Transmisja Mazatrol

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
gruby7
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2010, 15:07
Lokalizacja: Mielec

Transmisja Mazatrol

#1

Post napisał: gruby7 » 11 gru 2010, 15:47

Witam wszystkich
Mamy problem z przesyłaniem programów z komputera na maszynę. Problem ogólnikowo wygląda tak że kabel jest w porządku, połączenie jest, wysyła się ale maszyna go nie przyjmuje wysyłamy w ISO maszyna posiada funkcje więc wszystko powinno by w porządku
Próbowaliśmy już prawie wszystkiego zmiana parametrów, różne programy do przesyłania, przerabianie kabla do przesyłania na różny sposób,(uważam że te sprawy sprawdziliśmy i trzeba szukać gdzie indziej) doszliśmy do wniosku że problem leży albo w tym że transmisja musi być kodowana żeby maszyna ja przyjęła albo potrzebny jest specjalny program związany z mazatrolem (próbowaliśmy z camwere, coś tam nawet poszło ale to jeszcze nie to)
Najgorsze jest to że utknęliśmy w martwym punkcie
Nie sadze że to istotne ale podam że maszyna to Mazak 515/40 sterowanie Mazatrol M32 rok produkcji 1996
Napisałem że to nie istotne bo uważam że problem jest związany ogólnie z maszynami tupu Mazak i transmisją na tych maszynach która to nie jest taka prosta jak na innych systemach czy to fanuc sinumeric czy haidenhain
Z góry dziekuje za wszelaką pomoc pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

ArturMAZAK
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 333
Rejestracja: 23 lis 2009, 16:28
Lokalizacja: Dzierżoniów

#2

Post napisał: ArturMAZAK » 11 gru 2010, 16:32

Witam,
ja używam programu CAMEWARE do przesyłania programów z kompa na maszyne i na odwrót, najpierw należy wysłać progaram z komputera następnie w maszynie go odebrać, u mnie w maszynie (Mazatrol m-2) jest taka opcja którą muszę uruchomić, wpisać nazwe programu i dopiero możliwy jest odbiór.
kto pyta-ten nie błądzi.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#3

Post napisał: cnccad » 11 gru 2010, 17:00

ta transmisja idzie RS232 :?:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
gruby7
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2010, 15:07
Lokalizacja: Mielec

#4

Post napisał: gruby7 » 11 gru 2010, 17:39

Tak ta transmisja idzie na RS232
A co do camwere to dziwny ten program nie mogę tam otwierać gotowych plików tylko można tworzyć nowe i dopiero w nich zapisywać i dopiero wówczas je wysyła
Dla mnie najbardziej niezrozumiałe jest dlaczego nie mogę tak jak w innych system za pomocą prostego programu do wysyłania wysłać gotowego pliku tekstowego z programem z jakikolwiek by nie był rozszerzeniem

Dzięki za poświęcenie uwagi
Pozdrawiam Gruby

Awatar użytkownika

marchru
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 647
Rejestracja: 22 paź 2008, 15:09
Lokalizacja: Dolina Lotnicza

#5

Post napisał: marchru » 11 gru 2010, 17:53

u mnie też są często problemy z Mazakami ale z tego co się dopytałem wina lezy po stronie serwerów ( konfiguracja serwera, sieci). Zaproś do firmy dobrego informatyka.

nie zrozumiałem tematu - w moim przypadku chodziło o sieć
Ostatnio zmieniony 11 gru 2010, 20:38 przez marchru, łącznie zmieniany 1 raz.
"Technologia rozwiązuje problemy, nie politycy"

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#6

Post napisał: cnccad » 11 gru 2010, 18:29

Jak serwerów :?:
Osobiście bym sprawdził czy w ogóle coś wychodzi z PC po RS-sie.
Wydaje się mi że problem właśnie tu leży.
Korzystasz z przejściówki USB na RS232 czy może z RS-a umieszczonego na płycie głównej :?:
Jak do tej pory sie odbywała komunikacja :?:

co do dziwności programu , pewnie dopytuje sie o nazwe urządzenia i jak nie ma nazwy to nie wysle nic na port i odwrotnie :?:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
gruby7
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2010, 15:07
Lokalizacja: Mielec

