przeniesienie punktu zerowego na przeciw wrzeciono.

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 618
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

przeniesienie punktu zerowego na przeciw wrzeciono.

#1

Post napisał: mateu5 » 28 kwie 2011, 18:35

Witam, mam problem z ustawieniem prawidlowego polozenia punktu zerowego po przechwycie detalu. Moze od poczatku, maszyna to mazatrol 10 ms ze sterowaniem t32-3, moj program wyglada mniej wiecej tak, toczenie na wrzecionie glownym (dlugosc mojego elementu to 25.5), nastepnie uzylem przechwytu z podciagnieciem preta, tak wiec przeciw wrzeciono przyjezdza, lapie sztuke, odsowa sie o 29 mm (bo przecinak 3mm i jeszcze 0.5 na pozniejsze planowanie, nastepnie zalaczam synchronizacje 2 wrzecion i przystepuje do odcinania i tu problem bo przecinak mi jedzie mniej wiecej 7 mm dalej niz ma jechac, no ale jakos to prxeklamalem w programie, po odcieciu jade przeciwwrzecioonem na jakas bezpieczna odleglosc i po wybraniu narzedzia maszyna zamiast jechac do podwrzeciona jedzie gdzies w 2 strone az na jej drodze stanie krancowka,oczywiscie wstawilem wczesniej proces obrobki na 2 wrzecionie i tu moje panie dlaczego tak sie dzieje? pierwszy raz mi przyszlo ustawiac przechwyt wiec wszystkie glupie pomylki z mojej strony nalezy rozwazyc.



Tagi:

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#2

Post napisał: rafalxfiles » 29 kwie 2011, 13:53

Nie wiem jak to jest w t32-3 ale mogę powiedzieć jak to się robi na tokarce ze sterowaniem 640T i Matrix (nowsza wersja twojego sterowania).
Obrazek
A więc na powyższym zdjęciu Proces nr 4 transferchuck masz pola W1 i W2 i Z-ofset
A więc W1 to jest pozycja na którą podjeżdża maszyna do przechwytu, W2 to jest pozycja na którą odjeżdża po przechwycie a Z-Ofset to jest przesunięcie punktu zerowego po przechwycie.
Mazak tak ma że cały czas trzyma sobie zero na czole detalu, nawet po przechwycie i właśnie tym Zofset przesuwa.
A ustawia się go w ten sposób, że podjeżdżasz na pozycję W2 przeciwwrzecionem, wchodzisz do programu, podświetlasz pozycję W2 i dajesz opisz czy coś takiego i maszyna sobie przepisuje W2 z aktualnej pozycji wrzeciona i oblicza sama z-OFSET.
U ciebie jest pewnie w tym problem bo ona widzi punkt zerowy cały czas w tym samym miejscu i chce jechać za wrzeciono nr1.
Mam nadzieje, że zrozumiałeś..

Pozdrawiam


Autor tematu
mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 618
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

#3

Post napisał: mateu5 » 29 kwie 2011, 14:02

Wszystko rozumiem. Sam pracuje dodatkowo jeszcze na matrixie, jednak jest on bez przeciw wrzeciona. Twoja rada pomogła.

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#4

Post napisał: rafalxfiles » 30 kwie 2011, 10:58

To bardzo się cieszę i polecam na przyszłość.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”