Głowica laserowa 10 kw

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Nnowyy
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2014, 14:42
Lokalizacja: z Polski jeszcze

#21

Post napisał: Nnowyy » 29 sie 2016, 12:58

Jeśli zrozumiałeś to po ch... piszesz jakieś bzdury?
Jak dla mnie to najwyraźniej masz problem z przyznaniem się do dania ciała.
Myślałeś że za kilka € kupisz mega laser a jak ci ktoś napisał, że to inna część to bredzisz jak potłuczony.



Tagi:


Autor tematu
wiesiulek14
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 9
Posty: 14
Rejestracja: 27 sie 2016, 00:32
Lokalizacja: Krasne

#22

Post napisał: wiesiulek14 » 29 sie 2016, 17:45

Nnowyy pisze:Jeśli zrozumiałeś to po ch... piszesz jakieś bzdury?
Jak dla mnie to najwyraźniej masz problem z przyznaniem się do dania ciała.
Myślałeś że za kilka € kupisz mega laser a jak ci ktoś napisał, że to inna część to bredzisz jak potłuczony.
Ludzie co Wami :?: :!:
Kolego oczywiście że nie mam z tym problemu wogule nie wiem o co Ci chodzi to po pierwsze
po drugie jak się bym na tym znał to tu na forum bym nie pytał a po trzecie to oczywiście że myślałem że kupię mega laser bo dlaczego by nie? Ty se chyba sprawy nie zdajesz jaką niewiedzę mają czasem niemcy i co sprzedają za śmieszne pieniądze. Kolego przytoczę Ci tu pewien przykład z mego życia wzięty 1,5 roku temu kupiłem maszynę stolarską za 275 € wartą u nas w kraju 17 000 zł co Ty na to? drugi przykład rama do prostowania samochodów CELETE
127 € w tamtym czasie warta u nas 12 000 zł. Wiem Wiem zaraz powiesz że to nie to samo że to nie ten przedział cenowy ale jak sie ma takie doświadczenia to wszystko jest możliwe. :razz:
Widzę że tu na forum sami geniusze i taki laik jak ja nie powinien wogule się odzywać ani o nic pytać.


harma
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 277
Rejestracja: 07 kwie 2009, 20:49
Lokalizacja: daleko od miejsca, w którym powinienem być

#23

Post napisał: harma » 01 wrz 2016, 14:24

wiesiulek14 pisze: Widzę że to z motyką na Księżyc się porwalłem ale to mnie nie przeraża im drudniej tym bardziej chcę to wykonać lubię wyzwania im trudniej tym lepiej na koniec satysfakcja nie oceniona :lol: oczywiście trochę zależy też od kosztów
To z motyką powyżej to bardzo dobre porównanie. A co do kosztów, to cały nowy laser o mocy np 4kW potrafi czasem kosztować 300-400tyś euro...
I nie żebym kogoś atakował albo coś w tym stylu, ale porównanie powyżej, że "kupiłem jakąś maszynę za śmieszne pieniądze bo Niemcy nie wiedzą co sprzedają" przywodzi na myśl ogłoszenie "sprzedam golfa trójkę w TDI z niemiec, nówka nie śmigany, po dziadku rocznik 1920 jeździł tylko do kościoła, przebieg 50tyś km, jego prawnuk płakał jak sprzedawał...."


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#24

Post napisał: lolo2 » 03 wrz 2016, 21:30

Lol.... Siedza malpy na drzewie i dra pale bo jedna malpa zeszla z drzewa i zaczyna budowac "dom?" Nieeee, palac kultury.

Nic nie wnosicie do temtu a wymadrzacie sie.


Kolego wiesiulek najpierw poszukaj katalogi, ksiazki na temat laserow IPG. Glowic Precitech lub Hayaga reszta sterowanie i cnc to wzglednie proste. Taki laser jest wzglednie najprosciej zrobic.

Informacje takie sa ogolnie dostepne w internecie i dziecko znajdzie... chcesz palic czarna 30mm, to daruj sobie laser, plazma zrobisz to szybciej, taniej i lepiej. Na dzien dzisiejszy nie zrobisz lasera powyzej 6kw bo nie ma glowic (a te co sa to nie wytrzymuja na tyle aby bylo to "wzglednie" oplacalne).

Najlepiej jedz gdzies na targi i zobacz wogole jak wygladaja takie maszyny. Od 14 wrzesnia masz targi w stutgarcie mozliwe ze beda tam lasery.


Ps. U nas teraz po bodajze 3 latach padlo 6 modulow 500w w 6kw laserze ipg. :(

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”