Procedury zakupu plotera od Chińczyka.

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#11

Post napisał: cinematic2 » 31 paź 2017, 17:49

Nie wiem skąd ci się wzięło łączenie Urzędu Celnego z vatem przy WNT ale to już twoje zmartwienie. Ja nic takiego nie pisałem.
Ja ci tylko radzę przejść się do doradcy podatkowego zanim sobie zrobisz ku ku w US, bo to co opowiadasz to bajdurzenie.
Podatnik dokonujący wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów musi z tego tytułu rozliczyć VAT w Polsce. Ma on zatem obowiązek dokonać samoobliczenia podatku należnego i wykazać go w deklaracji podatkowej za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy. Podatnik równocześnie nabywa prawo do odliczenia tego podatku jako podatku naliczonego gdy zakupy są związane ze sprzedażą opodatkowaną.
Czyli gdy przedmiotem WNT jest np. towar handlowy, który jest dalej odsprzedawany.
Lub usługa na przykład.
Nie dotyczy to zakupu inwestycyjnego jakim jest przykładowy ploter kupiony do firmy.
W tym wypadku obowiązuje normalne rozliczenie vatu.
Poza tym od 2017 są jeszcze nowe wymogi ograniczające prawo do odliczenia tego podatku jako podatku naliczonego ale tego już nie chciało mi się studiować.
Coś tam, że towar musi zostać sprzedany w ciągu 3 miesięcy bo jeśli nie to trzeba skorygować tamtą deklarację "Zaś VAT naliczony będzie mógł rozliczyć dopiero w bieżącej deklaracji podatkowej."
Bieżącej czyli z miesiąca kiedy towar zostanie sprzedany.
A tobie się wydaje, że jak kupujesz za granicą to cię vat omija i masz taniej :mrgreen: :mrgreen:


"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.

Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”