Rhino + jakaś frezarka... jaka według Was?

Rhino 3D

Autor tematu
skalanya
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2013, 16:31
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Rhino + jakaś frezarka... jaka według Was?

#1

Post napisał: skalanya » 27 lip 2014, 18:52

Witam

Umiem już dobrze obslugiwać Rhino i mam komercyjne programy (do tej pory używałem w architekturze ale za dużo nie da się zarobić)
Jaką byście frezarkę dodali do oprogramowania Rhinoceros 5.0.
Myślę o wycinaniu w drewnie i tak wstępnie z 25 tys zł bym planował zainwestować ale w ogóle nie znam się na tematyce frezowania CNC. Najbardziej mi zależy na modelach wielkoci 50 x 50 x np 20 cm. Czy bardziej byście proponowali drukarkę 3d?



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 27 lip 2014, 19:11

u mnie to przeważnie wyglądało tak: pomysł, maszyna, oprogramowanie (jeżeli potrzebne) jak już była maszyna to pomysł i soft.
U Ciebie jest soft i myślisz o maszynie, to jeszcze może dobrze przemyśl co chcesz robić, co produkować, pomysły chyba masz jakieś?
w tej chwili co podpowiedzieć jak Ty sam nawet nie wiesz czy frezarka/ploter czy też drukarka 3d.
Zastanów się co chcesz robić, produkować a nie od .... strony.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
skalanya
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2013, 16:31
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

#3

Post napisał: skalanya » 27 lip 2014, 22:23

Witam

ogólnie pomysłem jest wyposarzenie Łazienek (rzeczy z branży sanitarnej). Oglądałem sporo drewnianych umywalek itd ale spokojnie mógłbym zacząć od prostych mydelniczek zależy od ceny frezarki itd.

http://www.skanstudio.com/pl/Category/2 ... slowe.html

Najbardziej mi zależy na samym projektowaniu wzorów, modeli w 3d.
Chyba że znalazłoby się kilka firm to rozbuduję flotę moich komercyjnych programów 3d i z chęcią podejmę stałą współpracę w modelowaniu 3d (bo to mnie pasjonuje).


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#4

Post napisał: kubus838 » 27 lip 2014, 23:40

Witam
Spokojnie, nie pal się tak. W tej chwili posiadasz oprogramowanie CAD czyli to gdzie możesz zaprojektować element np. umywalke a poźniej przygotować proces obróbki pod warunkiem, że masz dodatek CAM. Później będzie potrzebny program sterujący np. mach lub step2cnc i sama frezarka. Wobraź sobie, że klient każe Ci zrobić szafke do łazienki z emblematami i co zrobisz. To jeszcze będzie potrzebny program którym przerobisz zdjęcie na np. pliki stl aby wstawić w bryłe którą projektujesz w rhino. Nie wspomne, o przydatnych pluginach. A na sam koniec będzie Ci potrzebna rzecz najważniejsza czyli frezarka i tu przykład: jeżeli klient zażyczy sobie drewnianą deske sedesową (a są tacy możesz wierzyć) to zrobisz ją bez kłopotu. Ale jeżeli klient zażyczy sobie umywalke to już nie jest takie proste, bo maszyna musi mieć wysoką oś "z". Więc może popatrz, poczytaj, poprzeglądaj co będzie Ci potrzebne a potem porozglądaj sie za odpowiednią maszyną. Ale jeżeli chcesz do takich rzeczy kupić odpowiednią obrabiarke to wydaje mi się, że 25 tys. to będzie mało. Ja kiedyś frezowałem umywalke taką małą około 17cm wysokości wewnetrznej i powiem, że wyszło fajnie tylko frezarka dwa dni chodziła. Sam osobiście nigdy bym za umywalke tyle nie zapłacił ale klient usłyszał cene podpisał zamówienie to co - zrobiłem.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rhino 3D”