Świetna robota, ekspres naprawiony, wszystko działa zębatka zrobiona super. Na foto poniżej efekt pracy. Jestem bardzo zadowolony dziękuje bardzo za pomoc ! Temat do zamknięcia

Obrazek


jch21
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2012, 13:44
Lokalizacja: Zduńska Wola

#10

Post napisał: jch21 » 30 lis 2012, 13:49

wt,
Witam,
potrzebuję dorobić zębatkę np. z mosiądzu ze skośnymi ząbkami czy może Pan coś takiego wykonać?
J. Chęciński

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”