Laser do sklejki i pleksi - jaki wybrać

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Nnowyy
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 6
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2014, 14:42
Lokalizacja: z Polski jeszcze

#51

Post napisał: Nnowyy » 13 kwie 2016, 10:25

Miałem 3 chińczyki od polskich dostawców. Nigdy więcej.



Tagi:


Apoloniusz
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2016, 12:39
Lokalizacja: Polska

#52

Post napisał: Apoloniusz » 13 kwie 2016, 14:07

Powiedz od jakich dostawców i jeszcze lepiej co było z nimi nie tak. Pewnie każdy by chciał wiedzieć czego się może spodziewać.


Nnowyy
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 6
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2014, 14:42
Lokalizacja: z Polski jeszcze

#53

Post napisał: Nnowyy » 13 kwie 2016, 16:57

Q...a wszystko się działo. Nie jednocześnie oczywiście.
Od padających tub, przez świrującą elektronikę po odpadającą płatami farbę z powodu rdzy pod spodem. Jeden syf. Kupiłem ze Stanów używaną maszynę i mam spokój. I nikt mnie nie namówi więcej na chińskie maszyny. Może za 10-15 lat jak przejdą okres dojrzewania.


olek78
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2015, 09:03
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

#54

Post napisał: olek78 » 19 kwie 2016, 20:24

Witam.
Mam podobny dylemat jak autor wątku, czyli chciałbym kupić ploter do cięcia sklejki 3,4 mm.
Czy jest możliwa konkretna odpowiedź od kogoś kto zna temat z doświadczenia jaki ploter kupić żeby nie kosztował fortuny, ale żeby można na nim było pracować.
Chodzi o podanie konkretnej firmy która zapewnia serwis takiego urządzenia w okresie gwarancji (z tego co piszecie taki serwis jest potrzebny ze względu na awaryjnosć tańszych urządzeń), oraz po skończonej gwarancji, czyli firme która będzie posiadała części zamienne do takich urządzeń itd. tak żeby nie zostac na lodzie jak się zepsuje coś czego nie da sie samemu naprawić.
Myślę że ani mnie ani autorowi wątku nie chodzi plotery własnej roboty albo sprowadzane z Chin na własną rękę, bo jak rozumiem po takim zakupie nie ma już żadnego serwisu. Poza tym te dwie opcje nie wchodzą w grę jeśli chce się kupic taki sprzęt za dotacje, o których tez pojawiła sie mowa w tym wątku.
Jeśli więc ktoś z forum miał dobre lub złe doświadczenia z tzw polskimi dystrybutorami chińczyków, to wielka prośba o informacje której firmie z wymienianych już wczesniej warto zaufać, dla przypomnienia podaje : ATMS, Kartier, Gama, Sunlaser, Techsol.
Z góry dzięki za każde opinie, najlepiej od kogoś kto pracował na takich ploterach.
Pozdrawiam


Autor tematu
raiden25
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 27
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2016, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

#55

Post napisał: raiden25 » 19 kwie 2016, 20:35

olek78 pisze:Witam.
Mam podobny dylemat jak autor wątku, czyli chciałbym kupić ploter do cięcia sklejki 3,4 mm.
Czy jest możliwa konkretna odpowiedź od kogoś kto zna temat z doświadczenia jaki ploter kupić żeby nie kosztował fortuny, ale żeby można na nim było pracować.
Chodzi o podanie konkretnej firmy która zapewnia serwis takiego urządzenia w okresie gwarancji (z tego co piszecie taki serwis jest potrzebny ze względu na awaryjnosć tańszych urządzeń), oraz po skończonej gwarancji, czyli firme która będzie posiadała części zamienne do takich urządzeń itd. tak żeby nie zostac na lodzie jak się zepsuje coś czego nie da sie samemu naprawić.
Myślę że ani mnie ani autorowi wątku nie chodzi plotery własnej roboty albo sprowadzane z Chin na własną rękę, bo jak rozumiem po takim zakupie nie ma już żadnego serwisu. Poza tym te dwie opcje nie wchodzą w grę jeśli chce się kupic taki sprzęt za dotacje, o których tez pojawiła sie mowa w tym wątku.
Jeśli więc ktoś z forum miał dobre lub złe doświadczenia z tzw polskimi dystrybutorami chińczyków, to wielka prośba o informacje której firmie z wymienianych już wczesniej warto zaufać, dla przypomnienia podaje : ATMS, Kartier, Gama, Sunlaser, Techsol.
Z góry dzięki za każde opinie, najlepiej od kogoś kto pracował na takich ploterach.
Pozdrawiam
A kolega do czego potrzebuje ? Cięcie sklejki, jakieś dokładne czy jak?

