jaki laser do cięcia tektury introligatorskiej?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Frycek1987
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 18
Posty: 21
Rejestracja: 09 paź 2017, 21:59
Lokalizacja: Staszów

#41

Post napisał: Frycek1987 » 18 paź 2017, 20:31

Ładnie to wygląda, ale takie maszyny na pewno nie zmieszczą sie w moim budżecie ;)



Tagi:


Nnowyy
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2014, 14:42
Lokalizacja: z Polski jeszcze

#42

Post napisał: Nnowyy » 18 paź 2017, 20:46

LTofik pisze: Wiec nie badz taki madry bo to ty ostatnio sie wypowiedziales aby tylko zabrac glos z swoja glupia jakoby to 30w z trudem tnie sklejke a 30cm przebytej drogi promienia drastycznie obniza skutecznosc ciecia...
Ale bełkot. Czyżby promień lasera "leciał" po przekątnej?


LTofik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 318
Rejestracja: 05 mar 2017, 23:57
Lokalizacja: ziemia

#43

Post napisał: LTofik » 18 paź 2017, 21:06

Dokładnie tak! Ale pan wszystko wiedzący wie lepiej :mrgreen:
Chodziło mi o to, koleś pisze głupoty jak w wątku "Laser K40 nie docina".
Tutaj robi dokładnie to samo. Pisząc o tym, że duża moc = mniej sadzy... a w praktyce to trzeba uwzględnić, że prędkość jest organiczna z racji przyśpieszenia i hamowania silników na wzorach o dużym zagęszczeniu małych okienek - tam zastosowanie dużej mocy to idiotyzm. - No ale to są podstawy...

Dalej będę się upierał że moc musi być dostosowana do realnej prędkości maksymalnej dla danego wzoru, i powinna być dostarczana w ilości nie większej niż to konieczne do całkowitego przecięcia.
Owszem większa moc lasera pozwala na większą prędkość cięcia ale nie zawsze da się ją wykorzystać i trzeba użyć mniejszej mocy, więc wyznacznikiem tego czy będzie to jak określił to lokalny cwaniak "fabryka węgla" zależy bardziej od prędkości.

Poza tym - grubszy papier to więcej przeciętego materiału czyli więcej sadzy.


slawek77
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 6
Posty: 93
Rejestracja: 10 sty 2016, 15:43
Lokalizacja: Chorzów

#44

Post napisał: slawek77 » 18 paź 2017, 21:58

Ja pracuję na 15 rodzai tektur i tylko na jednym robi się sadza, a reszta jest ok.
Sadza się robi na kartonie 0,6 mm bo jest bardzo mocno zbitym oraz sztywny.

Autor tego tematu chce wycinać coś w stylu scrapki z papieru i na tekturze 1,5 mm, i żaden ploter tnący nie będzie lepszy od lasera co2.
A wiem to bo sam to przerabiałem ;)

Do tego w trzecim poście jest zdjęcie pokazane co autor chce wycinać, i to jest wycięte z 1,5 mm na laserze, bo widać delikatne osmolenie papieru ;)
A tektura to beermat biały 1,5 mm ;)

Laser co2 o mocy 40w bez problemu to powycina.

Lecz tak jak autor tematu napisał, martwi się o ustawienia maszyny, więc nic innego nie pozostaje jak zamawiać nadal takie wycinki.
I nie ma sensu skakać sobie do gardełka.
Myślę że sporo ludzi podpowiedziało co i jak i temat powinien zostać zamknięty.
No chyba że ktoś ma ochotę pomóc koledze i zaoferować pomoc przy wymianie lusterek w laserze :)


Nnowyy
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2014, 14:42
Lokalizacja: z Polski jeszcze

#45

Post napisał: Nnowyy » 19 paź 2017, 15:39

LTofik pisze:Dokładnie tak! Ale pan wszystko wiedzący wie lepiej :mrgreen:
Chodziło mi o to, koleś pisze głupoty jak w wątku "Laser K40 nie docina".
Tutaj robi dokładnie to samo. Pisząc o tym, że duża moc = mniej sadzy... a w praktyce to trzeba uwzględnić, że prędkość jest organiczna z racji przyśpieszenia i hamowania silników na wzorach o dużym zagęszczeniu małych okienek - tam zastosowanie dużej mocy to idiotyzm. - No ale to są podstawy...

Dalej będę się upierał że moc musi być dostosowana do realnej prędkości maksymalnej dla danego wzoru, i powinna być dostarczana w ilości nie większej niż to konieczne do całkowitego przecięcia.
Owszem większa moc lasera pozwala na większą prędkość cięcia ale nie zawsze da się ją wykorzystać i trzeba użyć mniejszej mocy, więc wyznacznikiem tego czy będzie to jak określił to lokalny cwaniak "fabryka węgla" zależy bardziej od prędkości.

Poza tym - grubszy papier to więcej przeciętego materiału czyli więcej sadzy.
Nie zrozumiałeś. To ty bełkoczesz.


