Trumpf Trumatic L 4030 problem z osiami

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Tomwis
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2016, 23:34
Lokalizacja: Przeworsk

Trumpf Trumatic L 4030 problem z osiami

#1

Post napisał: Tomwis » 18 mar 2016, 23:43

Witam, mam taki problem z laserem Trumpf. Mieliśmy problem z połączeniem monitora z komputerem w szafie. Po naprawie komputera z szafy i wygraniu plików PLC i NCU glowica po uruchomieniu silników najwyższa na punkt w osiach X i Y do pozycji 100. Tylko teraz glowica na monitorze dojeżdża do pozycji 100 i 100 tylko nad stołem jest praktycznie na samym rogu, wygląda jakby przesunęła się o te wartość 100. Gdy próbuje dmuchać harmonijki, to wyskakuje poza krańcówki i nie może przejść całej procedury dmuchania tych harmonijek. Da się to jakoś przestawic, żeby glowica była przesunięta o te 100mm?



Tagi:


rserej
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2015, 15:18
Lokalizacja: lublin

#2

Post napisał: rserej » 19 mar 2016, 20:10

Procedura dmuchania harmonijek ?Czy raczej chodzi o przedmuch drogi wiązki.Bo jeśli chodzi
o przedmuch drogi wiązki, to da się to obejść,ale przyczyna tej usterki jest,albo w ciśnieniu powietrza ,albo w uszkodzonych harmonijkach. Ewentualnie uszkodzony czujnik ciśnienia drogi wiązki.Sprawdź czy harmonijki nie są popękane jeśli są to do wymiany, bo ucierpią na tym lustra.Obejście tego jest w danych które są dostępne po podaniu hasła.


Autor tematu
Tomwis
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2016, 23:34
Lokalizacja: Przeworsk

#3

Post napisał: Tomwis » 20 mar 2016, 10:35

Większym problemem jest to, że maszyna na monitorze pokazuje pozycję głowicy dla X 100 i dla Y też 100 w punkcie referencyjnym a nad stołem głowicą jest na samym rogu. Wygląda jakby miała pozycję dla X 0, dla Y 0. I jeśli palę blachę to nie zmierze jej na 1 rogu, ponieważ glowica dochodzi do krańcówki i zatrzymuje się. Na monitorze pokazuje, że może jeszcze pojechać około 70mm. Nie zgadza się pozycja głowicy nad stołem z tym co jest na monitorze. Coś jest nie tak w ustawieniach? Da się to jakoś przestawic? Pozdrawiam


rserej
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2015, 15:18
Lokalizacja: lublin

#4

Post napisał: rserej » 20 mar 2016, 15:26

Piszesz o naprawie komputera w szafie i wgraniu nowego oprogramowania plc i ncu?Problem pewnie tam leży.Komputer w szafie to pojęcie ogólne ,ale domyślam się że chodzi o tzw.control line.Jakie to oprogramowanie,wersja itp


Autor tematu
Tomwis
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2016, 23:34
Lokalizacja: Przeworsk

#5

Post napisał: Tomwis » 20 mar 2016, 16:03

To jest na Sinumeriku 611 a pod monitorem jest Sinumeriku 840D. Maszyna jest z 1999 roku. Tylko Trumpf robi nakładkę i żeby coś zmienić to trzeba hasło jak kolega wyżej napisał. To hasło tylko oni mają niestety. Coś właśnie może być z tym oprogramowaniem tylko zastanawia mnie czy da radę to zrobić przez teleserwis czy serwis musi się podłączyć pod komputer w szafie


waldemas1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 230
Rejestracja: 21 maja 2008, 23:20
Lokalizacja: mazur

#6

Post napisał: waldemas1 » 20 mar 2016, 19:19

Wykonać jeden telefon do serwisanta , podać fakty . Dostać odpowiedź . Podjąć odpowiednie kroki . Jeśli serwisant powie że przez telediagnozę nie da rady to tylko zamówienie serwisu niestety .:)
Nie martw się że jest źle , zawsze może być gorzej ... .


rserej
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2015, 15:18
Lokalizacja: lublin

#7

Post napisał: rserej » 21 mar 2016, 05:50

Po uruchomieniu robi referencje?Nie mogę się tego doczytać.Zmienić pozycje X i Y możesz w pliku 1-1-3(czynność-produkcja-korekta programu) ,pod warunkiem że maszyna robi referencje.


masakara
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:24
Lokalizacja: pl

#8

Post napisał: masakara » 23 mar 2016, 23:27

Witam
Z etgo co zrozumiałem to kolega nie bardzo wie o czym opowiada. Bo jeśli do ncu było wgrywane oprogramowanie to nieźle namieszali. Jeśli teraz są takie problemy to znaczy że ten "ktosiek" który wgrywał cokolwiek do ncu nie jest za bardzo ogarnięty i nie doprowadził operacji do końca. Jedyna słuszna odpowiedź moim skromnym zdaniem to SERWIS!!!!!!


harma
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 277
Rejestracja: 07 kwie 2009, 20:49
Lokalizacja: daleko od miejsca, w którym powinienem być

#9

Post napisał: harma » 13 kwie 2016, 11:45

Witam

A tak z czystej ciekawości - kto Wam wgrywał to oprogramowanie? I czy sprawdził potem poprawność działania maszyny?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”