Frezowanie otworu i manual.

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
kuzyn
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 05 wrz 2007, 21:52
Lokalizacja: wrocław

Frezowanie otworu i manual.

#1

Post napisał: kuzyn » 20 gru 2011, 21:34

Witam
Czy jest dostepny cykl frezowania otworu po spirali w Mazatrol Matrix ale nie cykl frezowania gwintu?Czy trzeba używać ISO do takiej operacji?
Otwor poczatkowy to Fi24 końcowy to Fi76.
Cała operacja jest wykonywana na rurze a różnica wyskości wynosi ok 11mm.
Druga sprawa jeśli ktoś posiada manual do Mazak Nexus MY 350 w j.polskim byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam



Tagi:


j.mag
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 06 lis 2009, 23:01
Lokalizacja: polska B

#2

Post napisał: j.mag » 21 gru 2011, 18:52

Jest- tzw tornado. wciskasz obróbkę punktowa tam prawie przy samym końcu jest frezowanie otworów wciskasz to i tam masz wybór
0- to jest zwykłe frezowanie otworu
1-tu masz spiralne wiercenie otworu frezem


Autor tematu
kuzyn
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 05 wrz 2007, 21:52
Lokalizacja: wrocław

#3

Post napisał: kuzyn » 21 gru 2011, 21:12

Próbowałem ale tam definiujesz od razu końcową srednicę , ten cykl używasz też do frezowania gwintu.Wydaje mi się ze w tej funkcji nie ma możliwości rozfrezowania otworu tylko odjazd ze srodka otworu od razu na ostateczna średnicę albo coś zle wpisuje....mialbys mozliwosc wrzucic screena z maszyny ew przeslac na maila?


j.mag
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 06 lis 2009, 23:01
Lokalizacja: polska B

#4

Post napisał: j.mag » 23 gru 2011, 17:53

W twoim przypadku jeżeli jest to rura o środku fi 24 a ma być 76. to np frez fi 20 robię 1 otwór na fi 50 i drugi otwór na fi 76.

Rozjeżdżania spiralnego z pełnej głębokość 11mm z fi 24 na fi 76 w Mazatrolu nie ma. jest tylko w "z" o zadanej średnicy.

Mam nadzieje Że o to chodziło


Można frezować w ten sposób, ze dajesz naddatek na wykończenie np 5 mm i usuwasz narzędzie wykańczające, dając w konturze wymiar nominalny czyli twoje 76 w tym wypadku zrobi otwór fi 66 ale musisz dać kilka takich samych procesów zaczynając od jak największego naddatku. Musisz spróbować a na symulacji wszystkie ścieżki narzędzia będzie widać. Ja tak kilka razy robiłem, ewentualne zrzuty dopiero po nowym roku. Daj znać jak będą potrzebne.


krukow123
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 28
Rejestracja: 13 lut 2011, 15:02
Lokalizacja: Cymru

#5

Post napisał: krukow123 » 09 kwie 2012, 13:14

podpinam się pod temat: jak w mazatrolu matrix napisać stożek, czyli odpowiednik G3.1 lub G2.1?? i nie chodzi mi bynajmniej o stożek z kątem 45stopni, bo to można se wykombinować, tylko o dowolny stożek. Czy znajdzie się ktoś życzliwy?? Z góry DZIĘKI.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”