Ploter laserowy - wymiary zewnętrzne

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
dmckhm
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 02 sty 2016, 17:08
Lokalizacja: Kielce

Ploter laserowy - wymiary zewnętrzne

#1

Post napisał: dmckhm » 02 sty 2016, 17:31

Witam Szanownych Forumowiczów! Proszę o pomoc w następującej sprawie. Zamierzam kupić ploter laserowy co2. Będzie on służył przede wszystkim do cięcia pmma, wymiary pola roboczego 900 na 600 mm. Ze względu na posiadany budżet wybrałem już kontynent pochodzenia urządzenia.

Zewnętrzne wymiary tego typu urządzeń to zwykle ok. szer: 140 cm; dł: 120; wysokości 100-110 cm. I tutaj pojawia się problem, gdyż drzwi do pomieszczenia w którym ma docelowo znajdować się laser mają szerokość 90 cm. Więc jakby postawił ploter do pionu to i tak by nie wszedł, gdyż najmniejszy wymiar to wysokośc, czyli te 100 cm.

W związku z powyższym zwracam się z zapytaniem, na podstawie Waszego doświadczenia, czy istnieje możliwość łatwego częściowego demontażu urządzenia co umożliwiłoby przetransportowanie lasera do środka i jego ponowne złożenie. Częściowy demontaż wydaje się mi na razie "najłatwiejszym" rozwiązaniem.

Dzięki!



Tagi:


komar190
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 98
Rejestracja: 30 kwie 2011, 12:01
Lokalizacja: Cz-wa

#2

Post napisał: komar190 » 02 sty 2016, 18:03

Miałem identyczny problem jak kupowałem swój 6 miechów temu.
Myślałem nad różnymi wariantami, z wycinaniem futryny drzwi z jednej strony włącznie. Niestety moje drzwi "90-tki" mają dokładnie 85,5cm prześwitu więc wycięcie futryny o szerokości ~4- 4,5cm nie rozwiązałoby sprawy, bo ponoć potrzeba ~91cm. Rozważałem nawet wyburzenie kilku cm w ścianie i wstawienie szerszych drzwi ale to już wpakowałbym się w koszty przy dorabianiu drzwi na wymiar. Za duże koszty. Przemyślałem sprawę i zainstalowałem w innej lokalizacji. Obawiałem się o tubę gdyż aktualnie laser stoi w pomieszczeniu doraźnie ogrzewanym jak jest robota a jak nie ma to stoi, ostatnio nawet w lekkim mrozie (-1stC). Zalany płynem na bazie glikolu i całość się sprawdza. Przed robotą oczywiście ogrzanie pomieszczenia do min 15stC.

Rozebrania wózka odradzał mi sprzedawca. Guby się geometrię ustawianą na etapie budowy maszyny więc odpuściłem sobie. Weź pod uwagę też fakt że kupując nową maszynę masz gwarancję a w skrajnych przypadkach trzeba zabrać maszynę na serwis. Producent może chcieć zabrać maszynę na testy do siebie, i co wtedy? Znowu rozbieranie i przenoszenie przez drzwi 90-tki???

Taki laser to też adekwatna waga i wnoszenie przez drzwi na styk to nie przenoszenie paczki styropianu. Tym bardziej obracając o 90stopni.


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2824
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#3

Post napisał: koala.g » 02 sty 2016, 18:35

A okna ile mają?
Może łatwiej je będzie zdemontować?


Autor tematu
dmckhm
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 02 sty 2016, 17:08
Lokalizacja: Kielce

#4

Post napisał: dmckhm » 02 sty 2016, 19:13

Dzięki za odpowiedzi i uwagi!
Komar, czym ogrzewasz swoje pomieszczenie? CO, czy jakieś źródło ciepła przenośne? Mam bardzo podobną sytuację do Twojej - czyli w alternatywie inne pomieszczenie, z drzwiami takimi jak trzeba, ale w moim przypadku bez instalacji ogrzewania - czyli odpada. W perspektywie jest odpowiednia adaptacja budynku, ale na razie to finansowa przyszłość.

Dominik, okienka małe - szerokość 45 cm.


