Dorobienie nadmuchu do taniego chińczyka 40W

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
husky83
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 09 sie 2011, 20:18
Lokalizacja: gliwice

Dorobienie nadmuchu do taniego chińczyka 40W

#1

Post napisał: husky83 » 22 lis 2016, 13:45

Dorobiłem się jednego z najtańszych laserów, czyli standardowy, 40 watowy chińczyk z Allegro za cenę pomiędzy 3000 a 4000. Już raczej wszyscy +- wiedzą o jakim mówię (nie mam żadnego zdjęcia).
Ale sądzę, że konkretny model i zdjęcie nie mają większego znaczenia.

Natomiast ma znaczenie to, że on nie ma żadnego nadmuchu na materiał.
Sklejkę ładnie tnie, ale od góry zdecydowanie szerzej, materiał tam żarzy się i czasami zapala, co powoduje oczywiście poszerzenie wycinanego miejsca. Doczytałem, że prawdopodobnie pomoże nadmuch (chociaż zdania są podzielone, ale jak to przemyślałem to jestem w stanie zaryzykować, bo powinno pomóc). Niestety chwilowo nie mam jak testować, a chciałbym sobie zamówić wszystko co mi będzie potrzebne, żeby to 'naprawić'.

Myślałem nad wężykiem ciśnieniowym z normalnego kompresora - najcieńszy 'sprężynowy' 5/8mm.
Ale obawiam się, że jest on zwinięty zbyt grubo i ta 'sprężyna' ma za dużą średnicę, żeby się zmieścić w maszynie (jestem tego niemal pewien).
coś w takim stylu:
Obrazek

Czy można gdzieś dostać taki wężyk, ale odpowiednio krótszy i węższy (bardziej zwinięty)?

Drugie pytanko - jak silny musi być nadmuch? Czy wystarczy pompka do materaca (150W, nie wiem jaka wydajność w l/min), przenośny kompresor samochodowy 12V czy dopiero duży, stacjonarny kompresor pomoże?

Może i głupiutkie pytania, może to każdy wie lub wiedzieć powinien, ale od czegoś trzeba zacząć :)



Tagi:


mexykaninoo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2016, 14:57
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: mexykaninoo » 24 lis 2016, 16:02

Zobacz oferty na ebay.uk można tam kupić zestaw dedykowany kompresora razem z rurką doprowadzającą powietrze pod laser. Ja kupiłem komplet razem z różnymi dodatkami. podobny jak z tej strony https://scotle.en.alibaba.com/product/6 ... 6.8.zbDSGO

Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

Re: Dorobienie nadmuchu do taniego chińczyka 40W

#3

Post napisał: abyss » 25 lis 2016, 21:43

husky83 pisze:Dorobiłem się jednego z najtańszych laserów[...]
Czy można gdzieś dostać taki wężyk, ale odpowiednio krótszy i węższy (bardziej zwinięty)?[...]
jak silny musi być nadmuch? [...]
1 Gratulacje :)
2 Zwinięty - nie, ale proste w laserach są stosowane np. podobne do takiego: https://www.aliexpress.com/item/PU-Air- ... 67077.html (w tych wężowatych łożach z boku)
3 Pompka akwariowa ~ 40-60W. "samochodowy" NIE jest przeznaczony do ciągłej pracy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”