Mazak M32a Problem z duzym iso

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
dragi4
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 20 paź 2008, 21:05
Lokalizacja: Gorzyce

Mazak M32a Problem z duzym iso

#1

Post napisał: dragi4 » 25 lip 2015, 21:48

Witam,panowie polaczylem juz maszyne kablem na wszystkie mozliwe sposoby jakie udalo mi sie znalezc na necie,programy cimko,dnc,pcin,cameware,winpcin, itd.Wszystko dziala male programy wrzucam na dysk i spowrotem,tape mod male programy ok,cameware programy iso i mazak ok.Problem jest z duzymi programami w tape mode ,dochodza do pewnego momentu i wywala i/o error,Za kazdym razem jest to jakies polowa dyskietki,nie wazne czy z numerami czy bez,polowa dyskietki i blad.Prosze o pomoc maszyna ma robic skaplikowane 3d ale programy maja po kilkaset mega a tu nawet kilka procent tego nie czyta.Programy generujemy w EDGECAMiE i VISI.Zakupilem takie ustrojstwo http://calmotion.com/products-page/calmotion/usbcnc-maz ale toa sama spiewka kilaset lini i stop.POMOCY



Tagi:


Autor tematu
dragi4
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 20 paź 2008, 21:05
Lokalizacja: Gorzyce

#2

Post napisał: dragi4 » 09 sie 2015, 15:49

Czy naprawdę nikt z was nie ma takiego problemu z takimi sterowaniami?Panowie czy tak zwany "DRIP FEED"dziala wam na plikach które maja wiecej niz 250 kb?

[ Dodano: 2015-08-09, 15:50 ]
Czy naprawdę nikt z was nie ma takiego problemu z takimi sterowaniami?Panowie czy tak zwany "DRIP FEED"dziala wam na plikach które maja wiecej niz 250 kb?

[ Dodano: 2015-08-09, 15:54 ]
Może inaczej,czy któryś z szanownych użytkowników mazaków m32 zgodzi sie przetestować na swojej maszynie dla mnie prosty program,bez narzedzi,ruchy 1mm w osi x i y,bardzo zalezy mi na ustaleniu czy te maszyny maja możliwosc odczytywania programów o duzych pojemnosciach w tape mode.


Zmierzchun
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2012, 12:21
Lokalizacja: InProMech

#3

Post napisał: Zmierzchun » 09 maja 2017, 10:35

Podbijam, bo mam ten sam problem, co kolega. Wyeliminowałem wszelkie okoliczne spawarki, i inne urządzenia mogące zakłócać transmisję. Czekam jedynie jeszcze na krótszy kabel... Jakieś pomysły?


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1253
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#4

Post napisał: Majster70 » 09 maja 2017, 15:03

Zadzwońcie do centrum technologicznego Mazaka, jest gdzieś w okolicach Katowic. Jak się dopchasz do technologa to na ogół pomagają. W razie czego, najpierw można zadzwonić do handlowca, że interesuje cie następna obrabiarka Mazaka, ale masz taki a taki problem, a na centrach DMG-Mori tego problemu nie ma :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”