Laser 40W chińczyk, rozbieżność cięcia z grawerką

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Farafiner
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:25
Lokalizacja: Rzeszów

Laser 40W chińczyk, rozbieżność cięcia z grawerką

#1

Post napisał: Farafiner » 03 sty 2017, 17:40

Witam, niedawno nabyłem chiński laser o mocy 40W w zestawie dostałem program sterujący Laser DRW i Corela z nakładką do cięcia. Ustawiając tam parametry cięcia mam do wyboru tylko albo cięcie albo grawer problem polega na tym, że podczas gdy chcę najpierw wygrawerować pewien wzór a później go wyciąć dostaję pewne rozbieżności rzędu 1-2mm od oryginalnego projektu. Nie wyrzucam żadnych elementów projektu po grawerce tylko je ukrywam tak aby pole robocze było takiego samego kształtu, próbowałem z różnym pozycjonowaniem projektu od rogu, od środka itp i to samo.

Pytanie moje brzmi:
*Czy istnieje jakiś parametr, którego nie rozszyfrowałem i który może rozwiązać problem?
*Czy można na tym tanim chińczyku ustawić grawerkę razem z cięciem? wtedy problem na 99% by się rozwiązał.
*Czy istnieje inny program sterujący współpracujący z tymi laserami dzięki któremu jestem w stanie odpalić to poprawnie?

Jestem totalnie nowy w zabawie z laserami więc jeżeli pytania wydają się irracjonalne albo "dziecinnie proste" dla niektórych to proszę o wybaczenie :)

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam
Grzegorz "Farafiner" Szajna



Tagi:


komar15
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 102
Rejestracja: 24 wrz 2013, 19:55
Lokalizacja: Puławy

#2

Post napisał: komar15 » 04 sty 2017, 10:36

na tym oprogramowaniu nie pracowałem akurat, aczkolwiek jeśli poszedłeś w cenę i kupiłeś najtańsze co mogło tylko być, to może nie mieć takiej opcji. Podobne modele na LaserCUT mają. Wydaję mi się też, że to jakie oprogramowanie stosujesz zależy od płyty głównej, więc nie wiem, czy nie musiałbyś zmieniać tego podzespołu jeśli interesuje Cie zmiana oprogramowania.
Sprawdź czy na innych plikach/komputerze jest podobnie, sprawdź też czy paski nie są za bardzo napięte/luźne.


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#3

Post napisał: cinematic2 » 04 sty 2017, 14:00

komar15 pisze:na tym oprogramowaniu nie pracowałem akurat, aczkolwiek jeśli poszedłeś w cenę i kupiłeś najtańsze co mogło tylko być, to może nie mieć takiej opcji.
Nie zna życia, kto nie służył w Marynarce :mrgreen: jak mówi stara piosenka.
Albo nie zaczynał od gównianych chińskich maszynek z badziewnym softem jak Moshi czy Laser DRW.
Poszedleś po linii tanio więc teraz masz to co kupiłeś.
Chociaż w starym Moshi naście lat temu taka opcja działała.
Można było np. pieczątkę wygrawerować i potem wyciąć.
Softu nie zmienisz bez zmiany płyty głównej.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


Autor tematu
Farafiner
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:25
Lokalizacja: Rzeszów

#4

Post napisał: Farafiner » 05 sty 2017, 02:06

komar15 pisze: sprawdź też czy paski nie są za bardzo napięte/luźne.
Sprawdziłem i rzeczywiście jeden z pasków był dość luźny, po napięciu udało mi się uzyskać idealne pokrycie cięcia z grawerem mimo odpalenia jako dwa osobne procesy.

Dzięki wielkie :)


axel_2010
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2019, 11:41

Re: Laser 40W chińczyk, rozbieżność cięcia z grawerką

#5

Post napisał: axel_2010 » 21 mar 2019, 11:56

Witam czy w Laser DRW jest jakas mozliwosc grawerowania i ciecia za jednym razem?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”