Prośba o pomoc w wyborze lasera do MDF 6mm

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
dread
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 30 lis 2011, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

Prośba o pomoc w wyborze lasera do MDF 6mm

#1

Post napisał: dread » 28 lis 2016, 12:31

Witam wszystkich!

Przymierzam się do budowy prostej, hobbystycznej wycinarki/grawerki laserowej. Mam problem z doborem głowicy lasera, tak, by maszyna była w stanie wykonać to, czego od niej oczekuję, stąd moje pytanie jaka minimalna moc jest potrzebna, by wycinać elementy z MDF 6mm? Zaznaczam, że maszyna głównie będzie cięła piankę PE i tekturę, MDF będzie cięte od wielkiego dzwonu, jednak chciałbym, by laser był to w stanie od czasu do czasu ugryźć.

Czas pracy nie jest jakiś strasznie ważny, to nie ma być urządzenie przemysłowe. Celuję w lasery chińskie, bo maszyna ma być robiona totalnie po kosztach. Na YT wdziałem filmik, jak gość ciął 6mm przy pomocy lasera 5W, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć, chyba, że faktycznie powoli i kilka razy prowadził cięcie.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)



Tagi:


rendejad
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 438
Rejestracja: 25 paź 2011, 09:02
Lokalizacja: Miasteczko

#2

Post napisał: rendejad » 28 lis 2016, 15:16

głowica nie ma mocy. Laser ma moc.
Głowica to ten element gdzie jest soczewka.


Autor tematu
dread
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 30 lis 2011, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: dread » 28 lis 2016, 16:21

Dziękuję za odpowiedź, ale nie pomogłeś ani trochę.

Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

Re: Prośba o pomoc w wyborze lasera do MDF 6mm

#4

Post napisał: abyss » 28 lis 2016, 22:02

dread pisze: maszyna głównie będzie cięła piankę PE i tekturę, MDF będzie cięte od wielkiego dzwonu [...]Na YT wdziałem filmik, jak gość ciął 6mm przy pomocy lasera 5W
Weź próbki swoich materiałów i podskocz do pobliskiego zakładu który ci to zrobi usługowo. Zobacz, czy jakość cięcia cię zadowala. Chodzi o zwęglenia/zaczernienie miejsca cięcia dla MDF/kartonu a dla PE obtopienia/okopcenia. Wątpię, by 6mm MDF dało się przeciąć laserem 5W CO2, zapewne będzie miał z tym pewien problem nawet 10x silniejszy, średniej jakości 50W. Do sporadycznego cięcia MDF 6mm powinieneś myśleć raczej o tubie CO2 60 lub lepiej 80W. (koszt takiej kiepskiej tuby 60W to z VAT/cłem i dostawą rząd 450€, zasilacz do tego około 130€ i nie masz gwarancji, że to faktycznie podziała dłużej niż tydzień).

[ Dodano: 2016-11-29, 01:00 ]
rendejad pisze:głowica nie ma mocy. Laser ma moc.
Głowica to ten element gdzie jest soczewka.
Gwoli informacji - spotkałem się na stronie producenta drogich tub (nie resellera chińszczyzny!) z opisem:
"Laser Head (fully enclosed laser tube / warning light /etc.) "
Oczywiście polski to nie angielski, zwyczajowo na pewno nie nazywamy głowicą tuby.


wczoraj
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2012, 22:03
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: wczoraj » 30 lis 2016, 09:34

Ja używam 130w glownie do ciecia Mdf 6mm predkosc 12mm/s moc 60% , krawedz oczywiscir ciemna , jak to w mdf .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”