Wycinarka / grawerka

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
serekzolty
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 0
Rejestracja: 21 sty 2018, 19:13

Wycinarka / grawerka

#1

Post napisał: serekzolty » 21 sty 2018, 19:20

Witam!
Mam takie pytanko...
Chciałbym założyć działalność gospodarczą polegającą na grawerowaniu różnych materiałów, głównie metali. Dodam, że w mojej okolicy nie ma takiej firmy...
Mam dostęp do zleceń na tysiące sztuk metalowych złączek, które potrzebują jedynie "cechowania" czyli np. wygrawerowania rozmiaru danej sztuki. Jest tego pełno. Oprócz tego chciałbym, żeby było to na tyle uniwersalne, żeby jak ktoś sobie zażyczy to można i długopis wygrawerować :)
Czy jest możliwość kupna takiej maszyny do ~30k zł tak, żeby wspomniane ilości można rozsądnie przerobić ? Czy potrzebne są raczej większe pieniążki ? Czy to od razu może ciąć jakieś cieniutkie grubości ? Czy istnieją maszyny uniwersalne tzn. takie i do metalu i do drewna, szkła itd. ?
Sprzęt używany wchodzi w grę.
Pozdrawiam !



Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycinarka / grawerka

#2

Post napisał: Yarec » 21 sty 2018, 20:40

serekzolty pisze:Czy istnieją maszyny uniwersalne
w pewnym zakresie tak, jednak parametry skrawania, narzędzia są różne, tempo obróbki i wielkości elementów wymuszają też dobór układu maszyny.
Do cechowania tysięcy złączek (wielkość, materiał ?) wypadało by mieć możliwość umiejscowienia jednocześnie sporej ilości elementów do obróbki (frezowanie) w jednym cyklu.
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”