Niestety polityczyno-gospodarcze...

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#81

Post napisał: mc2kwacz » 11 lis 2015, 23:57

Test sprawdzający na koniec 3 klasy zależy od decyzji dyrekcji - szkoła nie musi do niego przystępować.
Test szóstoklasisty jest obowiązkowy.
Obydwa testy NIE SĄ EGZAMINAMI. To jest mechanizm do sprawdzania skuteczności podstawy programowej oraz oceny merytorycznej NAUCZYCIELI.
W przypadku szkoły podstawowej i gimnazjum obowiązuje REJONIZACJA i każde dziecko zostanie przyjęte do szkoły rejonowej niezależnie od wyników testów.
Oczywiście w przypadku próby pójścia do innego gimnazjum zarówno wyniki testów jak i świadectw mogą być dla dyrektora podstawą do podjęcia decyzji, ale tak samo zawsze było. Dobrego ucznia przyjmą wszędzie chętnie, słabego albo młodocianego przestępcę niekoniecznie.

Gimnazja stworzono między innymi w celu rozdzielenia małych dzieci od dorastającej młodzieży. Było wokół tego pomysłu wiele wątpliwości i niepewności, ale ostatecznie system bardzo dobrze się sprawdził. Młodzież czuje się nobilitowana idąc do szkoły o wyższym statusie a nie tylko do kolejnej klasy. Jest to dla wielu bezcenna szansa na rozpoczęcie nowego życia w nowym, przynajmniej częściowo, środowisku. Demontaż tego systemu jest pomysłem idiotycznym i jednym z dowodów na to, że nowa ekipa nie kieruje się merytorycznymi informacjami oraz wynikami badań, tylko ideologią (własną). Ponieważ jedyne badania jakie na ten temat są regularnie prowadzone, wykazują że system jest wręcz bardzo dobry a wyniki z roku na rok lepsze. Ten system jest bardzo wysoko oceniany przez kraje UE i inni zaczynają się na nim wzorować, bo nasi gimnazjaliści zaczynają wygrywać w Europie w praktycznie wszelkich kryteriach!

Przeglądam czasami podręczniki szkolne i twierdzę, że te które są obecnie są świetne w porównaniu do tych które miałem ja. Nauczyciele tez podlegają powolnej ale w dobrym kierunku idącej selekcji, bo zarabiają już na tyle dobrze że zawód stał się atrakcyjny a więc zaczyna działać konkurencja na rynku. Jeszcze tylko trzeba było rozprawić się z Kartą Nauczyciela chroniącą miernoty nauczycielskie, do czego zmierzał rząd PO, i szkolnictwo dodatkowo przyspieszyłoby.

Jeden nauczyciel przez 8 lat to absurd. Ja osobiście w ogóle o czymś takim nie słyszałem, poza zabitymi dechami wsiami. Normalnie do klas 1-3 tak samo jak obecnie również kiedyś była oddzielna wyspecjalizowana kadra nauczycielska. Przez 8 klas podstawówki matematyki uczyło mnie PIĘCIU nauczycieli. I bardzo dobrze, bo spośród nich 2 to była katastrofa. Gdybym trafił na jednego z tych nieudaczników na całe 8 lat, to marnie by się dla mnie skończyło.

Z mojego punktu widzenia nowa władza zaczyna od rozpirzenia jednego z wyjątkowo udanych systemów. Niech się lepiej zajmą kombinowaniem skąd wziąć na swoje obietnice socjalne a nie rozwalają to co działa. Ale na co może być stać durne pisdzielstwo?
To jest pozorowanie działania. Nikt tego nie zweryfikuje dopóki Jarosław ma szansę utrzymać się przy władzy, bo inercja jest tu dużo większa niż w przypadku choćby gospodarki. Z resztą podobnie jak KK, PiS nie ma żadnego interesu w tym żeby społeczeństwo było rozumne. Na nich rozumni nie głosują, tylko same głąby, półmózgi, nieudacznicy, frustraci, stare pierdoły i w ogóle ciemna masa w każdej formie. Tacy nie podnoszą społeczeństwa i kraju na wyższe poziomy, ale za to można nimi manipulować z dziecięcą łatwością i wciskać im dowolny kit który łykną wprost albo dzięki wrodzonej skłonności do wiary w cuda i teorie spiskowe ("ciemny lud to kupi" - Jacek Kurski). A czegóż może chcieć formacja, która sama sobą faktyczne nic nie reprezentuje?




dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#82

Post napisał: dance1 » 15 lis 2015, 16:17

tak się tylko zastanawiam czy po wydarzeniach we Francji większej liczby uchodźców nie chcą przytulić? :???:
I don't like principles, I prefer prejudices


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#83

Post napisał: lolo2 » 15 lis 2015, 17:45

A co maja wspolnego emigranci z zamachami terrorystow. Choc z drugiej strony czy to napewno islamisci zaatakowali? Historia juz nie raz pokazala ze jak jakies panstwo chce wojny ( np.usa, w brytania) to bardzo prosto umie sobie taka wojne strzwozyc "nie ze swojej winy".


