Zakup lasera tnącego do akrylu (ew. poliwęglanu)

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Grzabek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 05 kwie 2016, 09:25
Lokalizacja: Wrocław

Zakup lasera tnącego do akrylu (ew. poliwęglanu)

#1

Post napisał: Grzabek » 20 gru 2016, 12:39

Witam.

Poszukuję obecnie lasera tnącego do pleksi i ewentualnie poliwęglanu jeśli nie bedzie to wymagało dodatkowych kosztów. Laser musi sobie poradzić z tworzywem o grubości do 30mm. Na takowy wydatek posiadamy budżet w wysokości do 40 tysięcy.
Laser powinien spełniać poniższe wymagania:
Łatwość obsługi (obecnie posiadamy maszynę axyz która wraz z oprogramowaniem jest bajecznie prosta w obsłudzie, jednakże jeśli tak proste rozwiązanie nie jest możliwe szukamy rozwiązania które pozwoli na terenie polski wyszkolić pracownika)
Blat roboczy ok. 2000x1000. Lepiej aby był zamknięty ponieważ roboty będą przeprowadzane w otwartej przestrzeni przez co nie kazdy będzie mógł nosić okulary zabezpieczające.
Wspomaganie CO2 aby uniknąć zapalenia materiału - domyślnie jeden operator/programista (czyli ja) ma obsługiwać dwie maszyny które znajdować się będą w różnych miejscach przez co nie będzie mógł prowadzić stałego nadzoru.
Mile widziany polski serwis/dystrybutor.

Niestety nie jestem specjalistą w dziedzinie laserów, zdecydowanie bliżej są mi frezarki niż lasery stąd proszę o Państwa pomoc i poradę. Z dużą przyjemnością zapoznam się też z ofertami handlowymi przedstawicieli (o ile takowych tutaj znajdę). Bardzo prosze o polecenie maszyn które moga spełnić chociaż część powyższych oczekiwań lub polecić Polskiego dealera maszyn, z którym mógłbym nawiązać współpracę.

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.
Z poważaniem,
Kamil



Tagi:


Mariianek
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 71
Rejestracja: 12 lip 2014, 14:03
Lokalizacja: Pomorskie

#2

Post napisał: Mariianek » 20 gru 2016, 21:59

Klientów na pleksi 30mm macie, a budżet 40tys? Proponuję pozostać przy frezarkach.


Autor tematu
Grzabek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 05 kwie 2016, 09:25
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: Grzabek » 21 gru 2016, 11:03

Z wstępnych informacji jakie pozyskałem specjalnie wysoki budzet nie jest potrzebny do zakupu lasera który poradzi sobie z akrylem. Nie liczę tutaj na mega wydajność, najważniejszy jest detal. Niestety bardzo cięzko jest znalezc frezy o części roboczej dłuższej niż 30 mm i fz 1mm spełniające nasze oczekiwania. Dziękuję za sugestię, ale obawiam się, że muszę ją odrzucić.


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#4

Post napisał: cinematic2 » 21 gru 2016, 14:48

Grzabek pisze: Dziękuję za sugestię, ale obawiam się, że muszę ją odrzucić.
Dobre :mrgreen: :mrgreen:
Z tym budżetem polecam szukać w używkach, może gdzieś na wyprzedażach komorniczych.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


Autor tematu
Grzabek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 05 kwie 2016, 09:25
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: Grzabek » 22 gru 2016, 09:33

Rozważamy wszystkie możliwości, sprzęt używany też. Poszukuję tutaj kogoś kto mi doradzi, jaka jest wymagana moc do powyższego zadania (Cięcie akrylu o grubości 30mm) 80W? 100W ? Nie proszę o gotowca, będę bardzo wdzięczny za zewnętrzne żródla które pozwolą mi na autoedukację ;) Tematyka jest na tyle złożona, że wymaga specjalistycznej wiedzy którą można nabyć tylko ze specjalistycznych źródeł - których na obecny moment nie posiadam ;(


