Kalibracja stołu w centrum Mazak 730 Variaxis II

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
AkpolRAWICZ
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2014, 08:10
Lokalizacja: Wlkp

Kalibracja stołu w centrum Mazak 730 Variaxis II

#1

Post napisał: AkpolRAWICZ » 11 lut 2014, 14:28

Witam,

mam problem z kalibracją stołu. Zero jest na współrzędnych X-365. , Y-400. Po przefrezowaniu wałka wg tych współrzędnych (kręcił się stół - oś C) zmierzyłem położenie i wyszło, że środek jest przestawiony w osi X o ~0,2mm, w osi Y o ~ 0,01mm. Wcześniej myślałem, że jest to wina tylko sondy, lecz skalibrowałem ją przy pomocy czujnika zegarowego i wydaje mi się, że nie jest to jej wina.

Proszę o pomoc.



Tagi:


rootsmazik
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 40
Rejestracja: 27 lut 2009, 11:07
Lokalizacja: cheltenham

#2

Post napisał: rootsmazik » 11 lut 2014, 18:17

Witam,
Po pierwsze jak probe uzywasz(renishaw)? ,jezeli tak to jak to mozliwe ze skalibrowałes ja za pomoca czujnika zegarowego.To co ty zrobiłes to ustawiłes stylus zeby był w osi proby.

Probe kalibruje po pierwsze uzywajac programu do kalibracjy dostarczony z proba jest to program iso.(kalibruje sie długosc(czyli z),x i y i polozenie wektorowe, nastepnie kalibruje sie ja tworzac krótki programi w mazaktrolu. Pamietaj zeby wpisac odpowiednia srednice kulki pomiarowj stylusa.

Jezeli chcesz sprawdzic czy twój punkt obrotu(srodek stołu lezy w współ. x-365 y-400).po prostu uzyj czujnika zegarowego i sprowadz go w dane wspólrzedne ,pewnie posiadasz palete która ma odpwienia otwór na srodku palet i sprawdz czy pokrywa sie on z danymi
współrzednymi,jezeli nie to tylko zmiana parametrów maszyny moze pomoc.


andrjalo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 724
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:15
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: andrjalo » 11 lut 2014, 18:18

A jaka jest dokładność osi jak dasz dystans na MDI

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”