WYBÓR LASERA FIBER 4kW

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

reddred
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2016, 15:34
Lokalizacja: Opole

#21

Post napisał: reddred » 29 lis 2016, 10:20

nicek, po pierwsze proponuje jak ktos powyzej abys nie pisal nieprawdy na forum.
Powtorze moja opinie bo sa problemy z przetwarzaniem informacji:
- T uniwersalny - b.dobra technologia ciecia - maszyny trzymaja wartosc - dyskowy rezonator
- M jak wyzej - maszyny trzymaja wartosc - rezonator fiber
- L malo referencji - maszyny trzymaja wartosc - rezonator fiber
- K tylko cienkie blachy - mala wartosc na rynku wtornym - rezonator fiber

misiug,
jak chcesz ciac 16-25 to kupilbym, 6kW
jak chcesz ciac 1-16mm to kup 4kW
jak chcesz ciac 1-2mm to kup maszyne na liniowkach
jak chcesz ciac nierdzewke 8-20mm kup laser CO2 czyli nie dyskowy i nie fiber

ponadto proponuje przetestowac kazdego dostawce na roznych grubosciach blach i bedziesz wiedzial co jest dobre a co nie, powodzenia!!!



Tagi:

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#22

Post napisał: Bri » 19 sty 2017, 22:55

Trumpf i Bystronic to chyba najpopularniejsze maszyny w kraju
Polscy producenci jak Kimla i Eagle maja coraz większą rozpoznawalność.
Mazak jest od kilku lat obecny ale wydaje mi się że z całą resztą (turki, rumuny, azjaci) jest w cieniu Trumpfa i Bystronika, i (to jest moje zdanie) pozostałych producentów traktuję z przymrużeniem oka.
Fajną prezentacje widziałem dwa lata temu Mitsubishi, ale nic w działaniu. Amada i LVD są znane głównie z pras krawędziowych (amanda jeszcze z wykrawarek młoteczkowych).

Ogólnie do wszystkiego od 10mm wzwyż nie brał bym fibera.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


izkpaw
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 40
Rejestracja: 23 lut 2009, 11:10
Lokalizacja: Puławy

#23

Post napisał: izkpaw » 20 sty 2017, 07:18

Witam. Ja mam kilkuletnią styczność z laserami Tru....CO2 i dyskowymi jak i z BL.. światłowodowy. Moje odczucia są takie,że przy oczywistych różnicach wynikających z zastosowanych patentów itd. dla tych maszyn sprawy takie jak serwis,czy części zamienne ,opieka handlowa jest po stronie Tru.... . Natomiast jak podpytywałem operatorów ,gdzie "lepiej się pracuje" i "lepsza maszyna" nie byli jednoznaczni. I ja się podpisuje pod tym ,że dobrze ustawiona maszyna,dobry i przeszkolony, doświadczony operator to na każdym sprzęcie będzie śmigać. Co do mocy to także proponuje min 4 kW.
Ps. Nasunęła się jeszcze refleksja ,że nierdzewne i czarną powyżej 10 mm operatorzy woleli ciąć na CO2 maszynie ,co często dokumentowali wypalonymi detalami przyrównując do jakości z dyskowego czy fibera.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#24

Post napisał: lolo2 » 20 sty 2017, 21:51

Nie wiem skąd bierzecie takie opinie,

U mnie w tym miesiącu przyjeżdża 5 już laser Fiber i nie ma możliwości aby CO2 laser miał jeszcze jakąś racje bytu. Wszystkie CO2 pogoniliśmy, szkoda pieniędzy na eksploatację.

Teraz IPG jeszcze daje możliwość wykupienia gwarancji na 5 lat więc już całkowicie CO2 można sobie darować.

Awatar użytkownika

victor.sajda
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2019, 17:17

Re: WYBÓR LASERA FIBER 4kW

#25

Post napisał: victor.sajda » 26 gru 2019, 09:01

Kupiłem 2 tyg temu nowego Trumpfa 1030 3kw z paroma bajerami po wielu poszukiwaniach i bycia u wielu przedsiębiorców a na koniec przekonał mnie człowiek który sprzedaje używane lasery z Częstochowy.Jak pan ma budżet na Trumpfa to nic innego pan juz nie szuka,no może Bystronic podchodzi jeszcze pod Tru a dalej długo nie ma nic.Wystarczy zajrzeć na machinseekera i widać jakie maszyny po 10 latach jaką mają cenę nie bez powodu.A,że będę ciał rzadko 8mm większość 4mm to 3kw mi wystarczy.Za kazdy 1kw w górę kolejne 45 tyś euro. β

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”