Strona 1 z 2

grawerowanie zdjęcia-przygotowanie photoshop

: 15 maja 2017, 21:35
autor: rysowanki
Hej,

Jestem tu nowa, zajmuję się produkowaniem zabawek dla dzieci. Potrzebuję pomocy przy wypuszczeniu do grawerowanie pliku ze zdjęciami.
Graweruje w sklejce. Mam photoshopa i illustratora. Potrzebuję wiedzieć jak przerobić zdjęcie aby dobrze wyglądało wygrawerowane w sklejce. Proszę pomóżcie..

: 15 maja 2017, 22:43
autor: cinematic2
Jaka maszyna?

: 15 maja 2017, 22:44
autor: rysowanki
laser 600 N z techsolu

: 15 maja 2017, 23:25
autor: cinematic2
To o zdjęciach zapomnij. Jeszcze grafiki tak ale przejścia tonalne to nie chińczykiem.

: 16 maja 2017, 07:49
autor: rysowanki
A czy mogłabym prosić o podanie wytycznych jak zdjęcie przygotować, mimo iż mam chińczyka i mam o tym zapomnieć...bo jak nie uda się na moim to muszę uderzyć do kogoś aby mi to zrobił....lub może efekt będzie na tyle zadowalający że go zaakceptuje....

: 19 maja 2017, 09:45
autor: guardian_angel
Sklejka jak i każde inne drewno nie jest odpowiednim materiałem do grawerowania zdjęć.
Zamień zdjęcie na bitmapę czarno białą z rastrowaniem uporządkowanym lub liniowym w liniaturze od 15 -32 lpi ale to trzeba testować w zależności od materiału i rozdzielczości grafiki. Ogólnie to temat rzeka jeśli chodzi o grawerowanie zdjęć.

: 19 maja 2017, 13:36
autor: rysowanki
ha, wszystko się udało :)

Bardzo dziękuję za wszelkie uwagi.

: 19 maja 2017, 21:55
autor: abyss
guardian_angel pisze:Zamień zdjęcie na bitmapę czarno białą z rastrowaniem uporządkowanym lub liniowym w liniaturze od 15 -32 lpi
Wiem, że upraszczasz - ale uciekał bym od pojęcia lpi przy odwzorowaniu czarno-białej grafiki za pomocą lasera. Lpi raczej pasuje tam, gdzie mamy możliwość kontroli wielkości punktu drukarskiego i w ten sposób kontrolujemy poziom czerni = odcienie szarości.

: 22 maja 2017, 08:16
autor: guardian_angel
totalna bzdura
Właśnie do tego służy liniatura rastra, ilość kropek w linii - nie mylić z dpi
aby ustalić podstawowy parametr pojedynczej linii rastrowej, a co innego offset, układ rastra.
Laser to nie drukarka cyfrowa.

: 22 maja 2017, 11:17
autor: abyss
guardian_angel pisze:totalna bzdura
Właśnie do tego służy liniatura rastra, ilość kropek w linii - nie mylić z dpi
aby ustalić podstawowy parametr pojedynczej linii rastrowej, a co innego offset, układ rastra.
Laser to nie drukarka cyfrowa.
Tak myślałem, że odezwie się ktoś kto nie ma bladego pojęcia o czym pisze.
Jestem na tyle stary i na tyle dawno miałem praktyczną styczność z poligrafią, że wiem, iż pojęcie liniatura rastra wywodzi się z czasów gdy jeszcze nie stosowano powszechnie komputerów do druku. Wówczas ustalano liczbę linii na cal (lines per inch = lpi). Przykładowo, na gotowych drukach nieznanego pochodzenia - używając lupy drukarskiej (https://www.google.co.uk/search?q=lupa+ ... 40&bih=716) a sam proces rastrowania był realizowany na drodze fotograficznej an NIE komputerowej (dpiero póóźniej weszły naświetlarki i technologia komputerowa - w Polsce w okolicach początku lat 90-tych). Na każdej z takich linii można było oddać pewną skalę szarości - bo SAMA LINIA mogła mieć różną grubość i w ten sposób odwzorowywała różne odcienie szarości. W zwykłych drukarkach laserowych i prostych chińskich laserach CO2 jaki ma autorka wątku NIE MA bezpośredniej kontroli nad szerokością drukowanej pojedynczej linii - ergo skalą szarości oddawaną przez pojedynczą linię. A przynajmniej z poziomu użytkownika.