Cięcie papieru do ok 350g

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
lookash
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2018, 12:47

Cięcie papieru do ok 350g

#1

Post napisał: lookash » 07 mar 2018, 13:13

Witam, jestem nowy na forum, więc wybaczcie jeśli dodałem temat w nieodpowiednim dziale, ale wydaje mi się najbardziej odpowiedni do tematu.

Poszukuję maszyny, którą mógłbym wycinać przeróżne kształty w papierze o grubości 350g, najczęściej jest to matowa kreda. Produkujemy z żoną dekoracje papierowe - wszelkiej maści pudełka, jakieś girlandy itd. Obecnie robię to w zaprzyjaźnionej drukarni na laserze. Wcześniej niestety cięliśmy ręcznie nożem lub wszelkiej maści "wycinarkami" ręcznymi. Laser zdecydowanie usprawnił produkcję i dał wiele więcej możliwości co do samych kształtów.
Problem w tym, iż z racji różnych terminów kiedy mogę to robić wolałbym być samowystarczalny i nie zależny od firm zewnętrznych.

Wybaczcie jeśli napiszę jakieś głupoty w kwestii oczekiwań, ale jestem zielony w temacie.

Wymagania:
- cięcie papieru ok 350g
- format A3
- obecnie tygodniowo tniemy takich arkuszy 30-40, ale z czasem na pewno będzie więcej
- w większości każdy arkusz jest inny i wymaga innego kształtu cięcia
- dość niska cena
- jeśli za jednym zamachem taka maszyna umiałaby wycinać sklejkę do ok. 3 mm to byłby dodatkowy atut, ale raczej się tego nie pogodzi
- pracuję w OSX jeśli ma to jakieś znaczenie
- same projekty robię w Adobe Illustrator

Z racji, iż widzę jakie możliwości daje laser to kierowałbym się w takie produkty, ale jeśli możecie polecić inny typ maszyn które też lub lepiej sprawdzą się w takich zastosowaniach to będę wdzięczny.




rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Cięcie papieru do ok 350g

#2

Post napisał: rdarek » 07 mar 2018, 13:37

lookash pisze:
07 mar 2018, 13:13
Wymagania:
- cięcie papieru ok 350g
- format A3
- obecnie tygodniowo tniemy takich arkuszy 30-40, ale z czasem na pewno będzie więcej
- w większości każdy arkusz jest inny i wymaga innego kształtu cięcia
- dość niska cena
- jeśli za jednym zamachem taka maszyna umiałaby wycinać sklejkę do ok. 3 mm to byłby dodatkowy atut, ale raczej się tego nie pogodzi
- pracuję w OSX jeśli ma to jakieś znaczenie
- same projekty robię w Adobe Illustrator

Z racji, iż widzę jakie możliwości daje laser to kierowałbym się w takie produkty, ale jeśli możecie polecić inny typ maszyn które też lub lepiej sprawdzą się w takich zastosowaniach to będę wdzięczny.
przy tych wymaganiach jeśli nie przeszkadzają przypalone krawędzie pozostań przy laserze.
Inne rozwiązania będą bardziej wyspecjalizowane. Należy pamiętać, że kredy 350 nie można porównać do baltica 350 czy craft'a o tej samej gramaturze.
Do papierów możesz jeszcze szukać ploterów płaskich z nożem aktywnym i / lub głowicą oscylacyjną ale cena nie będzie niska i raczej nie będzie to opłacalne. Sklejki czy innego tworzywa tym nie wytniesz, no chyba, że będzie wymienna głowica i będziesz miał możliwość frezowania, Jednak cena takiej maszynki będzie szła w górę :wink:


Autor tematu
lookash
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2018, 12:47

Re: Cięcie papieru do ok 350g

#3

Post napisał: lookash » 07 mar 2018, 14:38

Krawędzie są obecnie delikatnie przyciemnione, bardziej daje się odczuć zapach, ale i to nie jest problemem.
A jesteś w stanie polecić jakieś konkretne modele takich laserów, które nie zabiją mnie cenowo, a jednocześnie zmieszczą się mieszkaniu, ale nie będą wymagać osobnego pomieszczenia?

Niestety nie kojarzę modelu z zaprzyjaźnionej drukarni, ale jest już gabarytowo konkretnym sprzętem a tego wolałbym uniknąć.


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Cięcie papieru do ok 350g

#4

Post napisał: rdarek » 07 mar 2018, 15:22

lookash pisze:
07 mar 2018, 14:38
A jesteś w stanie polecić jakieś konkretne modele takich laserów, które nie zabiją mnie cenowo, a jednocześnie zmieszczą się mieszkaniu, ale nie będą wymagać osobnego pomieszczenia?
Niestety nie. Prawdopodobnie pozostaną do wyboru konstrukcje z państwa środka :wink: bo za samą nazwę np: trodat zapłacisz pokaźną kwotę


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

Re: Cięcie papieru do ok 350g

#5

Post napisał: cinematic2 » 07 mar 2018, 19:24

rdarek pisze:
07 mar 2018, 15:22
bo za samą nazwę np: trodat zapłacisz pokaźną kwotę
W Trodacie czy Epilogu płaci się za jakość, nie za nazwę.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”