Znaleziono 2 wyniki

autor: Dudi1203
16 lut 2014, 01:52
Forum: Pomiary, Kalibracja, Narzędzia Pomiarowe
Temat: sprawdzanie bicia wrzeciona
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 6489

Ja tak wyprowadzalem stozek po przerobce malego wrzecionka do grawerki. Kress poziomo na os Z, wrzecionko pod kątem na stoł i ruch roboczy tylko w osi y, a dosuw w osi x. Najistotniejszą sprawą jest sztywność układu ze sciernicą. Szlifowanie generuje sily które odpychają sciernice. I dochodzisz w pewnym momencie do punktu, w ktorym ze swoją sztywnością układu OUPN nie jestes w stanie zebrać pewnej warstwy, bo odpycha narzędzie i nie pracuje ono właściwie. W malych otworach jest to duzy problem, bo trzpien kamienia 3mm jest słabym punktem.
autor: Dudi1203
14 lut 2014, 00:22
Forum: Pomiary, Kalibracja, Narzędzia Pomiarowe
Temat: sprawdzanie bicia wrzeciona
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 6489

Wsadź freza, najlepiej z węglika bo one sie nie krzywią. HSSa skrzywić sie da (ale to skrajne przypadki)
Jak fachowo sprawdzić - najważniejsze to solidnie czujnik i wrzeciono zamocować. Najlepiej na jakims stole traserskim. Zeby podstawa czujnika sztywno stała i zeby wrzeciono nie miało możliwości sie bujać. Sprawdź bicie przy tulejce i 30-40mm od niej. Dalej narzędzia podczas pracy nie wysuniesz, a da to obraz co sie dzieje i jak rośnie bicie w zależności od wysięgu.
Pomiary forumowiczów wskazują, ze potrafi nawet byc 6 setek bicia. Pokazywalem ostatnio na forum zdjęcie jak to jest produkowane. Poszukaj, daje obraz czego sie można spodziewać.

Wróć do „sprawdzanie bicia wrzeciona”