Który laser EAGLE 8kW czy KIMLA 8kW ??

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#11

Post napisał: Majster70 » 21 cze 2017, 06:26

gregteam pisze:Zastanawiam sie dlaczego polak zawsze na łatwiznę idzie
Przepraszam za offtop.
Myślę, że to nie tak. Sterowanie takiego Siemensa, Mitsubishi, itd to duży udział w kosztach obrabiarki, lasera itd. Żeby zaoszczędzić, wiele firm, tutaj Kimla i Eagle buduje swoje własne. Ale, żeby dopracować własne konstrukcję potrzeba nakładu wielu środków oraz po prostu czasu. Myślę, że za jakieś 10 lat wiele niedociągnięć zniknie, ewentualnie klienci będą mieli wybór spośród kilku sterowań. Bo z wypowiedzi wnioskuję, że od strony mechanicznej (dokładność) polskie konstrukcje są ok.



Tagi:


harma
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 277
Rejestracja: 07 kwie 2009, 20:49
Lokalizacja: daleko od miejsca, w którym powinienem być

#12

Post napisał: harma » 21 cze 2017, 07:35

gregteam pisze:Z tego co tu idzie wyczytać wniosek jest jeden k...i e... produkują maszyny i uczą sie na doświadczeniach klientów t.... i b....... mają doświadczenie zdobyte u siebie .Zastanawiam sie dlaczego polak zawsze na łatwiznę idzie
Polak nie idzie na łatwiznę, tylko musi dogonić doświadczeniem firmy, które produkują to od wielu lat. A jak za kilka lat dogoni i będzie na ich obecnym poziomie, to te firmy będą bogatsze o doświadczenie tych kolejnych kilku lat i tak w kółko. Niestety trudno będzie zniwelować pewien okres w historii Polski...
Jak na razie K i E robią tylko dobre wrażenie, tak na prawdę nie wiadomo, jak te maszyny będą się zachowywać po np. 10 latach intensywnej pracy, czy dalej konstrukcja będzie sztywna, jak z ogólną trwałością itd. A T już wiadomo, ponieważ te maszyny pracują i po 20 lat i pracują dalej.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#13

Post napisał: lolo2 » 21 cze 2017, 07:41

gregteam pisze:Z tego co tu idzie wyczytać wniosek jest jeden k...i e... produkują maszyny i uczą sie na doświadczeniach klientów t.... i b....... mają doświadczenie zdobyte u siebie .Zastanawiam sie dlaczego polak zawsze na łatwiznę idzie
Co masz na mysli piszac ze Polak idzie na latwizne?
Majster70 pisze: Myślę, że to nie tak. Sterowanie takiego Siemensa, Mitsubishi, itd to duży udział w kosztach obrabiarki, lasera itd. Żeby zaoszczędzić, wiele firm, tutaj Kimla i Eagle buduje swoje własne. Ale, żeby dopracować własne
A widziales napedy i silniki tych Polskich laserow ze piszesz ze maja swoje? Bo mi sie wydaje ze jedynym wyjatkiem jest kimla ktory robi swoje sterowniki silnikow, ale silniki zapewne ma firmowe (nie jestem pewny) a co do reszty to eagle ma beckhofa, metaltechnjka mitsubischi, inni inne "slawne" silniki i napedy.

Wiec twoja wypowiedz to kula w plot.

harma pisze:
Polak nie idzie na łatwiznę, tylko musi dogonić doświadczeniem firmy, które produkują to od wielu lat. A jak za kilka lat dogoni i będzie na ich obecnym poziomie, to te firmy będą bogatsze o doświadczenie tych kolejnych kilku lat i tak w kółko. Niestety trudno będzie zniwelować pewien okres w historii Polski...
.
Kolejny blad rozumowania...
Gdyby nie Kimla i Eagle dalej kupowalbys lasery CO2 po 600euro i palil z predkosciami zolwia. Wiec smialo mozesz im po flaszce wyslac. Mowisz ze K i E musza dogonic To powiedz mi kto pierwszy zaczal produkcje laserow 8, 10 i 12kw? Poki nie bylo Eagla i Kimli slyszales wogole o laserach Fiber? O IPG? Mysle ze nie. Wiec caly skok ostatnich lat w swiecie Fiber w glownej mierze zawdzieczamy wlasnie naszym polskim firmom.

Zaraz ktos sie czepnie ze z Fiberem pierwszy byl Trumpf, jezeli tak to dlaczego fibery zaczely sie sprzedawac od BUMU Polskich firm? Powiem ci dlaczego: bo lepiej sprzedawaly sie CO2 i kazdy mial gleboko w. Powazaniu wprowadzanie nowych technologii. Wiec albo trumpf robil to specjalnie albo byli niemadrzy ze nie zauwazali potencjalu fiber.