Byłem już w firmie Sunlaser, Techsol, teraz czas na reszte. Jak odwiedzę wszystkich to podam opinie.


olek78
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2015, 09:03
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

#56

Post napisał: olek78 » 19 kwie 2016, 21:25

Potrzebuję do wykonania elementów do lamp właśnie ze sklejki grubości 3,4 mm.
Mieszkam w małej miejscowości i wolałbym mieć taki ploter pod ręką, niż zamawiać w zewnętrznej firmie. Dużo łatwiej byloby mi wykonywać prototypy kolejnych lamp.
Chętnie usłyszę twoją opinię na temat tych firm. Sam tez postaram się przez znajomych dotrzeć osobiście do ludzi którzy znają temat i chętnie sie podzielę informacjami jak tylko czegoś sie dowiem.


Autor tematu
raiden25
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 27
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2016, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

#57

Post napisał: raiden25 » 20 kwie 2016, 08:54

Jeszcze pytanie jak rozwiązać problem temperatury pomieszczenia do przechowywania lasera oraz wyciągu spalin.

Na początku myślałem aby urządzenie trzymać w Garażu (metalowy, wolnostojący), jednak jest to rozwiązanie tylko na lato, w zimę trzeba szukać zastępstwa, z tym że tam najłatwiej załatwić odprowadzenie spalin.

Potem wpadła mi do głowy piwnica, z tym że piwnica jak to piwnica, nie m ogrzewania i w lato fanie bo chłodno, ale większą część roku tam jest chyba poniżej 15 stopni a ponoć w takich warunkach powinien stać laser - czy to prawda? Cze jak np. będzie 5-10 stopni, a tak może być w piwnicy w duże zimowe mrozy to jego właściwości momentalnie spadają? Druga sprawa nie mam jak w piwnicy rozwiązać systemu odprowadzania spalin. Mam małe okienko przez które mogę wypuścić rurę ale musiałbym to robić za każdym razem jak zaczynam prace, co też odpada w zimę.

Wczoraj szukałem do wynajęcia lokum, jednak to też jest problem bo przecież nikt w lokalu nie ma zrobionego takiego odprowadzenia spalin na zaś... Od razu uprzedzę, wykluczam takie duże filtry stojące po 6 tyś zł, ponoć do sklejki się to nie sprawdza.

Może macie jakieś własne pomysły ? :)


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 2824
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#58

Post napisał: koala.g » 20 kwie 2016, 10:47

Ogrzewanie to nie problem.
Elektronice raczej nie przeszkodzi.
Co do tuby to podgrzewaj płyn chłodzący.
Obrazek

Grzałka akwariowa bez termostatu + zewnętrzny termostat.

Powinno się zmieścić w korek w chłodziarkach CW.
Tylko trzeba by zrobić ingerencję w układ elektryczny chłodziarki i dorobić dodatkowy przełącznik to pracy samej pompy.


Autor tematu
raiden25
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 27
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2016, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

#59

Post napisał: raiden25 » 20 kwie 2016, 12:55

DominikPierog pisze:Ogrzewanie to nie problem.
Elektronice raczej nie przeszkodzi.
Co do tuby to podgrzewaj płyn chłodzący.


Grzałka akwariowa bez termostatu + zewnętrzny termostat.

Powinno się zmieścić w korek w chłodziarkach CW.
Tylko trzeba by zrobić ingerencję w układ elektryczny chłodziarki i dorobić dodatkowy przełącznik to pracy samej pompy.
To już nie na moją głowę. Z tym że rozumiem że tutaj mówimy o temperaturze wody która chłodzi tube w czasie pracy. A co z temperaturą powietrza gdy po prostu urządzenie stoi? Czy niska temperatura przechowywania Tuby nie ma na nią negatywnego wpływu ?

