Mały sprzęt do głębokiego grawerowania płytek aluminium.

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#11

Post napisał: kamar » 05 paź 2016, 19:40

Mariianek pisze: napewno chinska byla wolniejsza.
Jeśli to nawet prawda, to przy głębokim grawerowaniu znaczenie ma żadne. Co z tego , że mam dostępną chyba max szybkość galva 5000 jak np. stal graweruje na 200. Na maxie to można znakować długopisy :)



Tagi:


bodix
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 25 kwie 2007, 19:44
Lokalizacja: Słupsk

#12

Post napisał: bodix » 05 paź 2016, 20:23

cinematic2 pisze:Niedawno miałem kontakt z gościem, który kupił wypasiony sprzęt do znakowania z niemieckiej firmy. Znana marka.
Sprzęt padł mu już 3-ci raz w ciągu 2 miesięcy od zakupu a serwis robił wielką łaskę jeśli w ogóle odpisał.
Sprawa w sądzie.
U mnie miałby to samo za 1/2 ceny i serwis pod nosem.
Wolał niemieckie :mrgreen:
Pytanie co sugerujesz, że niemiecka firma jest słaba czy ma słaby sprzęt na badziewnych komponentach czy polski sprzęt na tych samych komponentach ( czyli jakich) co niemiecki będzie kosztował 1/2 ceny i w końcu ile to jest 1/2 ceny. Pisz konkrety do których można się odnieść.


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#13

Post napisał: cinematic2 » 06 paź 2016, 02:18

Niemiecka firma jest świetna. Tylko sprzęt trochę słabiutki.
Nie wiem, może specjalnie polaczkom szajsu nawkładali.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#14

Post napisał: kamar » 06 paź 2016, 05:30

To jest jednak fajny dział :) Pojawił się potencjalny, niezorientowany klient i zaczyna się wciskanie swojego sprzętu. Przerabiałem to na początku roku. https://www.cnc.info.pl/topics97/przyst ... t73469.htm
Kolego Marekkk, przy tak dużym polu żadna grawerka, nawet hamerykańska nie zrobi głębokiego z prostego powodu - kąt padania promienia jest tak duży, że zewnętrzne krawędzie muszą być pod ze sporym pochyleniem. Fizyki Pan nie oszukasz :) Czas wykonania pomijam.
Grawerowanie w kolorze jest możliwe ale to nie będzie paleta 255 milionów, tylko kilka odcieni zbiżonych do podstawowych. Oczywiście, jak żonglując parametrami, to tego dojdziesz sam. Bo nigdzie się nie dowiesz, a już na tym forum na pewno :)
Do aluminium to malutki, szybki ploterek, dobry frezik i robić. Będzie taniej i szybciej :)
To co robię teraz laserkiem robiłem wcześniej frezikiem i też wychodziło.


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#15

Post napisał: cinematic2 » 06 paź 2016, 17:49

Zrobi, zrobi. Tylko soczewka - albo układ soczewek - będzie kosztował tyle co cała twoja maszyna.
Poczytaj o soczewkach F-Theta to nie będziesz pisał od rzeczy.
Ja mam największą o średnicy 15cm a są większe. Po to się robi takie kobyły lub układy wielosoczewkowe żeby można było obrabiać większe powierzchnie bez zniekształceń.
Również bez "podcięcia" o którym piszesz.
A kiedy spada wydajność to trzeba zainwestować w moc. Niestety, wszystkiego 20 Watami nie obrobisz.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#16

Post napisał: kamar » 06 paź 2016, 18:23

No faktycznie, robią i półmetrowe. Tylko czy to jeszcze "mały sprzęt do głębokiego grawerowania" ?


