Laser do rur i profili

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
przemty
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2016, 20:19
Lokalizacja: Polska

Laser do rur i profili

#1

Post napisał: przemty » 08 maja 2016, 20:33

Witam wszystkich jako świeżak.

W temacie laserów dopiero stawiam pierwsze kroki więc proszę o wyrozumiałość.
Firma chce zakupić laser do cięcia rur i profili z stali czarnej, chromoniklu i aluminium.
Grubość ścianek tak do 4 mm.
Główne przeznaczenie to cięcie profili na zadaną długość + wycinanie otworów zazwyczaj na jednej ściance tzn ootwór nie jest umieszczony jednocześnie na dwóch ściankach. Jeżeli jest taka opcja dostępna to dobrze jakby było też cięcie pod kątem - tzw. ukosowanie.
Laser pracowałby w większej firmie co najmniej w systemie dwuzmianowym więc musi być w miarę mało awaryjny. Cena wiadomo będzie wyznacznikiem przy zakupie ale ma to być porządny sprzęt więc i cena jest dopuszczona do odpowiednio wysokiego pułapu.

Pasuje też aby wraz z laserem był dostarczany program co najmniej na 3 stanowiska dla Technologa.

Jakimi producentami warto interesować się?
Jakie parametry brać pod uwagę?
Czy magazyn profili z podajnikiem jest w każdym laserze czy jako opcja i czy warto go kupować?

Prosiłbym o wszystkie uwagi jakie mogą poszerzyć moją wiedzę, bo tak jak pisałem dopiero zaczynam raczkować w tym temacie i jeszcze nie wszystko wiem...



Tagi:


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#2

Post napisał: lolo2 » 09 maja 2016, 19:38

Trumps i BLM - Adige ten drugi mamy u siebie, w sie narazie sprawdza.


mcaluj
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2015, 10:44
Lokalizacja: milicz

#3

Post napisał: mcaluj » 13 maja 2016, 10:29

śmiało mogę polecić BLM-Adige, cięcie rur i profili mamy w combo z laserem do blach LC5 i jedno i drugie sprawdza się znakomicie! ;)


Autor tematu
przemty
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2016, 20:19
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: przemty » 21 maja 2016, 07:15

A jakimiś konkretnymi modelami warto interesować się, ewentualnie jakie parametry są wskazane dla takiej wypalarki?

Jak pisałem, jest to dla mnie nowy temat i dlatego dla niektórych moje pytania mogą wydawać się banalne lub śmieszne.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#5

Post napisał: lolo2 » 22 maja 2016, 14:49

Teraz beda targi w poznaniu odwiedz stanowiska Trumpfa BLM i Mazaka to ci powiedza co z czym i jak.

Jest troche tych modeli w roznych pulapach cenowych wiec ciezko powiedziec co masz kupic.

Kolega mcaluj to chyba serwisant bo reklame daje. Combo od blma nie jest takie slodkie jak pisze jak dlamnie laser do blach to jedno a laser do profili to drugie. Polaczenie tego to troche....

Blm ma swoje bolaczki nie zabezpieczone kable palac profile otwarte latwo je uszkodzic, uchwyty marnie zaprojektowane latwo sie uszkadzaja, itp Aczkolwiek nie biez tego do serca bo trumpf lub mazak moze byc gorszy.

Ogolnie BLM jest zjadliwt, narazie jakichs wiekszych problemow nie ma.


Autor tematu
przemty
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2016, 20:19
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: przemty » 23 maja 2016, 09:24

Zamierzamy właśnie jechać do Poznania i rozeznać temat.

A czy AMADA lub BYSTRONIC mają takie lasery - bo na ich stronie nie znalazłem takiego info, jedynie że istnieje możliwość cięcia rur i profili.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#7

Post napisał: lolo2 » 24 maja 2016, 07:22

Powiem szczerze ze nie kojaze aby mieli takie lasery Jedynie niektore firmy posiadaja przystawke umozliwiajaca ciecie rury i profila (z boku dwie podzielnice) ale to juz nie to samo.

Te trzy powyzsze firmy maja takie lasery i specjalizuja sie w takich laserach wiec ich technologia jest na wysokim poziomie. Jak my wybieralismy rok temu to wybralismy BLM bo tylko oni zrobili fibera. Triumpf ma trudiski, mazak chyba mial co2. Wiec odpadli.
W tym roku mazak napewno tez bedzie mial fibera.

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#8

Post napisał: Bri » 02 cze 2016, 11:20

Jeśli to ten Włoch co ja myślę to BLM kupili 4 lata temu w bielsku - dramat był dobre pół roku - polski, słowacki i włoski serwis nie mógł sobie poradzić ze złym podawaniem profili, niedocięciami, skokami kształtów, akurat przyjechał jak się zwolniłem :P

Jeszcze można popatrzeć na plazmę od Stigala z przystawką i głowicą 5osiową albo Trumpfa z Rotolasem - może taka funkcjonalność wystarczy.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


razmustonik
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 17 mar 2016, 22:46
Lokalizacja: Polska

#9

Post napisał: razmustonik » 02 cze 2016, 15:05

TRULASER firmy TRUMPF jest znany w Polsce i duże firmy świadczą usługi na takim sprzęcie.więc warto się przyjrzeć bliżej tej marce.
.


vandamme
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 61
Rejestracja: 12 maja 2015, 23:19
Lokalizacja: Sarajewo

#10

Post napisał: vandamme » 04 cze 2016, 23:16

Witam

Osobiście pracowałem na adige BLM z portalem do rur i dwa stoły wymienne.
Ogólnie to awaryjna maszyna dość często serwis przyjeżdżal to jedno a częsci drugie strasznie ceny wygórowane.
Zamienników niema, wszystko z Włoch trzeba zamawiać.
A jak model starszy to jeszcze gorzej bo jak coś się zepsuje to nie wymienisz pojedynczej małej części tylko cały zestaw bo już nie produkują takich. Moja była z 2008
Ogólnie problemy z podajnikiem do rur często program który przelicza wartości położenia profila gubi się i np przy cięciu 4 m elementu potrafi się zamotac i materiał do wyrzucenia...
Problemy głowica chyba 3 razy kable wymienialismy od preciteca itd itd same koszty sporo tego było.
:)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”