Autor tematu
Frycek1987
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 18
Posty: 21
Rejestracja: 09 paź 2017, 21:59
Lokalizacja: Staszów

#46

Post napisał: Frycek1987 » 19 paź 2017, 16:48

slawek77 pisze:Ja pracuję na 15 rodzai tektur i tylko na jednym robi się sadza, a reszta jest ok.
Sadza się robi na kartonie 0,6 mm bo jest bardzo mocno zbitym oraz sztywny.

Autor tego tematu chce wycinać coś w stylu scrapki z papieru i na tekturze 1,5 mm, i żaden ploter tnący nie będzie lepszy od lasera co2.
A wiem to bo sam to przerabiałem ;)

Do tego w trzecim poście jest zdjęcie pokazane co autor chce wycinać, i to jest wycięte z 1,5 mm na laserze, bo widać delikatne osmolenie papieru ;)
A tektura to beermat biały 1,5 mm ;)

Laser co2 o mocy 40w bez problemu to powycina.

Lecz tak jak autor tematu napisał, martwi się o ustawienia maszyny, więc nic innego nie pozostaje jak zamawiać nadal takie wycinki.
I nie ma sensu skakać sobie do gardełka.
Myślę że sporo ludzi podpowiedziało co i jak i temat powinien zostać zamknięty.
No chyba że ktoś ma ochotę pomóc koledze i zaoferować pomoc przy wymianie lusterek w laserze :)
Idealne podsumowanie mojego tematu:)
Co do ustawień luster, to dwóch lewych rąk nie mam, więc pewnie po poczytaniu i obejrzeniu kilku tutoriali dałbym sobie z tym radę.
Największym problemem jest jednak brak lokalu gdzie mógłbym robić wycinanki, bo jednak ilość dymu jest znaczna i musi być odpowiednia rura z dmuchawą. Ponadto mam w domu dwuletnie dziecko, więc chciałem ciąć w nocy, a laser cichy nie jest.
Na dofinansowanie z unii nie mam co liczyć, a ciężko też wtopić kasę na lokal jeśli bizne się nie zwroci.

Jedyne co mi pozostaje to znaleźć w moim mieście firmę w której można wynająć laser. No w Krakowie widziałem firmę wynajmujacą laser za 1,23zl/min


rsz
Posty w temacie: 4

#47

Post napisał: rsz » 19 paź 2017, 18:56

Frycek, dużo tego potrzebujesz? Jak jakieś niehurtowe ilości to Ci to wytnę. BEZPŁATNIE oczywiście. Zobaczysz sobie jak Ci się to sprawdza, jak się sprzedaje, itp. Jak interes będzie miał perspektywy to sobie w maszynę zainwestujesz.

Jeśli się zdecydujesz to wal śmiało. Przyślesz mi tylko materiał i projekty. Każdy kiedyś zaczynał.


slawek77
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 6
Posty: 93
Rejestracja: 10 sty 2016, 15:43
Lokalizacja: Chorzów

#48

Post napisał: slawek77 » 19 paź 2017, 21:43

I to mi się podoba wszystkiego idzie się nauczyć, nie jest to trudne wystarczy chcieć.
Laser 40W jest mały i wszędzie go wstawisz.
Kolega ma laser 2 razy większy w pokoju w bloku a pokój ma 10m2
Zrobił dziurę w ścianie i wicina cały dzień i jeszcze nikt mu nie zwrócił uwagi.
Dym przy wycinaniu papieru jest mały i niewidzialny praktycznie.
Laser działa na max 20% mocy przy kartonie 1,5 mm.
Więc nie przejmuj się i zrób dziurę ;)

Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 9
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

#49

Post napisał: abyss » 20 paź 2017, 00:57

rsz pisze:Frycek, dużo tego potrzebujesz? Jak jakieś niehurtowe ilości to Ci to wytnę. BEZPŁATNIE oczywiście.
Szacunek za koleżeńską postawę. Poważnie.


Autor tematu
Frycek1987
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 18
Posty: 21
Rejestracja: 09 paź 2017, 21:59
Lokalizacja: Staszów

#50

Post napisał: Frycek1987 » 20 paź 2017, 15:47

rsz pisze:Frycek, dużo tego potrzebujesz? Jak jakieś niehurtowe ilości to Ci to wytnę. BEZPŁATNIE oczywiście. Zobaczysz sobie jak Ci się to sprawdza, jak się sprzedaje, itp. Jak interes będzie miał perspektywy to sobie w maszynę zainwestujesz.

Jeśli się zdecydujesz to wal śmiało. Przyślesz mi tylko materiał i projekty. Każdy kiedyś zaczynał.
Dzięki wielkie za propozycję pomocy, na pewno odezwę się jak tylko nauczę się robić projekty jako grafiki wektorowe.
Mam nadzieję, że znajdę w necie jakieś tutoriale jak zaimportować grafikę jpg i zrobić z niej wektorową, a jeśli nie ma takiej opcji to myślę, że są jakieś bazy w necie z ogólnodostępnymi grafikami.


Co do pomysłu z dziurą w ścianie to nie bardzo, bo mieszkam na parterze i od razu ktoś by się przyczepił ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”