Jaka wycinarka do plexi / sklejki

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
husky83
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 10
Rejestracja: 09 sie 2011, 20:18
Lokalizacja: gliwice

#11

Post napisał: husky83 » 25 lut 2016, 11:23

Czyli napisanie +- do czego mi będzie potrzebna maszyna z wyszczególnieniem materiałów i grubości i wstępnym, procentowym określeniem ich ilości jest mniej ważne niż słowo 'dotacja'?
Szczerze to nie rozumiem o co Ci chodzi. Masz rację - tematu nie znam. Znalazłem pewną lukę na rynku, którą chcę wykorzystać, a do tego jest mi potrzebna możliwość cięcia w drewnie i plexi. I to też napisałem, prosząc o podpowiedzi co do dostępnych maszyn. Podałem też kwotę, bo gdybym jej nie podał - zaraz by było 'a jaki budżet'. Napisałem też o dotacji, bo gdybym tego nie napisał, to całkiem możliwe, że miałbym sporo ofert sprzętu używanego.
Nie widzę problemu, żeby samemu wyłożyć na ten sprzęt. Jednak skoro są dotacje, to czemu nie skorzystać? Ja nie wezmę dotacji - ktoś inny ją weźmie. I tyle. Tak bardzo Cię to boli? Wyprowadź się z UE. Wtedy nie będziesz dawał kasy na dotację.
Właśnie kluczowa jest sprawa kasy i skąd,

Faktycznie - to jest kluczowe, bez tego nie można odpowiedzieć 'w tym budżecie i do takich celów to np. model X firmy Y' - bo pytanie właśnie dotyczyło co w tym budżecie da radę zrobić, a nie o Twoją opinię na temat dotacji.



Tagi:


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2826
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#12

Post napisał: koala.g » 25 lut 2016, 12:58

'w tym budżecie i do takich celów to np. model X firmy Y'
W tym budżecie to wszystkie plotery są takie same. Nie ma różnicy jaka firma bo to z tej samej fabryki w chinach wypłynęło tylko z inną naklejką.

Ważniejsze są tu lokalizacja i koszty serwisu. Ja wybrałem techsloa bo był blisko Bielsko-Biała.
Jak poleci tuba to mam blisko do nich wsiadam w samochód i po 2 godzinach mam nową u siebie.
Byli u mnie tylko dwa razy, raz z maszyną a raz żeby sprawdzić co się dzieje (poleciał zasilacz tuby) i trzeba było go wymienić.

Nie są to też jakoś skomplikowane urządzenia żeby sobie nie poradzić z serwisem. W zasadzie kilka modułów które się wymienia jak się popsują.


Autor tematu
husky83
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 10
Rejestracja: 09 sie 2011, 20:18
Lokalizacja: gliwice

#13

Post napisał: husky83 » 25 lut 2016, 13:42

i o taką (noo, może nie zupełnie :P) odpowiedź chodziło od początku. Wielkie dzięki :)
Wprawdzie nie mam konkretnego modelu, ale skoro w tej cenie nie ma różnic, to faktycznie warto patrzeć na serwis...



[ a moderator mógłby wywalić zbędną dyskusję na temat dotacji, kompletnie nic nie wnoszącą do tematu :) ]


rendejad
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 438
Rejestracja: 25 paź 2011, 09:02
Lokalizacja: Miasteczko

#14

Post napisał: rendejad » 25 lut 2016, 21:26

Tu nie ma moderatorów. Dopóki nie leje się krew nikogo nic nie obchodzi.


bodix
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 14
Rejestracja: 25 kwie 2007, 19:44
Lokalizacja: Słupsk

#15

Post napisał: bodix » 25 lut 2016, 21:38

Właściwie to ten temat powinien od początku być skasowany ponieważ takich tematów było tutaj dziesiątki, a i ten nie rozwiązał problemu co kupić lepiej chińczyka czy chińczyka. Obym się mylił ale czuję, że kolega już się więcej nie pojawi na forum. A może jednak, nie, albo tak z problemami i za dwa lata w dziale giełdy ( sprzedam laser).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”