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#17

Post napisał: cinematic2 » 06 paź 2016, 18:41

Mały czy duży to pojęcie względne.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#18

Post napisał: kamar » 06 paź 2016, 19:23

A to już w gestii pytającego co zapomniał hasła do logowania :)


Autor tematu
Marekkk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 05 paź 2016, 10:02
Lokalizacja: LU

#19

Post napisał: Marekkk » 10 paź 2016, 12:13

Dziejo pisze: grawerka znakowarka laserowa nawet mała nie będzie tania...
,
Licze się z tym, że niestety nie jest to wydatek rzędu 5-10 tyś
cinematic2 pisze:A skąd taka opinia, że chińskie to tandeta?
Próbowałeś? Czy kolega kolegi....?
Bardziej opinie wyczytane na forum. Nigdy nie bawiłem się takim sprzętem.
kamar pisze:To jest jednak fajny dział Pojawił się potencjalny, niezorientowany klient i zaczyna się wciskanie swojego sprzętu. Przerabiałem to na początku roku.
To standard, wszędzie :)
kamar pisze:Kolego Marekkk, przy tak dużym polu żadna grawerka, nawet hamerykańska nie zrobi głębokiego z prostego powodu - kąt padania promienia jest tak duży, że zewnętrzne krawędzie muszą być pod ze sporym pochyleniem. Fizyki Pan nie oszukasz Czas wykonania pomijam.
kamar pisze:To jest jednak fajny dział Pojawił się potencjalny, niezorientowany klient i zaczyna się wciskanie swojego sprzętu. Przerabiałem to na początku roku.
Jestem totalnie zielony w temacie, widać pomotałem (chyba) ploter laserowy CO2, który grawerować głęboko może co najwyżej drewno (tak?) z fibrowym.
Rozumiem, że fibrowy jest nieruchomy, nie porusza się ani ta głowica z laserem, ani stół na który leży obrabiany przedmiot?

Jak grawerują np. całe rewolwery, przesuwają pistolet ręcznie i robią po kawałku ?
kamar pisze:Grawerowanie w kolorze jest możliwe ale to nie będzie paleta 255 milionów, tylko kilka odcieni zbiżonych do podstawowych.
To jest akurat oczywista oczywistość :)
kamar pisze:Do aluminium to malutki, szybki ploterek, dobry frezik i robić. Będzie taniej i szybciej
To co robię teraz laserkiem robiłem wcześniej frezikiem i też wychodziło.
Jak to wychodzi jakościowo ? Taki frezik potrafi wyskrobać równą powierzchnię? Mam wrażenie, że laser można porównać do strugania ołówka strugaczką, a frez do strugania ołówka tasakiem. Niby jedno i drugie struga, jednak frez zostawia rzucające się w oczy nierówności. Może się myle, nie mam pojęcia.
kamar pisze:Tylko czy to jeszcze "mały sprzęt do głębokiego grawerowania" ?
Tutaj chyba troszkę namotałem. Byłem przekonany, że laser, którym można dłubać w aluminium jest ruchomy jak w laserowych ploterach co2.
Z tego co rozumiem jest nieruchomy i ma kilku centymetrowe pole robocze - w takim wypadku moje zdanie traci sens.
kamar pisze:A to już w gestii pytającego co zapomniał hasła do logowania :)
Nie zapomniałem, musiałem wyskoczyć na szybko za granicę i przyznam szczerzę, nie spodziewałem się takiego odzewu za co bardzo wszystkim dziękuje!

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Jedyny laser, który nadaje się do głębokiego grawerowania w aluminium nie "dłubie" na tak dużym polu (20-20cm). Takie rzeczy robi się ploterem z obrotowym frezikiem ?

Z góry jeszcze raz wszyskim Wam wielkie dzięki za pomoc!


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#20

Post napisał: kamar » 10 paź 2016, 12:53

Marekkk pisze: Jak to wychodzi jakościowo ? Taki frezik potrafi wyskrobać równą powierzchnię? Mam wrażenie, że laser można porównać do strugania ołówka strugaczką, a frez do strugania ołówka tasakiem.
Jakościowo wychodzi lepiej I dokładniej na głębokościach. Jedyny mankament to ciasne kąty bo frez jakąś średnice musi mieć. A ze struganiem ołówka to akurat odwrotnie :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”