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#84

Post napisał: dance1 » 15 lis 2015, 17:55

mylisz pojęcia emigrant a uchodźca, czy wiesz że wielu z tych ludzi nie ma żadnych papierów, wiesz co robili w przeszłości? ilu jest przestępcami?, nawiedzonymi kryminalistami wyznającymi tylko tą jedną religię. Ich nie ma szans sprawdzić!!!
Pytanie, ile razy Francję przez ostatnie lata odwiedzałeś? i czy widziałeś co się dzieje na co niektórych dzielnicach, ulicach?
I don't like principles, I prefer prejudices


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#85

Post napisał: kamar » 15 lis 2015, 18:09

dance1 pisze: Pytanie, ile razy Francję przez ostatnie lata odwiedzałeś? i czy widziałeś co się dzieje na co niektórych dzielnicach, ulicach?
Francja, jak Francja ale Paryż to zdecydowanie bardziej opalony :) A w metrze to już naprawdę tunel.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#86

Post napisał: lolo2 » 15 lis 2015, 18:19

Tak, przepraszam pomylilem pojecia. Mialem na mysli uchodzca.

Nie mozesz oceniac ze wszyscy uchodzcy to przestepcy!!!! Zobaczysz ze teraz zaczna sie jeszcze przesladowania w europie wyznawcow islamu, a wczoraj w tv byl wywiad z jednym kolesiem z turbanem na glowie mieszkajacym we francji i jasno wyraznie mowil ze to nie islamisci sa terrorystami tylko chorzy umyslowo ludzie. Nie mozna wrzucic wszystkich do jednego worka tylko ze wzgledu na ich wiare.

Nie bylem we francji ale bylem we wloszech kilka razy i widzialem potezny problem z wszedzie platajacymi sie murzynkami handlujacymi wszystkim, zajmujacymi sie zebraniem itp bylo tego mase. Wiec wnioskuje ze teraz to co sie dziejie we francji w tyvh wszystkich obozowiskach to terror. Istna masakra ci ludzie wrecz zmuszani sa do kradzierzy i huliganstwa, a mieszkancy sa terroryzowani i boja sie z domow wychodzic.


Tak wiem ze wiekszosc nie ma papierow, niekturzy to kryminalisci i terrorysci. I jest to wielki problem.


Twoim zdaniem lepiej rozpaczac wojne? Tzn. Przeniesc terror z francji do krajow islamskich? Mniejsze zlo jak u nich sie dzieje gozej niz u nas?

Ostatnio czytalem historie chin i o wojnie opiumowej wiec dla mnie Wielka brytania i usa to takze terrorysci. Wojna opiumowa to dla mnie podobny przypadek jak teraz, prosty motyw aby rozpoczac wojne. Znalezc 5 - 8 ludzi, ktorzy sie wysadza i postrzelaja do ludzi i jest pretekst do wojny a co tam. Byle tylko najpierw przeliczyc oplacalnosc tej wojny aby nie zrobic wtopy jak w wietnamie.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#87

Post napisał: dance1 » 15 lis 2015, 18:31

nie, nie jestem za piętnowaniem uchodźców czy kogokolwiek tym bardziej za wojną jakąkolwiek, tylko widzisz nasz rząd łapy otwiera (bo EU napiera) i zwiększa liczby gdzie państwa bardziej rozwinięte z zasobnym portfelem uciekają od problemu jak tylko mogą, tu jest problem, Polski nie stać na tak duże a tym bardziej długo trwałe wydatki. To jest głupota polityków, swoim zabiorą a innym dadzą żeby się pokazać, wiesz to takie Polskie, zastaw się a postaw się. Jak historia pokazuje zawsze tak było, lizanie pup USA, UK itp. a gdy trwoga to do...piachu bo chętnych do pomocy brakowało albo po drodze nie mieli...
I don't like principles, I prefer prejudices


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#88

Post napisał: lolo2 » 15 lis 2015, 18:46

Tak z ciekawosci,

To jak powinnismy wedlog ciebie postapic? Jakie stanowisko powinna zajac polska? Pamietaj ze jestesmy w unii i onz. Miej na uwadze prawdopodobne stanowisko brytani i niemiec, Oraz to co mamy za wschodnia granica.

Co robic?

Wydaje mi sie ze jakbym przedstawil tu moja opinie i stanowisko to chyba wiekszosc razem ze mna uznaliby mnie za psychopate i morderce :(


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#89

Post napisał: dance1 » 15 lis 2015, 18:57

nie mam tu odpowiedzi, po prostu nie rozumiem "słabej" Polski pchającej się do przodu, gdzie skromnie powinni się przed takimi "wyzwaniami" ukrywać. Naród na to nie jest gotowy, nie mamy wielkich doświadczeń z uchodźcami, widać że ci co mają czym szybciej od tematu sp***rzają.

Twoje ostatnie zdanie oddaje to samo co czuję, myślę, ale szczegóły ominę.
I don't like principles, I prefer prejudices

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#90

Post napisał: Zienek » 15 lis 2015, 23:20

Taki filmik na przemyślenie tolerancji i poprawności politycznej.

http://milanos.pl/vid-140485-Tak-sie-sk ... yczna.html

Po angielsku, ale można się domyśleć, że przyszedł ktoś spoza układu tolerancji.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”