prędkości cięcia

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów
Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

#21

Post napisał: abyss » 26 paź 2016, 12:16

cinematic2 pisze:Mody wynikają z KONSTRUKCJI LASERA a nie z jego uszkodzenia.
To akurat jest oczywiste, nigdy nie twierdziłem czegoś innego. Mówię, że na rynek trafiają W PRAKTYCE narzędzia z innymi modami i nie twierdzę że są to celowe zabiegi czy uszkodzenia. Po prostu sprzedają takie.
Gdybyś był w stanie podać miarodajne źródło które wspomina o dyskwalifikacji innych modów niż TEM00 do pracy przy cięciu / grawerowaniu w maszynach CO2 o mocach do 100W - będę zobowiązany bo to jednoznacznie zamknie mi buzię, co więcej - grzecznie przeproszę.
cinematic2 pisze:Mierzy się moc lasera a nie moc w układzie. Choćby po to żeby wyeliminować inne czynniki mogące mieć wpływ na wynik pomiaru.
Przecież nie piszę, że nie należy zmierzyć mocy samego rezonatora badając jego jakość. Piszę, że w tym wątku który dotyczy prędkości cięcia (!), że pomiar energii jaką tniemy materiał jest dużo bardziej miarodajny jako wartość porównawcza. Właśnie dlatego, by jak sam piszesz "po to żeby wyeliminować inne czynniki mogące mieć wpływ na wynik pomiaru."



Tagi:


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#22

Post napisał: cinematic2 » 27 paź 2016, 15:29

abyss pisze:
cinematic2 pisze:Mody wynikają z KONSTRUKCJI LASERA a nie z jego uszkodzenia.
To akurat jest oczywiste, nigdy nie twierdziłem czegoś innego. Mówię, że na rynek trafiają W PRAKTYCE narzędzia z innymi modami
Nie trafiaja.
Z bardzo prostego powodu.
W krajach zachodnich (czytaj USA) jest cos takiego jak kontrola jakości. Gówna nie wypuszczą.
Natomiast chińskie szklanki emitują WYŁĄCZNIE TEM00 ze względu na ich konstrukcję.
EOT
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”