kod QR rhinocam pomoc

Rhino 3D

Autor tematu
c0y0te
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 16
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: warszawa

#11

Post napisał: c0y0te » 29 gru 2012, 17:20

kubus838 pisze:Ok rozumiem ale w postaci 2d to raczej nie wyjdzie ponieważ nie które elementy by musiały wisieć w powietrzy a tak sie nie da. Dlatego ja przedstwiłem Ci moja wizje i z tego co się zorientowałem przypadał Ci do gustu czyli 3D. Jest klilka metod
1. Importujesz plik do corela obrysowujesz wszystkie elementy i zapisujesz jak plik BMP potem import pliku BMP do rhino i jeszcze raz wszystko sprawdzasz potem odpalasz cam-a robisz ścieżke freza/g-cody oczywiście musisz wiedzieć jaki uzywasz postprocesor i na maszyne

2. Musisz sobie ściągnąć z sieci taki program B2G i plik z kodem tez po wyjściu z corela (czyli plik BMP- chyba że masz już taki plik) z kodem BMP wrzucasz do programu B2G i w tym programie eksportujesz do STL (jest tam taki przycisk) potem do rhino i znowy jeszcze sprawdzenie późnije cam i do maszynki

To zależy który spósb wybierzesz do jednego jest potrzebny corel a do drugiego B2g Ale czy tak czy tak musisz mieć ten plik z kodem jako plik BMP


robert




pokaż co tu musi wisieć w powietrzu



Obrazek



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#12

Post napisał: kubus838 » 29 gru 2012, 18:09

A np te kwadraty po trzech rogach jeżeli wskażesz do wycięcia to albo te kwadraty wyleca albo te prostokaty na około tych kwadratów. Generalnie wyleca wszystkie figury ze "złaczonymi krzywymi" dlatego w 2d to raczej nie wyjdzie nawet jak porobisz mostki, bo wtedy wyjdzie cos co nie jest podobne do tego kodu który podałeś. Niestety żeby to miało rece i nogi i wygląd tego z linku musisz te elementy składowe czyli firgury na tym kodzie na czymś postawić czyli wracamy do figury 3d. Czyli jeżeli to co ja zrobiłem jest ok to tylko 3d. A tak na marginesie jeżeli narysujesz kwadrat a w nim 2 koła i wytniesz te koła to wyglada na wyciete koła a jeżeli wytniesz jeszcze kwadrat to bedziesz miał kwadrat i dwa koła wycięte. A jeżeli w tym kwadracie będziesz jeszcze chciał wyciąć kilka innych figur to zostanie ci kwadrat powycinany w środku i nic poza tym, jężeli bedziesz chciał zostawić mostki to efektem końcowym bedziesz miał kwadrat z mostkami w środku i wyciętym "czymś" co pozostało po jakichś firgurach. Także mozesz sobiew camie zaznaczyc (jest to opcja 2d) które elementy chcesz wyciąć ale co z tego wyjdzie to sam zobaczysz. A jezeli chcesz to ribić w 2d prosze bradzo ja wytłumacze ci jak wyciąć 2d tylko napisz czy masz rhino werjse polskojęzyczna, jeżeli tak to nie ma żadnego problemu, jeżeli masz wersje angielską będziemy operowac cyferkami i napewno dasz rade. Ja mam rhinoceros 4+cam 2.


robert


Autor tematu
c0y0te
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 16
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: warszawa