Dodatkowo na co trzeba zwrócić uwagę w chińczyku? Słyszałem że na te prowadnice po których Śmiga soczewka z wiązką lasera - tylko jaka powinna być dobra aby dłużej służyła ?


Autor tematu
raiden25
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 27
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2016, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

#60

Post napisał: raiden25 » 26 kwie 2016, 17:56

Zrobiłem małe rozeznanie, odwiedziłem kilka firm, prosiłem o wycięcie w sklejce projektu zrobionego przeze mnie i o to co mogę powiedzieć:

- TECHSOL: firma posiada niewielką siedzibę ale posiada, Pan z którym rozmawiałem dość zorientowany w temacie (uwaga!! to rzadkość...).
Urządzenie w miarę w porządku. Czekam na dokładne warunki gwarancji jednak serwis płatny za dojazd do klienta (ok 1zł za 1km mi nie odpowiada za bardzo). Robiliśmy próby na Laser 600.

- SUNLASER: Pan bardzo miły, jednak bez pomocy swojego serwisanta nie potrafił w zasadzie włączyć urządzenia które UWAGA, trzyma w garażu za kamienicą. Wisieliśmy z serwisantem na telefonie aby w ogóle wgrać projekt do maszyny i wyciąć to co chcieliśmy. Było cieżko. Jak się spytałem o czas reakcji na ewentualne przyjazd w razie awarii, usłyszałem "noo działamy szybko...do 14 dni". Więcej opisywać nie trzeba chyba...

- FASTCOM oddział w Warszawie: fajna ekipa, mają nawet jakąś sklejkę do zakupu, urządzenia jakie oglądałem to suna3040 i BFL5030. Suna o dziwo nie ma opcji grawerowania i cięcia podczas jednej pracy, dziwne i troche mnie to zniechęciło. BFL pomimo że wychodziło troche gorzej (może kwestia ustawień) jest bardziej nowoczesny. Firma blisko mnie, spodobało mi się w miarę to co mi pokazali.

- ATM SOLUTION: ciężko się umówić, nie mieli czasu, ale znaleźli. Na początku chyba rozmawiałem z szefem potem zostałem oddany pod skrzydła 'technika". Po ponad godzinnej walce na urądzeniu nie udało się wyciąć ani jednego całego elementy. Ponoć była zła soczewka jak na sklejke 3mm. Oglądałem urządzenie o polu roboczym 40x40 50W. Padaka niestety. Potem przeszliśmy na urządzenie 600x900 z tubą 80W więc byłą inna rozmowa choć cięcie szło niestety jak krew z nosa. Technik fajny człowiek ale ekspert żaden niestety. Nie byli przygotowani kompletnie na prezentacje. Ostatnia sztuka urządzenia 400x600mm która brałem pod uwagę się sprzedała a kolejne będą za 2 miesiące....

Kusi mnie jeszcze firma SERON która ponoć robi nasz urządzenia, choć wiadomo pomowa częsci pewnie z Chin idzie. Podobaja mi sie z wyglądu, podobaja mi się technologicznie, mają stół próżniowy itd. Jednak nie mogę się z nimi dogadać, Pan z którym piszę nie odpisuje, wysłał mi ofertę w której jest informacja że dojazd i szkolenie w miejscu klienta. Potem mówi że do tych najmniejszych urządzeń to nie obowiązuje. Czekam od wczoraj na odpowiedz w sprawie kilu rzeczy i cisza (2 dni brak odpowiedzi). Jest daleko odemnie więc nie wiem czy chce mi sie jechać. Oni mają taką politykę że przegląd jest co 6 miesięcy aby utrzymać gwarancje, kosztuję on 600zł + dojazd drugie 600zł, czyli za same przeglądy płacę rocznie 2400..... troche słabo albo nawet bardzo słabo....

Czy ktoś ma info na temat SERONu lub jeszcze innych firm najlepiej w obrębie warszawy?
Zostaje mi jeszcze firma europlotery.com - firma GAMA z Grodziska Mazowieckiego...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”