materiał na ruszt do lasera MAZAK

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Miro1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2017, 06:17
Lokalizacja: Podkarpackie

#11

Post napisał: Miro1 » 27 kwie 2017, 16:47

To brawa dla góry :grin:
Ja wiem że podnioslem ruszt ale ile to nie pamietam, i operator jak na razie nie narzekał że kulki nie dzialaja choc wiekszosc w sumie jest do wymiany lub ich nie ma :grin:
A ruszt z 2.5 mm dalismy bo przy cieciu cienkich blaszek i skmplikowanych kształtów nie gibie nim tak i ladniej tnie. O dziwo taki ruszt z 2.5 jest wyraźnie sztywniejszy niż z 2mm koszt jest marginalnie wiekszy.



Tagi:


harma
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 277
Rejestracja: 07 kwie 2009, 20:49
Lokalizacja: daleko od miejsca, w którym powinienem być

#12

Post napisał: harma » 28 kwie 2017, 11:39

Można ruszta po wycięciu oddać do miedziowania, zostaną pokryte cienką warstewką, do której mniej się wszystko przykleja. Ale zawsze trzeba zrobić kalkulację kosztów, co się bardziej opłaca, czy miedziowanie (lub jakiekolwiek inne kombinacje) czy po prostu częstsze cięcie rusztów.
Można też część rusztów wycinać jako całe, a część jako połówki na jakichś odpadach i je spawać ze sobą.


Najemnik1078
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 5
Posty: 59
Rejestracja: 14 maja 2010, 18:15
Lokalizacja: polska

#13

Post napisał: Najemnik1078 » 04 maja 2017, 17:49

U mnie #2 też się nie gibie bo mam spasowane blachy trzymające ruszt.a jakbyś miał wszystkie kulki do tego niezbyt proste blachy i na dokładkę załadunek FMSem to pdniesienie rusztu byś przeklął w godzinie w której zaczęłeś go rysować :smile:
Nie jestem doskonały,
doskonałość jest dla maszyn...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”