#13

Post napisał: c0y0te » 29 gru 2012, 19:11

kubus838 pisze:A np te kwadraty po trzech rogach jeżeli wskażesz do wycięcia to albo te kwadraty wyleca albo te prostokaty na około tych kwadratów. Generalnie wyleca wszystkie figury ze "złaczonymi krzywymi" dlatego w 2d to raczej nie wyjdzie nawet jak porobisz mostki, bo wtedy wyjdzie cos co nie jest podobne do tego kodu który podałeś. Niestety żeby to miało rece i nogi i wygląd tego z linku musisz te elementy składowe czyli firgury na tym kodzie na czymś postawić czyli wracamy do figury 3d. Czyli jeżeli to co ja zrobiłem jest ok to tylko 3d. A tak na marginesie jeżeli narysujesz kwadrat a w nim 2 koła i wytniesz te koła to wyglada na wyciete koła a jeżeli wytniesz jeszcze kwadrat to bedziesz miał kwadrat i dwa koła wycięte. A jeżeli w tym kwadracie będziesz jeszcze chciał wyciąć kilka innych figur to zostanie ci kwadrat powycinany w środku i nic poza tym, jężeli bedziesz chciał zostawić mostki to efektem końcowym bedziesz miał kwadrat z mostkami w środku i wyciętym "czymś" co pozostało po jakichś firgurach. Także mozesz sobiew camie zaznaczyc (jest to opcja 2d) które elementy chcesz wyciąć ale co z tego wyjdzie to sam zobaczysz. A jezeli chcesz to ribić w 2d prosze bradzo ja wytłumacze ci jak wyciąć 2d tylko napisz czy masz rhino werjse polskojęzyczna, jeżeli tak to nie ma żadnego problemu, jeżeli masz wersje angielską będziemy operowac cyferkami i napewno dasz rade. Ja mam rhinoceros 4+cam 2.


robert


Mam rhino i cam w PL


i albo ja tu czegoś nie rozumiem, albo się nie rozumiemy ??? Ja to sobie wyobrażam jako szablon. Biorę to co na tym obrazku jest, drukuje na kartce papieru wycinam skalpelem i nic nigdzie nie wpada, bo są porobione mostki (jak zresztą widać na tym obrazku). A jeśli chodzi o kod QR to mogą być te mostki ponieważ do 30% kodu może być nieczytelne :) więc jak najbardziej można to robić w 2D :) I właśnie o to mi chodzi, żeby zacząć to robić na tym co printscreenowałem z rhino. Czyli tym co widać na tym obrazku.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#14

Post napisał: kubus838 » 29 gru 2012, 20:36

Ok może być w 2d. Na jakim etapie skończyłeś rozumiem, że chodzi juz o cam-a. Żeby cału kod był czytelny to musisz zwiekszyć rozmiar materiału aby frez wycinał te fragmenty elementów które znalazły się na krawędzi materiału.

robert

Aha jezeli możesz to przeslij mi ten kod juz wersji rhino abym mógł robic to równolegle z tobą


Autor tematu
c0y0te
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 16
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: warszawa

#15

Post napisał: c0y0te » 29 gru 2012, 22:44

kubus838 pisze:Ok może być w 2d. Na jakim etapie skończyłeś rozumiem, że chodzi juz o cam-a. Żeby cału kod był czytelny to musisz zwiekszyć rozmiar materiału aby frez wycinał te fragmenty elementów które znalazły się na krawędzi materiału.

robert

Aha jezeli możesz to przeslij mi ten kod juz wersji rhino abym mógł robic to równolegle z tobą
proszę o maila


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#16

Post napisał: kubus838 » 29 gru 2012, 23:58

ok mój e-mail papiernikkubus/małpa/tlen.pl


Autor tematu
c0y0te
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 16
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: warszawa

#17

Post napisał: c0y0te » 30 gru 2012, 01:08

robiłem wszystko tak jak jest w tym filmiku



i utknąłem w momencie 8:50 czyli POSTPROCESOR

mamy CNC które jest sterowane tym programem

http://www.boenigk-electronics.com/web/ ... 69&lang=pl

do tego plik config.xml który wgrałem do programu cncgraf

czego jeszcze brakuje / co mam wybrać w postprocesor ???


