laser chiński FSL 5030

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów
Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

#11

Post napisał: abyss » 25 mar 2016, 22:57

DominikPierog pisze:A w zasadzie co za różnica przy cięciu?
Może być odczuwalna różnica w całkowitym czasie cięcia - bo "przejazdy" karetki pomiędzy kolejnymi cięciami będą szybkie. Inna sprawa - na ile trwały jest układ prowadzący. Przyznaję - nie miałem do czynienia z chińskimi laserami (tylko amerykańskie Epilogi) - ale na podstawie doświadczeń z ploterami tnącymi folie widzę, że wysoka precyzja to nie jest domena chińczyków. (chiński Foison vs Mimaki/Mutoh/Roland wypada żałośnie, a nie "słabo" co do precyzji cięcia przy prędkości większej niż najniższa możliwa).



Tagi:


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#12

Post napisał: cinematic2 » 28 mar 2016, 10:12

Mariianek pisze:Podziekuje za taki laser z 2002r w cenie 26k netto (opis sprzedaje prywatnie). Ewentualny serwis regeneracja tuby..
To będziesz sobie musiał kupić chińczyka bo taniej Troteca z nowym laserem nie kupisz.
Chyba, że jakiegoś pordzewiałego. Albo GCC, które już tak zeszło na psy że montuje szklane lasery z Chin.

[ Dodano: 2016-03-28, 10:17 ]
abyss pisze:
DominikPierog pisze:A w zasadzie co za różnica przy cięciu?
Może być odczuwalna różnica w całkowitym czasie cięcia - bo "przejazdy" karetki pomiędzy kolejnymi cięciami będą szybkie. Inna sprawa - na ile trwały jest układ prowadzący. Przyznaję - nie miałem do czynienia z chińskimi laserami (tylko amerykańskie Epilogi) - ale na podstawie doświadczeń z ploterami tnącymi folie widzę, że wysoka precyzja to nie jest domena chińczyków. (chiński Foison vs Mimaki/Mutoh/Roland wypada żałośnie, a nie "słabo" co do precyzji cięcia przy prędkości większej niż najniższa możliwa).
Wszystkie porządne plotery są napędzane serwami a chińskie silnikami krokowymi.
Dodaj do tego to, że zachodnie urządzenia są projektowane przez sztab inżynierów i produkowane w/g norm i reżimów technologicznych i masz odpowiedź.
Jak są produkowane chińskie to chyba nie muszę opowiadać.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.

Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

#13

Post napisał: abyss » 28 mar 2016, 16:56

cinematic2 pisze:Wszystkie porządne plotery są napędzane serwami a chińskie silnikami krokowymi.
Zgadza się, ostatni "markowy" ploter (z nożem, nie laser) jaki widziałem z krokowymi to był najtańszy Roland i było to koło 1990 roku, czyli dosyć dawno. Bardzo charakterystycznie "grał" przy wycinaniu. Potem już takich nie spotkałem - aż do chińczyka "Foison" którego kupiłem za grosze do testów. Chińskiego nie znam, ale dla mnie tłumaczenie tej nazwy wyglada mniej więcej tak: Foison = Katastrofa.


Zaremba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 274
Rejestracja: 14 lip 2011, 21:42
Lokalizacja: Z daleka

#14

Post napisał: Zaremba » 28 mar 2016, 18:09

Z laserowymi jest to samo. To jest przepaść, zupełnie inny świat.


Piotrek M
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2013, 11:51
Lokalizacja: radom

#15

Post napisał: Piotrek M » 29 mar 2016, 13:53

Zgadzam się z tym że jest przepaść między chińskimi maszynami a europejskimi. Tylko tak jak napisał kolega wyżej trzeba zobaczyć do czego nam potrzebny ploter i czy faktycznie przeliczając to na korzyści czasowe faktycznie się opłaca. Jeżeli za laser trzeba zapłacić 4 razy tyle co za chiński a oszczędność będzie na poziomie 5 % no to sam bym się grubo zastanowił 3 razy czy chińczyk to nie jest dobre rozwiązanie. Ale na szczęście jest masę produktów których na szklanej tubie nie da się zrobić oraz masę osób które mają plotery i nie umieją ich ustawić. Dzięki temu zarabiamy wszyscy i markowe urządzenia jak najbardziej wchodzą w grę. :grin:


komar15
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 103
Rejestracja: 24 wrz 2013, 19:55
Lokalizacja: Puławy

#16

Post napisał: komar15 » 30 mar 2016, 07:52

mnie nie stać na takie urządzenia, ja sobie tłukę na swoim chińczyku i jestem zadowolony, jeśli musiałbym wydać 3 razy więcej, to kupiłbym sobie drugiego chinola, najprawdopodobniej tu w Polsce, a resztę wydał na dobre melo ;)


Piotrek M
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2013, 11:51
Lokalizacja: radom

#17

Post napisał: Piotrek M » 30 mar 2016, 09:04

Ja tam też na chińczykach pracuje ale mam też do dyspozycji "markowy sprzęt" Szczerze mówiąc przy cięciu i dobrych ustawieniach różnice są niewielkie. Na lepszym sprzęcie robię grawerunki przede wszystkim. :smile:

Awatar użytkownika

guardian_angel
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 309
Rejestracja: 31 gru 2010, 14:34
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: laser chiński FSL 5030

#18

Post napisał: guardian_angel » 30 mar 2016, 09:08

ann654 pisze:...Myślę o trotecu lub epilogu, jednak nie mogę się przemóc, aby wydać taką kasę, gdyż nie mam pojęcia czy zakup zwróci mi się choć w części. Z góry dziękuję za odpowiedź.
To czy Ci się zwróci to zależy od Ciebie , co będziesz wytwarzać, ile i za ile. Prędzej czy później kiedyś się zwróci... chiński oczywiście szybciej ale po drodze usianej problemami.
.:: LASER CO2 TROTEC SPEEDY 300 ::.
.:: LASER CO2 TROTEC SPEEDY 100 R ::.
.:: FREZARKA INFOTEC 330G ::.
----------------------------------------------
ZAPRASZAM NA BLOGA
http://lasertrotec.blogspot.com


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

Re: laser chiński FSL 5030

#19

Post napisał: cinematic2 » 09 maja 2016, 13:40

abyss pisze:
ann654 pisze:Witam, Proszę o opinie kogoś, kto posiada owe urządzenie. Czy rzeczywiście szybkość cięcia może wynosić do 40 000 mm/min, jak pisze w specyfikacji czy to tylko bujda na resorach?
40000 mm na minutę to inaczej 40 metrów/min. albo ponad 66 cm/s. Ktoś pomylił jednostki, zapomniał kropki /przecinka albo wziął (skopiował) dane z sufitu. Sprzedając bądź co bądź drogie urządzenie wolał bym kupić je od kogoś kto nie puszcza takich "byków" w materiałach informacyjnych.
66 cm/s i owszem ale Trotec a nie chińczyk
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.

Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

Re: laser chiński FSL 5030

#20

Post napisał: abyss » 09 maja 2016, 14:20

cinematic2 pisze:66 cm/s i owszem ale Trotec a nie chińczyk
No właśnie w wątku mowa o konkretnym, chińskim. Link widoczny w google, więc i "specyfikacja" widoczna. Inna sprawa, że nawet używając innego nie decydował bym się na używanie takiej prędkości ze względu na przeciążenia i związane z tym zwiększone zużycie sprzętu - a ten kupuje się zwykle nie na pół roku a na lata, aż się nie popsuje albo nie zużyje.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”