Cięcie skóry naturalnej

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych
Awatar użytkownika

Autor tematu
DawidD.
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2024, 19:21

Cięcie skóry naturalnej

#1

Post napisał: DawidD. » 04 lut 2024, 19:55

Witam. Nie stałem nawet obok waterjeta. Znam inne maszyny CNC . Mam potrzebę cięcia skóry naturalnej. Tradycyjnie tnie się z wykrojnika na tkzw. siekarce. Strasznie czasochłonne. Mam do dyspozycji lasery CO2 ,ploter płaski z wrzecionem na frezy.
Testowałem cięcie laserem w osłonie spręzonego powietrza i azotu. Wszystko byłoby ok ,gdyby nie przypalona krawędź.
Pomyślałem,że można by skonstruować takiego waterjeta na bazie myjki ciśnieniowej. Podejrzewam ,że tymi 150-200 barami dałby radę. Obawiam się o niską prędkość. Skóra do 1,5 mm grubości.
Jak myślicie?




grafmetal
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 131
Rejestracja: 22 lis 2020, 12:32
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Cięcie skóry naturalnej

#2

Post napisał: grafmetal » 05 lut 2024, 10:19

Może pozmieniaj parametry, bo ludzie tną i grawerują skórę laserem i krawędź nie jest zbytnio przypalona.

Niektórzy obrabiają skórę laserem na mokro, ale pewnie jakiś ślad cięcia zostaje.
Jeśli nie chcesz żadnych przypaleń, to prawdopodobnie lepszą opcją byłby ploter tnący z nożem oscylacyjnym. Przykład:

Awatar użytkownika

Autor tematu
DawidD.
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2024, 19:21

Re: Cięcie skóry naturalnej

#3

Post napisał: DawidD. » 18 lut 2024, 12:49

Nie bardzo rozumiem z tym cięciem laserem na mokro. Może rozwiń temat jak możesz.
Kombinacje z ustawieniami mam już za sobą. Nic nie daje pożądanego efektu. Zawsze krawędź jest mniej bądź bardziej przypalona. Myślę,że tą metodą jest to nie do uniknięcia.

Cięcie noże na pewno da efekt czystego cięcia -o który mi chodzi , ale nie poradzi sobie np. z wycinaniem drobnych elementów.
Dlatego myślałem może o jakimś prymitywnym waterjeta


grafmetal
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 131
Rejestracja: 22 lis 2020, 12:32
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Cięcie skóry naturalnej

#4

Post napisał: grafmetal » 19 lut 2024, 17:30

DawidD. pisze:Nie bardzo rozumiem z tym cięciem laserem na mokro. Może rozwiń temat jak możesz.

Polega to na tym, że moczy się skórę wodą, żeby nie była sucha i wtedy tnie laserem

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”