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#18

Post napisał: kubus838 » 30 gru 2012, 11:03

Na temat postprocesora to wszystkich informacji powinien Ci udzielić dostawca, ewentualnie jest tu troche użytkowników cncgraf spytaj ich. Ale musisz pamietać o tym, że podczas urochemienia postprocesora trzeba go wyedytować i zmienić cale na milimetry bo maszyna bedzie głupiała. Ale przed wszystkimi operacjami możesz spojrzeć na ten link.

http://www.rhinocam.com/Training/videos ... asket.html


robert


Spróbuj postprocek AXYZ. Na szybko przeczytałem, że takiego używaja tylko przestaw na milimetry


Autor tematu
c0y0te
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 16
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: warszawa

#19

Post napisał: c0y0te » 30 gru 2012, 17:13

kubus838 pisze:Na temat postprocesora to wszystkich informacji powinien Ci udzielić dostawca, ewentualnie jest tu troche użytkowników cncgraf spytaj ich. Ale musisz pamietać o tym, że podczas urochemienia postprocesora trzeba go wyedytować i zmienić cale na milimetry bo maszyna bedzie głupiała. Ale przed wszystkimi operacjami możesz spojrzeć na ten link.

http://www.rhinocam.com/Training/videos ... asket.html


robert


Spróbuj postprocek AXYZ. Na szybko przeczytałem, że takiego używaja tylko przestaw na milimetry
a powiedz mi jeszcze jak zrobic zeby to mialo np 25x25 cm juz wyciete w cncgraf bo jak rhino odpalam to pyta czy milimetry / centymetry a potem jeszcze jak odpalam to w cncgraf to tam przeskalowac czy w rhino a potem przy odpaleniu tego w cncgraf zachowac proporcje ???


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#20

Post napisał: kubus838 » 30 gru 2012, 18:23

Ja jak odpalam rhino to tez prosi o wskazanie jednostki miary wskazuje na milimtery, a dokładnie to :
małe obiekty milimetry
duże obiekty milimetry

wiec wskazuje mu milimetry. Jezeli chcesz miec obiekt 25x25 cm to wskazujesz "duże obiekty milimtery" tylko musisz jeszcze podnieść ten wymiar czyli musisz nacisnąć ikone bezpośrednio na czterema widokami "właściwości obiektu"(to jest symbol kartki pepieru z zawinietym dolnym prawym rogiem a na niej reka z wyciągnietym palcem) Na ekranie pojawi zakładka a w lewej części zakładki beda umieszczone funkcje i klikasz na funkcje "siatka rzutni", Z prawej strony ukaże się spis podfunkcji jedna znich to "rozmiar siatki rzutni" a obok okienko gdzie jest wpisane "200" w okienku zminiasz na 300 i klikasz ok. Wtedy rozmiar siatki powiekszy sie do 300 mm. Kiedy zaimportujesz swój projekt i bedziesz chciał go powiekszyć to w zakładce(tej na gorze) "przekształć" jest coś takiego jak "skala" przechodzisz w prawo i masz "skala 3d" i klikasz potem musisz zaznaczyć swój obiekt i przycisnąć enter. Potem program zarząda abyś wskazał punkt początkowy czyli wskazujesz mu lewy dolny narożnik, potem program poprosi cię o wskazanie "współczynnik skali lub pierwszy punkt referencyjny" wskazujesz mu narożnik po przekontnej czyli prawy górny, potem program poprosi cię o wskazanie drugiego punktu referencyjnego mozesz wpisać ręcznie lub wskazać muszka na widoku i klikasz wtedy masz wymiar jaki chcesz. Pamietaj w rhino posługujesz sie jedną jednostka miary. Jezeli używasz cama to musisz edytować postprocesor i tam też zmienić na taka jednostke miary jaka używasz w rhinoceros. Ja używam stepa wiec on nie pytał tylko tarktował wszystkie jednostki miary jak takie które miała wskazane, jeżeli w procku nie zmieniłem cali na milimetry to wtedy rozmiał frezowanego elementu był gigantyczny. Jezeli używasz jakiegoś cama darmowego to takie rzeczy też mogą się zdażać dlatego, że to jest darmówka. Jak zaczołem uzywac freemill to takie sytuacjie powtarzały się do mementu kiedy nie dopasowałem odpowiedniego procka ale i tak była wielka wojna w jednostkami mairy

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rhino 3D”