Jak zrobić przerwanie, wyrwanie i przekrój na jednym rzucie?

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
asasino
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2011, 00:39
Lokalizacja: Lublin

Jak zrobić przerwanie, wyrwanie i przekrój na jednym rzucie?

#1

Post napisał: asasino » 11 lis 2011, 12:07

Poszukuję odpowiedzi na pytanie umieszczone w temacie. W programie NX przy wykonywaniu rysunku technicznego części typu wałek stopniowany chce na jednym rzucie umieścić wyrwanie, przerwanie i przekrój niestety gdy zastosuje jedną z powyższych operacji nie mogę zastosować kolejnej. Wałek projektowany posiada wydrążony otwór po jednej stronie i jest on niewidoczny więc chce zastosować wyrwanie, a po drugiej stronie wałka mam rowek wpustowy i chce zastosować przekrój, a w związku z tym że wałek jest długi, a chce umieścić rysunek na formacie A4 chcę zastosować przerwanie na długiej częsci wałka. Niestety gdy zastosuję na jednym rzucie jedną z tych funkcji widoku nie mogę zastosować kolejnych... Czy ktoś pomoże mi rozwikłać ten temat? Jak umieścić te trzy widoki w jednym rzucie?



Tagi:


marcinello3
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 246
Rejestracja: 08 lut 2008, 12:07
Lokalizacja: tarów

#2

Post napisał: marcinello3 » 11 lis 2011, 15:01

w nx6 stosujesz funkcje:
do przerwania BROKEN VIEW - postepujesz zgodnie z opisem czyli definiujesz miesca przerwania itd.
do wyrwania klikasz PKM (prawy klawisz myszy) na widoku w którym chcesz zrbic wyrwanie, wynierasz opcje "expand member view" wybierasz np. funkcje studio spline z opcją closed i rysujesz obszar wybrania, wychodzisz z tej funkcji (PKM - expand member view) wybierasz opcje break out section itd. powinno działać, bez problemu
jesli o to chodzi co na zdjeciu nizej
Obrazek


Autor tematu
asasino
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2011, 00:39
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: asasino » 11 lis 2011, 15:29

ok, czyli wiem już jak umieścić wyrwanie z przerwaniem, ale najbardziej mnie męczy połączenie właśnie tego co wyżej z przekrojem typu "section view".

Obrazek

Jak połączyć to żeby przedstawić na jednym rzucie/widoku? Jak mam ten rzut z przerwaniem to przy wywołaniu listy prawym przyciskiem myszy nie mam opcji "section view"


marcinello3
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 246
Rejestracja: 08 lut 2008, 12:07
Lokalizacja: tarów

#4

Post napisał: marcinello3 » 11 lis 2011, 15:41

niestety przy tak zrobionym wyrwaniu i przerwaniu nie zrobisz przekroju, poprostu nx nie kupuje tego, za duzo na jednym

ale mozesz zrzutować i zrobic wyrwanie w miejscu wpustu, tzn. pewnie nie da sie zrzutowac z przekrojonego widoku ale zawsze mozna ten widok wstawic.

pozdr

Obrazek


~ae
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 74
Rejestracja: 14 lut 2011, 14:15
Lokalizacja: polandia

#5

Post napisał: ~ae » 14 lis 2011, 09:34

expanded view juz sie nie uzywa. wystarczy spod menu kontekstowego kursora wybrac active sketch view na wybranej ramce widoku i zaczac rysowac jak w szkicu wewnatrz tego widoku. kazdy widok/przekroj/etc jest jednoczesnie traktowany jako oddzielny szkic w nx6
Załączniki
Clipboard05.jpg
Clipboard05.jpg (17.81 KiB) Przejrzano 14011 razy
pozdr
~ae
please RTFM!


SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

#6

Post napisał: SACZI » 14 lis 2011, 21:00

~ae pisze:expanded view juz sie nie uzywa. wystarczy spod menu kontekstowego kursora wybrac active sketch view na wybranej ramce widoku i zaczac rysowac jak w szkicu wewnatrz tego widoku. kazdy widok/przekroj/etc jest jednoczesnie traktowany jako oddzielny szkic w nx6
A ja w 7,5 ciągle używam expanda, bo:
1. przyzwyczajenie
2. chyba broken view nie działa na szkicu zrobionym w "active sketch view" (nie mogę w tej chwili tego sprawdzić).

PS
Po co w takim razie istnieje jeszcze expand?
Już w NX5 istniała funkcjonalność Active Sketch View.


~ae
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 74
Rejestracja: 14 lut 2011, 14:15
Lokalizacja: polandia

#7

Post napisał: ~ae » 15 lis 2011, 10:35

ciekawe pytanie
poniewaz nie wszystko uzywa jeszcze active sketch (nx7.5) np broken view. polecenie broken view samo przechodzi w expand. mozna mowic o niekonsekwencji tak samo jak z annotation (jest nowy i jest legacy interfejs) ale z czasem to sie zmieni co widac po innych poleceniach

uzywasz expanda ale tylko z krzywymi podstawowymi. moja opinia: direct sketch jest wygodniejszy i szybszy. trzeba sie tylko przyzwyczaic. tak samo jak do uzywania trybu pelnoekranowego czy manipulatora:)
pozdr
~ae
please RTFM!


SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

#8

Post napisał: SACZI » 15 lis 2011, 17:47

~ae pisze:... trzeba sie tylko przyzwyczaic. tak samo jak do uzywania trybu pelnoekranowego czy manipulatora:)
Od NX6 istnieje full screen mode, a ja do dzisiaj nie potrafię sie niem posługiwać, chociaż czasem przechodzę do tego trybu. ...
Przyzwyczajenie druga naturą ... :mrgreen:


marcinello3
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 246
Rejestracja: 08 lut 2008, 12:07
Lokalizacja: tarów

#9

Post napisał: marcinello3 » 15 lis 2011, 23:29

SACZI pisze:
~ae pisze:... trzeba sie tylko przyzwyczaic. tak samo jak do uzywania trybu pelnoekranowego czy manipulatora:)
Od NX6 istnieje full screen mode, a ja do dzisiaj nie potrafię sie niem posługiwać, chociaż czasem przechodzę do tego trybu. ...
hehe skądś to znam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”