Eurolaser_PL
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2016, 18:15
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#6

Post napisał: Eurolaser_PL » 22 gru 2016, 13:57

Witaj.
Do akrylu 30 mm potrzebujesz najlepiej źródła 400W.
200W może i jeżeli jakimś cudem przetnie 30 mm ale bardzo wolno i bardzo nagrzeje materiał. Mocy 200W bym w ogóle nie rozważał.
Bardzo istotny także będzie tutaj bardzo wydajny odciąg i podciśnienie stołu roboczego do szybkiego usunięcia gazu.
Przy 30 mm i bardzo wolnym cięciu będziesz miał bardzo wysokie zagrożenie pożarowe (zapłon gazu z PMMA) i absolutnie nie można zostawić lasera bez nadzoru by nie mieć niespodzianki w postaci dużego ogniska zamiast plotera. Dlatego też rozważ prace na 2 maszynach jednocześnie jak pisałeś powyżej.

Odnośnie cen myślę że 40 000 pln to będzie mało nawet na średniego Chińczyka 100/150W a 40 000€ pewnie braknie na chińczyka 2000x1000 400W.
Za 40 000 € nie kupisz także metalowego źródła 400W z Synrada czy Rofina ponieważ aktualne ceny są prawie 2x większe.

Myślę że jeżeli nie zamienisz budżetu z PLN na EUR nie ma co w ogóle myśleć o temacie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

#7

Post napisał: abyss » 22 gru 2016, 23:02

Eurolaser_PL pisze:Odnośnie cen myślę że 40 000 pln to będzie mało nawet na średniego Chińczyka 100/150W a 40 000€ pewnie braknie na chińczyka 2000x1000 400W.
Za 40 000 € nie kupisz także metalowego źródła 400W z Synrada czy Rofina ponieważ aktualne ceny są prawie 2x większe.
Mimo, że nie jestem autorem zapytania, to niniejszym dziękuję koledze za sensowny post łamiący zasadę "bo nie" i "użyj Google" która od jakiegoś czasu funkcjonowała na forum.


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#8

Post napisał: cinematic2 » 23 gru 2016, 01:36

Widzę, że kolega abyss ma problemy z korzystaniem z usług wujka Googla i nie potrafi sam znaleźć cen laserów Synrada :mrgreen: :mrgreen:
No cóż. Niektórym trzeba wszystko podać na tacy.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.

Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

#9

Post napisał: abyss » 24 gru 2016, 10:11

cinematic2 pisze:Widzę, że kolega abyss ma problemy z korzystaniem z usług wujka Googla i nie potrafi sam znaleźć cen laserów Synrada :mrgreen: :mrgreen:
To z pewnością nie zakres moich zainteresowań w najbliższym okresie więc nawet nie myślałbym by takich informacji szukać - natomiast jeżeli ktoś sensownie odpowie pytającemu to korzysta na tym więcej osób niż tylko pytający.


Autor tematu
Grzabek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 05 kwie 2016, 09:25
Lokalizacja: Wrocław

#10

Post napisał: Grzabek » 03 sty 2017, 09:46

Dziękuję bardzo uzytkownikowi Eurolaser_pl za pomoc i wyklarowanie sprawy. Oczywiście zdecydowaliśmy się zmienić nasze oczekiwania i budżet - udało się nakłonić szefostwo do zakupu urzadzenia w granicach 100 - 120 tysięcy tym samym zmniejszając nasze oczekiwania względem blatu roboczego z 2000x1000 do "1000x1000". Zrezygnowaliśmy też z wizji cięcia tworzywa o grubości 30 mm (postanowiliśmy jednak ciąć to na frezarce) Obecnie rozważamy ofertę od pewnej Polskiej firmy "Trotec". Jak domyślam się, jest ona popularna wśród uzytkowników. Czy mógłbym poprosić o szczerą opinię względem ich laserów ? Chodzi głownie o zastosowane rozwiązania - żywotność lamp (80W), układu napędowego.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”