Mazak QT 8n błąd 202 niskie ciśnienie oleju

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
Zbroja
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 43
Rejestracja: 14 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Krotoszyn

Mazak QT 8n błąd 202 niskie ciśnienie oleju

#1

Post napisał: Zbroja » 29 gru 2014, 11:16

Witam

Takie pytanie, od jakiegoś czasu wylatuje mi na maszynie Mazak Qt 8n błąd numer 202 Hydraulik Druck, mam niemiecki jeżyk, co znaczy niskie ciśnienie oleju czy poziom oleju.
Maszyna wyłączalem zawsze i potem było ok na jakiś czas. Bład pojawił sie kiedy hydraulika była na minimum ale nie poniżej wymaganego poziomu. Kolejną rzeczą jest to, że mamy wyciek hydrauliki i musze olej dolewać. Poziom oleju jest cały czas pilnowany nigdy poniżej wymaganego.

Co jest przyczyną ?? musze zadzwonić po serwis czy można samemu to usunąć, jakiś pływak sie zacina od poziomu oleju czy jak, na angielskiej stronie przeczytałem, że ktoś miał taki problem i i była to wina baterii ?

Prosze o pomoc pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

ArturMAZAK
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 333
Rejestracja: 23 lis 2009, 16:28
Lokalizacja: Dzierżoniów

#2

Post napisał: ArturMAZAK » 29 gru 2014, 20:22

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w QT10 są dwa filterki od oleju, czasme trzeba je czyscić czyt. wymienic.
Jest też taka pompka, trzeba czasem troche pomachać żeby zniknęły alarmy.
kto pyta-ten nie błądzi.


Autor tematu
Zbroja
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 43
Rejestracja: 14 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Krotoszyn

#3

Post napisał: Zbroja » 29 gru 2014, 23:16

Dzisiaj zauważyłem, że mam niskie ciśnienie hydrauliki manometr wskazuje 30 bar, mam instrukcje do qt 20 i pisze że powinno być 35 bar, na manometrze mam zieloną strzałke wskazującą 35 bar czyli takie powinno być, i to jest przyczyną, wywala mi jakiś wyłącznik ciśnieniowy. Przyczyną tego jest pewnie ten wyciek, dzisiaj sprawdziłem i leci mi z pompy hydrauliki gdzie dokładnie to nie wiem, bo to z tyłu jest i nic nie widać.
Wiem, że są filtry w zbiorniku oleju czyli musze wszystko rozkręcić i je wyciągnoć do czyszczenia co jakiś czas tak ?
A druga sprawa pewnie musze pompe zrobić, gubi maszyna naprawde dużo oleju, ktoś kiedyś wykręcał sam pompe z mazak ?, dużo problemu nie ma z rozbieraniem z tego co patrzałem dzisiaj, mamy też maszyny Index ze sterowaniem hydraulicznym pompa jak jest stara nie daje ciśnienia i dawaliśmy je do regeneracji.


Autor tematu
Zbroja
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 43
Rejestracja: 14 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Krotoszyn

#4

Post napisał: Zbroja » 21 sty 2015, 19:46

Pompe hydrauliczną rozebrałem, poszedł simering, bez problemu idzie dostać w sklepie, po założeniu i wyregulowaniu cisnienia ( na pompie jest śruba) maszyna śmiga jak złoto, żaden błąd nie wylatuje i w koncu nie ucieka olej.
Temat zamknięty

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”