#7

Post napisał: gruby7 » 11 gru 2010, 18:47

Rs jest połaczony do płyty głownej ale ja już pisałem nie szukajcie winy po stronie kabla, kable są w porządku na innych maszynach pracują doskonale poza tym już z kablem próbowaliśmy rożne opcje poza tym maszyna widzi kabel i połączenie
A co do Pana marchru odnośnie konfiguracji serwera nie rozumiem co by to miało do rzeczy
Ja osobiście uważam ze należy się skupić na tym kodowaniu transmisji założę się ze jakby przyjechali z serwisu Mazaka ze swoim programem za którego chcą ogromne pieniądze to wszystko by hulało a założę się również że jest jakiś myk że można to obejść trzeba tylko trafić na kogoś kto miał z mazakami podobny problem

Dziękuje za interesowanie tematem
Pozdrawiam
Pozdrawiam Gruby

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#8

Post napisał: cnccad » 11 gru 2010, 18:59

nie pytam o kabelek. Wiem że pisałeś że jest OK.
ściągnij z netu jakiś programik do zapętlania RS-sa , tak by nadawał i odbierał na tym samym porcie.
Ale trzeba i zrobić mostek na nadajniku i odbiorniku. ( pin 2 i 3 ) w złączu D-sub9
Jak to co nadasz wróci bez błędów to z portem i Windows raczej jest Ok. A jak nie to ... to trzeba dalej szukać.
Są w TME dostępne testery portu RS232 za "grosze".
On Ci da tyle że będziesz widzieć co sie na porcie dzieje.
Można również ściągnąć z netu programik do sniffowania portów a nazywa się aspycom . Ale to musi być wówczas komputer z dwoma portami wpięty po między urządzenia a komp nadający by sledzić dwa nadajniki. ( z maszyny i PC )
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
gruby7
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2010, 15:07
Lokalizacja: Mielec

#9

Post napisał: gruby7 » 11 gru 2010, 20:03

Ja może jeszcze inaczej napisze
Program wysyłam program się ładuje nawet bym rzekł że maszyna otrzymała sygnał tylko maszyna wywala alarm error tak jakby coś jej nie pasowało w programie camwere spoko idzie ale program camwere pochodzi od mazaka powiedzmy jest oryginalny tyle ze on mi nie przyjmuje programów które ja np sam stworze np egecame
A jeszcze udało się nam kilka razy nie wiem jak się to stało ale wysłac częśc programu ale po kilkunastu liniach nadal wywalało problem był chyba ten sam co zawsze tylko jakoś udało się załadować Parę linii
a chodzi o to że w skali pracy na maszynie ja nie mam czasu żeby spedzac pół dnia na przerabianiu stworzonych programów tak żeby poszły specjalizujemy się w pojedynczych usługach na takiej maszynie ja codziennie tworze około setki programów kto by miał się jeszcze bawić w przerabianie ich tak żeby camwere mógł by mi je wysłać bezsensowna strata czasu jakby maszyna miała pracować na masówkę to może bym nie robił problemu ale tak nie jest
Poza tym komputer jest sprawny połączenie jest na innych maszynach bez zarzutu tylko że wszystkie inne maszyny mamy na innych sterowaniach fanuc haas haidenhain
tylko teraz kupiliśmy tego mazaka i kto by się spodziewał że nam tyle kłopotu sprawi

[ Dodano: 2010-12-11, 20:06 ]
Pan cnccad ma Pan dobra myśl żeby sprawdzić gdzie sygnał się urywa ale nie sądzę że to nam w czymś pomoże bo nadal nie będziemy wiedzieli jak wysłać żeby maszyna go przyjęła powtarzam że na programie camwere idzie
Pozdrawiam Gruby

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#10

Post napisał: cnccad » 12 gru 2010, 10:41

no i błąd w toku myślenia :!:
ze sniffowania portu można się bardzo dużo dowiedzieć.
Masz wówczas możliwość porównania przesłania programu i porównania z innym programem który nie przechodzi. Może wówczas wystarczy np. "coś" zmienić w procesorze końcowym
Wiem że fajnie by było żeby ktoś Ci napisał że problem masz tu i tu … zmieniasz i wszystko gra.
Ale nie zawsze jest tak pięknie.

camwere jest do pobrania na torentach.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”