Rejestracja narzędzia MAPPS (CAPS), MAZATROL ?

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
Krynioski
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 28
Rejestracja: 30 kwie 2015, 21:11
Lokalizacja: Polska

Rejestracja narzędzia MAPPS (CAPS), MAZATROL ?

#1

Post napisał: Krynioski » 01 wrz 2015, 22:50

Witam,

Problem dotyczy REJESTRACJI NARZĘDZIA (TOOL REGISTRATION) inaczej nazywane opis narzędzia, które jest potrzebne do programowania konwersacyjnego (zwanego też dialogowym) MAPPS III dostępnym w maszynach Mori Seiki NL 2500 i innych pod przyciskiem CAPS. Czyli pisanie programu za pomocą „kreatora” bezpośrednio na maszynie.

Akurat w tym przypadku myślę że Producent maszyny etc. nie ma większego znaczenia i chyba zasada rejestracji narzędzia powinna być taka sama. Dla tego proszę o podpowiedź również osoby pracujące na Mazatrolu, Okumach itp.

Na rysunku A zaznaczyłem na czerwono po lewej stronie pola z którymi mam problem i nie jestem pewny co zmierzyć i co wpisać. Natomiast po prawej stronie ekranu niby jest podpowiedź graficzna.

OVERHANG AMT „X”
(w manualu mam napisane: Ustawia wysięg z głowicy rewolwerowej w kierunku osi X (mm)
Na podpowiedzi graficznej widać literę D, która jest podświetlona i na zdjęciu nie widoczna.

Niestety nie wiem który wymiar mam wpisać A, B, C a może inny, patrząc na szkice na rysunku B

OVERHANG AMT „Z”
(w manualu mam napisane: Ustawia wysięg z głowicy rewolwerowej w kierunku osi Z (mm)
Na podpowiedzi graficznej widać literę E.

Niestety nie wiem który wymiar mam wpisać A, B a może inny, patrząc na szkice na rysunku B

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam

Tagi:

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”