Pomoc w wyborze lasera

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

lukasz89
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 242
Rejestracja: 20 lis 2015, 18:40
Lokalizacja: Tajpej

#21

Post napisał: lukasz89 » 13 wrz 2017, 19:23

bartoszmista pisze:Obejrzyj sobie filmik, który wcześniej kolega wstawił. Zależnie od tego jakie detale, czy można zastosować nesting automatyczny czy trzeba ręcznie układać. Od kilku sekund do... właśnie zależy. Ale banalnie prosta czynność, dosłownie kilka kliknięć (przynajmniej na nowszych sterowaniach). Gorzej z parametrami, zazwyczaj są tablice... tyle że do "typowych" materiałów.
Jeśli to takie banalnie proste, to dlaczego stawki dla programistów nie są takie same jak dla operatorów lub nawet niższe ? Wydaje mi się, że operatorzy odwalają więcej roboty od tych "uczonych".



Tagi:


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#22

Post napisał: lolo2 » 13 wrz 2017, 20:42

waldemas1 pisze:.
Lepiej porozmawiajmy o nowych maszynach 10-12 kw. Coraz więcej firm je będzie miało w ofercie.
Juz od ponad pol roku u nas stoi i pracuje 12kw
Jest predkosc, nie pamietam ale chyba 5 - 6mm (czy do 8. Nie pamietam maks grubosi) czarna na azocie leci, swiatlo swieci ze masakra.

Problem na poczatku bo konwecjonalne glowice hayag i precitecha nie daja sobie rady. Topi sie wszystko. Wiec konkurencja szybko nie wskoczy na ten lvl. Trumpf pewnie spokojnie da se rade.

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#23

Post napisał: Bri » 13 wrz 2017, 23:21

W tym wątku toczy się chyba 5 rozmów na raz - Nie wiem kto komu już odpowiada :D

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


lukasz89
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 242
Rejestracja: 20 lis 2015, 18:40
Lokalizacja: Tajpej

#24

Post napisał: lukasz89 » 22 wrz 2017, 18:04

Czy są problemy z cięciem materiału 2-gatunkowego na laserze (odpady) ? Mam tu na myśli arkusze w kawałkach, nierówno ucięte, z wklęsłą lub wypukłą powierzchnią (zależy którą stroną leży na stole). Jak się tnie blachę mocno zardzewiałą ? Wiadomo z programowaniem takich arkuszy to i na plazmie są problemy.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#25

Post napisał: lolo2 » 23 wrz 2017, 12:24

Co ci odpowiedziec roznie...

Jak za mocno pordzewiala to nie warto bo iskrzy i szkielka dostaja mocno w du**. Czasem jak blacha jest mocno naprezona jak strzeli w dysze to jak z pistoleta. Potrafi uszkodzic czujnik pojemnosciowy a to droga sprawa.

My tniemy blachy odpadowe, nierowno ciete pofalowane z nalotami ale roznie to z tym bywa. Jak juz bardzo mocno pordzewiale to laduje to na plazme. Szkoda czsu i lasera.


AdamMat
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2011, 16:52
Lokalizacja: Kępno

#26

Post napisał: AdamMat » 23 wrz 2017, 16:42

A czy ktoś z Was pracował na laserach firmy PTX-GROUP?


lukasz89
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 242
Rejestracja: 20 lis 2015, 18:40
Lokalizacja: Tajpej

#27

Post napisał: lukasz89 » 24 wrz 2017, 14:35

Dzięki lolo za informacje. To jak laser radzi sobie z pofalowanymi blachami ? Jest jakiś kontroler THC, czujnik wysokości, cokolwiek innego ?

Jak programujecie nierówne arkusze ? Na raz z dodawaniem detali ręcznie do krawędzi materiału czy może robicie to później po wycięciu określonego w cam obszaru o pow. kwadratu/prostokątu, a może leci reszta na złom ? Zawsze mam z tym problem co robić, bo jest to problematyczne i wymaga więcej czasu, a czas mam bardzo ograniczony.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#28

Post napisał: lolo2 » 24 wrz 2017, 21:39

lukasz89 pisze:Dzięki lolo za informacje. To jak laser radzi sobie z pofalowanymi blachami ? Jest jakiś kontroler THC, czujnik wysokości, cokolwiek innego ?

Jak programujecie nierówne arkusze ? Na raz z dodawaniem detali ręcznie do krawędzi materiału czy może robicie to później po wycięciu określonego w cam obszaru o pow. kwadratu/prostokątu, a może leci reszta na złom ? Zawsze mam z tym problem co robić, bo jest to problematyczne i wymaga więcej czasu, a czas mam bardzo ograniczony.
Laser ma czujnik chyba pojemnosciowy, ktory monitoruje wysokosc dyszy od arkusza. Jak blacha pofalowana albo faluje (cienkie blachy) to zmniejszasz predkosc i albo sie uda albo sie nie uda.

U mnie w firmie wszystkie nierownosci ida w zlom. Mierzy sie miara prostokat do niego piszemy program a reszta to zlom. W tym miesiacu dostalismy 400 ton blach kawalkowych kazdy wymiar inny (szerokosci powyzej 1.5m, grubosci 6-8mm, dlugosci kazde inne) bedziemy przebierac pewnie przez pol roku...


pitracho
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2013, 09:19
Lokalizacja: Szczecinek

#29

Post napisał: pitracho » 25 paź 2017, 14:30

Witam,

Mam pytanie: Jaką żywotność mają moduły źródła IPG? Czy często się je wymienia i jaki jest mniej więcej ich koszt?


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#30

Post napisał: lolo2 » 25 paź 2017, 14:47

pitracho pisze:Witam,

Mam pytanie: Jaką żywotność mają moduły źródła IPG? Czy często się je wymienia i jaki jest mniej więcej ich koszt?
Chyba nie ma zasady. Niektore padna po miesiacu niektore mamy juz 4 lata i nic... loteria.

W IPG poprzez sprzedawce lasera mozna wykupic gwarancje na 5lat.

Modoly sa roznego rodzaju o 500w na modol, 1kw na modol. Do tanich taka wymiana nie nalerzy, najbardziej boli koszt dojazdu serwisanta.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”