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#5

Post napisał: dasza77 » 02 sty 2016, 19:34

Pocieszę Ciebie.
Ponad 10 lat temu kupiłem w Chinach laser o polu rob. 120x90cm i ... wstawiłem go do pomieszczenia do którego prowadziły .. aż 4 drzwi i szer 80 cm (w świetle 79 cm)
Zapytasz jak?
Przedstawiłem swoje wymagania producentowi i sprzedał mi ploter, który ma podział w połowie wysokości.Dalej już się kolega domyśla.

Więcej powiem, producent w Chinach zapakował mi ten ploter w skrzynię o podanych przeze mnie wymiarach, aby zmieściła się na przyczepce samochodowej. Tak oto przyciągnąłem ten ploter z portu w Gdyni do Ełku.


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2824
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#6

Post napisał: koala.g » 02 sty 2016, 19:59

Mi dziś woda zamarzła w wężykach... Choć termometr pokazuje temperaturę 7 stopni i nagrzewnica taką utrzymuje... ale przy podłodze spadła poniżej 0...

Zależy jak będziesz mieć rozwiązane chłodzenie.
CW-3000 to badziew więc tego nie bierz.

Najlepiej chyba by było zamontować grzałkę akwarystyczną można na niej ustawiać temperaturę ale w zakresie chyba 20-35 stopni. Więc lepszym rozwiązaniem byłaby grzałka + termometr programowalny który by ją uruchomił.

Problem jest z montażem do Chilera trudno wsadzieć przez wlew wody. Chyba że sa o mniejszych średnicach te bez termostatu.

Myk po instalacji grzałki i termostratu jest taki że chiler trzeba by jakaś pierzyną czy kocem nakryć.
I zrobić jakoś oddzielne uruchamianie pompki. Rozbierałem CW-3000 i 5200 chyba z tym nie powinno być problemu bo tam jest pompka poz zasilacz 12 V podpięta.


rendejad
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 438
Rejestracja: 25 paź 2011, 09:02
Lokalizacja: Miasteczko

#7

Post napisał: rendejad » 02 sty 2016, 20:17

komar190 pisze: Weź pod uwagę też fakt że kupując nową maszynę masz gwarancję a w skrajnych przypadkach trzeba zabrać maszynę na serwis. Producent może chcieć zabrać maszynę na testy do siebie, i co wtedy? Znowu rozbieranie i przenoszenie przez drzwi 90-tki???
Jaki producent? Jaka gwarancja? Jakie testy? Co ty bredzisz?
Przeczytaj co najpierw co jest napisane a później zabieraj głos.

A rozebranie i złożenie góry plotera to żadna filozofia. Tylko sporo czasu.
Zrób zdjęcia, poznacz gdzie, który element ma swoje miejsce i bez problemu to zrobisz.


komar190
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 98
Rejestracja: 30 kwie 2011, 12:01
Lokalizacja: Cz-wa

#8

Post napisał: komar190 » 03 sty 2016, 13:02

dmckhm pisze: Komar, czym ogrzewasz swoje pomieszczenie? CO, czy jakieś źródło ciepła przenośne? Mam bardzo podobną sytuację do Twojej - czyli w alternatywie inne pomieszczenie, z drzwiami takimi jak trzeba, ale w moim przypadku bez instalacji ogrzewania - czyli odpada. W perspektywie jest odpowiednia adaptacja budynku, ale na razie to finansowa przyszłość.
No właśnie początkowo nie brałem pod uwagę lokalizacji w nieocieplonym budynku, ale już po instalacji tam lasera zrobiłem instalację c.o. przed zimą.
Kupiłem używany piec po okazyjnej cenie z olx, tak samo kaloryfery od producenta bez badania szczelności w fabryce (bardzo tanie). Taka mała inwestycja, ale bardzo przyszłościowa.
rendejad pisze: Jaki producent? Jaka gwarancja? Jakie testy? Co ty bredzisz?
Przeczytaj co najpierw co jest napisane a później zabieraj głos.
A co jest napisane??


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#9

Post napisał: cinematic2 » 03 sty 2016, 13:48

"Ze względu na posiadany budżet wybrałem już kontynent pochodzenia urządzenia."
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


komar190
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 98
Rejestracja: 30 kwie 2011, 12:01
Lokalizacja: Cz-wa

#10

Post napisał: komar190 » 03 sty 2016, 13:59

Przecież z tego w żaden sposób nie wynika że autor tematu sam na własną rękę sprowadza maszynę. Z resztą niech się sam wypowie

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”