Azzader
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 185
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:29
Lokalizacja: Poznań

#14

Post napisał: Azzader » 21 cze 2017, 22:29

Powiem wam że wcześniej jakoś nie specjalnie interesowałem się laserami. Ale pierwszy Fiber o jakim w ogóle usłyszałem to właśnie była Kimla z napędami liniowymi. Widziałem ją pierwszy raz na targach i robiła naprawdę duży podziw:)


harma
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 277
Rejestracja: 07 kwie 2009, 20:49
Lokalizacja: daleko od miejsca, w którym powinienem być

#15

Post napisał: harma » 23 cze 2017, 13:26

harma pisze:
Polak nie idzie na łatwiznę, tylko musi dogonić doświadczeniem firmy, które produkują to od wielu lat. A jak za kilka lat dogoni i będzie na ich obecnym poziomie, to te firmy będą bogatsze o doświadczenie tych kolejnych kilku lat i tak w kółko. Niestety trudno będzie zniwelować pewien okres w historii Polski...
.
Kolejny blad rozumowania...
Gdyby nie Kimla i Eagle dalej kupowalbys lasery CO2 po 600euro i palil z predkosciami zolwia. Wiec smialo mozesz im po flaszce wyslac. Mowisz ze K i E musza dogonic To powiedz mi kto pierwszy zaczal produkcje laserow 8, 10 i 12kw? Poki nie bylo Eagla i Kimli slyszales wogole o laserach Fiber? O IPG? Mysle ze nie. Wiec caly skok ostatnich lat w swiecie Fiber w glownej mierze zawdzieczamy wlasnie naszym polskim firmom.

Zaraz ktos sie czepnie ze z Fiberem pierwszy byl Trumpf, jezeli tak to dlaczego fibery zaczely sie sprzedawac od BUMU Polskich firm? Powiem ci dlaczego: bo lepiej sprzedawaly sie CO2 i kazdy mial gleboko w. Powazaniu wprowadzanie nowych technologii. Wiec albo trumpf robil to specjalnie albo byli niemadrzy ze nie zauwazali potencjalu fiber.[/quote]

No az tak różowo nie jest, żeby to Polacy brylowali w tej dziedzinie, bo skoro jest tak dobrze jak kolega mówi, to dlaczego jest tak źle? :mrgreen: A jak kolega nie słyszał wcześniej o innych firmach niepolskich, które przed K i E produkowały fibery to jest mi bardzo przykro...
Trudno jest mi też stwierdzić, że firma IPG powstała tylko po to i opiera się tylko na sprzedaży źródeł Polakom...


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#16

Post napisał: lolo2 » 23 cze 2017, 18:04

harma pisze:
No az tak różowo nie jest, żeby to Polacy brylowali w tej dziedzinie, bo skoro jest tak dobrze jak kolega mówi, to dlaczego jest tak źle? :mrgreen: A jak kolega nie słyszał wcześniej o innych firmach niepolskich, które przed K i E produkowały fibery to jest mi bardzo przykro...
Trudno jest mi też stwierdzić, że firma IPG powstała tylko po to i opiera się tylko na sprzedaży źródeł Polakom...
No niestety najszybsze i najmocniesze lasery do ciecie blach nalezaly/naleza do Polakow :) No chyba ze podasz jakis przyklad, jestem ciekaw :)

IPG ma tez lasery do innych zastosowan, ale jest to temat o cieciu blach w dziale wycinarek laserowych, wiec skupiam sie tylko na tym.


Azzader
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 185
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:29
Lokalizacja: Poznań

#17

Post napisał: Azzader » 23 cze 2017, 18:49

A może ktoś w skrócie napisać co to IPG? Czy to forma produkująca rezonatory?


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#18

Post napisał: lolo2 » 24 cze 2017, 08:34

Azzader pisze:A może ktoś w skrócie napisać co to IPG? Czy to forma produkująca rezonatory?
Tak, to firma produkujaca rezonatory - zrodla laserow, ktora zgniotla konkurecje Rofina i SPI. Na swiecie (moze juz sie zmienilo) sa dwie firmy produkujace zrodla FIBER o uczciwej mocy do laserow. Sa ti Trumpf i IPG.
Warto wiedziec ze niektore duze firmy kuluja zrodlo od IPG pakuja w swoja obudowe i sprzedaja jako zrodlo swojej marki.

https://youtu.be/wbzIlL8Uqws


Azzader
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 185
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:29
Lokalizacja: Poznań

#19

Post napisał: Azzader » 24 cze 2017, 08:56

Dzięki bardzo informacje! :)


crush1769
Posty w temacie: 6

#20

Post napisał: crush1769 » 27 cze 2017, 17:55

lolo2 a słyszałeś o amerykańskich maszynach i ich mocach? Fakt faktem cena maszyn jest dobra. Poza tym cięcie cienkich blach to bajka. Wydajność jest. Tylko weź teraz pod uwage to że przychodze rano do roboty i pierwsze dwie godziny konserwujesz maszynę. Co drugi dzień odkręcasz obudowę odpylacza żeby sprawdzić że dalej nic tam nie ma, itp. Jak tego nie zrobisz to Ci powiedzą że to twoja wina że nie działa. Chyba głównie to po to jest. Włączasz maszynę no i w końcu palisz. Nagle stop. Zabrudzenie liniałów. Czyścisz. Kilka razy wyłączasz maszynę, bo system się zawiesił albo wywaliło błąd i brak reakcji ze strony maszyny. Po włączeniu chcesz kontynuować, jednak zapomnij. Detal do złomu. Masz problem z niedziałającym programem, serwis lasera powie że wina oprogramu, a producent programu że wina lasera. I tak w kółko.
A najbardziej wkurza mnie to, że jak zgłaszasz coś do serwisu to na pewno twoja wina bo przecież nie maszyny. Zero profesjonalizmu i dystansu. Życze polskim firmom jak najlepiej, ale muszą pewne rzeczy zmienić i zejść na ziemię.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”