Zwiększenie mocy lasera CO2 z 45W na 80-100W

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
rsz
Posty w temacie: 4

Zwiększenie mocy lasera CO2 z 45W na 80-100W

#1

Post napisał: rsz » 21 kwie 2017, 12:19

Dzień dobry wszystkim.

Posiadam laser CO2 (chińczyk), Sybil 3050 z firmy Gama (europlotery). Jedyne co nim robię, to graweruję na własnych wyrobach (ceramika). Parametry grawerowania to 30 mm/s, 90% mocy (tuba 45W).

Chciałbym zwiększyć tempo pracy wymieniając tubę i zasilacz na mocniejsze. Wiem, że tuby o większej mocy są dłuższe, ale to nie problem, bo konstrukcja lasera to przewiduje (otwór technologiczny). Pytanie brzmi. Czy zda mi to egzamin i jeśli tak, to czy jest na forum osoba/firma która by mi ten temat ogarnęła? Z tego co się orientuję, to technicznie jest to temat prosty, ale trzeba wykonać regulację napięć itp. Chłodzenie mam (wydajne).

Chętnie zlecę taką rzeźbę u siebie (dolnośląskie) lub przyjadę z maszyną. Płacę gotówką, więc zero stresu. ;)

Na wszelki wypadek podaję nr do siebie 607 307 977 (Rafał)



Tagi:


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#2

Post napisał: cinematic2 » 21 kwie 2017, 14:29

Nie trzeba wykonywać żadnej regulacji napięć itp.
Wymieniasz laser, zasilacz, podpinasz kabelki w/g oznaczeń i Go.
Jedyny problem na jaki możesz trafić to średnica lasara, pewnie będzie większa więc trzeba będzie dopasować mocowanie.
Proponuję też wymienić lusterka ze szklanych na molibdenowe.
Powodzenia
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


Autor tematu
rsz
Posty w temacie: 4

#3

Post napisał: rsz » 21 kwie 2017, 14:53

Dziękuję za odpowiedź.

Lustra mam fabrycznie molibdenowe, więc jeden temat mniej do ogarnięcia. ;)

Mocowanie na pewno jest do wymiany, w tej chwili mam tubę 54 mm, te mocniejsze mają 80 mm.

Pozostaje jednak kwestia tego, że wolę dać to komuś do ogarnięcia od początku do końca. Na zasadzie zrobione, sprawdzone, zapłacone. ;)


kal123
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 01 sie 2013, 20:39
Lokalizacja: Łódź

#4

Post napisał: kal123 » 21 kwie 2017, 22:08

Witam, tu nie ma co ogarniać, zrób zdjęcie wtyczki przed odłączeniem starego zasialcza i po włożeniu nowego przelutuj kable pod te same oznaczenia - ważna operacja aby poprawnie szedł sygnal na zasilacz- wtyczki na 99% będą inne. Zainstaluj nową tubę i do pracy. Przerabiałem to dwa razy i nie było żadnych problemów.


Autor tematu
rsz
Posty w temacie: 4

#5

Post napisał: rsz » 22 kwie 2017, 09:33

Wszystko się zgadza, tylko, że ktoś sierdzący w temacie zrobi to raz dwa, a ja się będę uczył i kombinował co zajmie dużo więcej czasu. Jest jeszcze kwestia dobrania odpowiedniej tuby i zasilacza.

Ja mam co robić, wolę zapłacić fachowcowi, a w tym czasie robić swoje. ;)

Wiele rzeczy robię sam, ale do niektórych są fachowcy i tego wolę się trzymać. ;)


Autor tematu
rsz
Posty w temacie: 4

#6

Post napisał: rsz » 24 maja 2017, 08:40

Temat przeróbki zakończony.

Ogarnąłem temat samemu. Zamontowałem tubę Reci W2 90W i zasiliłem ją zasilaczem P12.

tempo pracy wzrosło mi dziesięciokrotnie, dokładność grawerki jest na 5 z plusem.

Dziękuję wszystkim za rady.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”