Problem z trafianiem lasera w punkt

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Yossarianin
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 22
Rejestracja: 19 lut 2016, 17:34
Lokalizacja: Łódź

#11

Post napisał: Yossarianin » 23 lut 2016, 11:28

wprost przeciwnie, ta sama prędkość, tylko większa moc - żeby lepiej docinało bo są trochę kłopoty z wyjęciem.

największy problem jest jak ploter wycina ten większy obrys, potem jedzie gdzie indziej - nie wiem po cholerę, i wraca żeby dociąć końcówkę.

Ale w tym wzorze też zdarza się że zaczyna wycinać tę małą końcówkę, potem wycina całość jednym ruchem dojeżdża do końca i nie trafia.

Jak całość zrobi się jednym pisakiem to jest wszystko tip top..



Tagi:


jarbia
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 371
Rejestracja: 22 sie 2012, 13:21
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#12

Post napisał: jarbia » 23 lut 2016, 11:53

Cześć
Po dokładnym obejrzeniu projektu myślę ,że przyczyna tkwi w niepozamykanych krzywych .
Wszystkie małe serca maja te końcówki ''oderwane '' od reszty serca (powiększ sobie same końcówki małych serc np w corelu lub ai )
Ja dysponuję tylko laserami co2 do drobiazgu ze sklejki i one by to wykonały prawdopodobnie dobrze ale Twoja maszyna zachowuje się jak frezarka szczególnie jak masz możliwość ustawienia czy promień lasera może iść po ścieżce zewnętrznej (czy wewnętrznej ) maszyna przy otwartych krzywych z ustawioną ścieżką np. po zewnętrznej uwzględnia kierunek krzywej a tam te końcówki mają inny kierunek niż reszta .
Załączniki

[Rozszerzenie ai zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]



koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2826
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#13

Post napisał: koala.g » 23 lut 2016, 12:36

Możliwe jest też że fizycznie maszyna zamiast 1cm może ciąć 1,0001cm lub 0,9999cm.
Jak jest jedna krzywa zamknięta i tylko jedna warstwa do błąd jest niezauważalny.
A jeśli mamy 2 warstwy czyli jedne rzeczy są najpierw wycinane a później drugie.
To błąd się może kumulować.


bąq
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2016, 09:56
Lokalizacja: Gdynia

#14

Post napisał: bąq » 23 lut 2016, 21:12

A czy jak zrobisz parę okręgów to je ładnie zamknie czy też się zdarza przesuniecie?


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#15

Post napisał: cinematic2 » 24 lut 2016, 14:12

Już napisał. Jeśli będą się składały z jednej krzywej to tak.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


jarbia
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 371
Rejestracja: 22 sie 2012, 13:21
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#16

Post napisał: jarbia » 24 lut 2016, 22:28

Ciekawe ,czy doszedłeś już co to było ?
Pisałeś ,że te końcówki wycina Ci nie w tym samym przejściu co resztę detalu tylko głowica przesuwa się w inne miejsce i później wraca wyciąć ten element i jest wtedy przesunięcie cięcia .Było tu na forum też coś podobnego i sprawcą było losowe gubienie kroków związane z niedomogą mechaniki.Ale to łatwo sprawdzić .


Autor tematu
Yossarianin
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 22
Rejestracja: 19 lut 2016, 17:34
Lokalizacja: Łódź

#17

Post napisał: Yossarianin » 08 mar 2016, 08:53

Witam,

przepraszam że zniknąłem - choroba.

Niestety nie doszedłem do szczegółów.
Wydaje się mi że to nadal problem programowy.

jak rysuje kółko, dodaje dwa węzły, rozcinam i nic więcej nie robię, to czasami po zaimportowaniu do jakiegoś programu CADowskiego okazuje się że te punkty są faktycznie przesunięte względem siebie. A tylko rozciąłem węzeł.

W kilku projektach wyeliminowałem błędy dokonując łączenia krzywych, no ale tego nie da się zrobić jak chcę w kawałku zrobić inną moc lasera.

Problem na tyle niewielki że w codziennej pracy praktycznie nie przeszkadza - obecnie najbardziej mnie wkurza że okręgi centryczne są przesunięte, ale ponieważ nikt na to nie zwraca uwagi to dalej z tym nie walczę.

Aczkolwiek mi sprawa nie daje spać...

Dzięki za pomoc,
pozdrawiam


jarbia
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 371
Rejestracja: 22 sie 2012, 13:21
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#18

Post napisał: jarbia » 08 mar 2016, 11:43

Pomyślałem jeszcze abyś ręcznie ustawił kolejność wycinania obiektów (masz taką opcję w Twoim programie - ''Manual sorting and the set of cutting point and the cutting direction'')
Może jak ustawisz aby te rozcięte elementy były wykonywane jedno po drugim a nie jak pisałeś np. na końcu to może te odsunięcia będą niezauważalne .Jak to by poprawiło jakość to znaczy ,że albo masz źle dobrane 'mnożniki' silników albo jednak mechanika .


Piotrek M
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2013, 11:51
Lokalizacja: radom

#19

Post napisał: Piotrek M » 09 mar 2016, 09:18

Witam.
Pozwólcie że się dołączę jeśli chodzi o laser z początku konwersacji. Otóż sam mam ploter z RDCAM. Powiem szczerze że jest to zdecydowanie lepszy niż Letro z LaserCut. U mnie nie ma żadnych problemów, interface jest super i dodatkowo nie wyskakują mi żadne błędy, a co najważniejsze pracuje ze wszystkimi windowsami. :) Czy serwis sprawdzał przyspieszenia? Ja jak miałem problem z tym, zmniejszyłem przyspieszenia i wszystko się poprawiło. Czasem po prostu źle są dobrane parametry. Wiem nawet o jakiej firmie mówisz i szczerze mówiąc oni dopiero co wyszli z LaserCut wiec może jeszcze nie ogarniają sterowników RD. Powiem szczerze że ja nie mam żadnych problemów z LaserWork.


Zaremba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 274
Rejestracja: 14 lip 2011, 21:42
Lokalizacja: Z daleka

#20

Post napisał: Zaremba » 09 mar 2016, 14:55

Powiem szczerze i powiem szczerze.
Coś mi to zalatuje nieszczerościa. :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”