Zakup używanego plotera laserowego

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Tomaszku
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2016, 07:04
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Zakup używanego plotera laserowego

#1

Post napisał: Tomaszku » 08 sie 2016, 07:19

Cześć. Jestem nowy na forum, więc zacznę o przedstawienia się. Mam na imię Tomek i zajmuje się zawodowo stolarstwem. Maszyny CNC nie są mi specjalnie obce, natomiast nie mam żadnego doświadczenia z laserami. Czytałem różnego rodzaju wątki na ten temat, ale nie dowiedziałem się wszystkiego co mi niezbędne. Planuję kupić ploter laserowy za ok 20000 zł. brutto do grawerowania w drewnie napisów. Elementy, które będą obrabiane mogą mieć nawet 200 cm długości i 60 cm szerokości. Na takich elementach będzie grawerowany napis wielkości 16 cm i długości ok 180 cm. Znalazłem używany laser Techsol laser-600vN z 06.2015r. z niewielkim przebiegiem. Według sprzedającego urządzenie pracowało ok 3 miesiące. W tym czasie została wymieniona tuba, która obecnie ma przebieg ok 40 godzin. Cena jaką sprzedający sobie życzy za urządzenie to 14 000 zł. brutto. W związku z tym mam pytanie czy opłaca się inwestować w ten laser, czy też lepiej poszukać czegoś innego? Czy proponowana cena jest przyzwoita, czy też sprzedający trochę przegina? Może ewentualnie macie jakieś inne propozycje? Dziękuję wszystkim za zabranie głosu w dyskusji.



Tagi:


komar15
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 103
Rejestracja: 24 wrz 2013, 19:55
Lokalizacja: Puławy

#2

Post napisał: komar15 » 08 sie 2016, 09:36

zapytaj się najpierw, czemu już w ciągu 3 miesięcy została wymieniona tuba.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#3

Post napisał: dance1 » 08 sie 2016, 09:49

z tubą jak z loterią, nieraz i po kilku miesiącach potrafi paść, do tego warunki przechowywania i wcześniejszego używania, temp. wody czy też np cięcie na max mocy.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
Tomaszku
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2016, 07:04
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#4

Post napisał: Tomaszku » 08 sie 2016, 10:55

Sprzedający powiedział, że laser był używany do cięcia sklejki i właśnie przy mocy maksymalnej. Stąd tak szybko zepsuła się tuba. Co myślicie na temat ceny? Na co zwrócić uwagę podczas sprawdzania przy zakupie?


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#5

Post napisał: dasza77 » 08 sie 2016, 11:03

Proponuję najpierw zlecić takie grawerowania ( 180 cm !!!) i sprawdzić jak to wychodzi. Potem możesz wydawać swoje pieniądze.
Podpowiem, że wygrawerowany napis na chińskim laserku o tej długości może Ciebie nie zadowolić pod względem jakości.
Na początku pracy moc wydzielana z tuby jest zazwyczaj normalna ,a pod koniec mocno spada .


Autor tematu
Tomaszku
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2016, 07:04
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#6

Post napisał: Tomaszku » 08 sie 2016, 12:19

No tak tylko ten napis 180 cm będzie grawerowany na kilka razy, więc z przerwami. W tym przypadku prędkość nie ma dla mnie znaczenia, więc być może obniżając moc kosztem prędkości będę mógł uzyskać zamierzony efekt bez spadku jakości?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”