ploter co2, powtarzalność, gubienie kroków i inne historie

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#41

Post napisał: cinematic2 » 03 gru 2015, 00:22

komar190 pisze: nikt tu nawet nie ma cienia podejrzenia o jakiego producenta chodzi.
Nie mam nawet cienia podejrzenia.
Znam tylko jednego producenta w Polsce z własnym softem. Z Warszawy.


"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.

Tagi:


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2826
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#42

Post napisał: koala.g » 03 gru 2015, 01:21

cinematic2 pisze: Rebus
Drobny węgiel?


Autor tematu
lenkoinvest
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 28
Posty: 33
Rejestracja: 29 lis 2015, 10:48
Lokalizacja: Śląsk

#43

Post napisał: lenkoinvest » 03 gru 2015, 10:27

porównanie z serwo krokówek to inna bajka :)


komar190
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 12
Posty: 98
Rejestracja: 30 kwie 2011, 12:01
Lokalizacja: Cz-wa

#44

Post napisał: komar190 » 03 gru 2015, 11:12

własny soft do lasera ma tylko jedna firma w Polsce?


Autor tematu
lenkoinvest
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 28
Posty: 33
Rejestracja: 29 lis 2015, 10:48
Lokalizacja: Śląsk

#45

Post napisał: lenkoinvest » 03 gru 2015, 11:50

Obrazek

tak wygląda w powiększeniu zrealizowany test z pliku Serona, z prędkościami przy których pracował SL9060. Na zimnej maszynie ciekawym jest, że nie zgubił kroków za to jakość fatalna. Ale wieczorkiem zrobię powtórkę bo czeka maszynkę teraz 10h pracy ciągiem i dużo drobnicy.

Filmik oczywiście powstał i zmontuje go w wolnej chwili, niestety u mnie maszyny lecą non stop wszystkie na raz albo na szczęście :D ( coraz bliżej święta ).


komar190
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 12
Posty: 98
Rejestracja: 30 kwie 2011, 12:01
Lokalizacja: Cz-wa

#46

Post napisał: komar190 » 03 gru 2015, 19:12

zobacz sobie na stronie producenta a raczej na jego serwerze plik pdf z ustawieniami parametrów dla niektórych materiałów i ich grubości. Co ciekawe ustawienia są zupełnie inne niż przy typowych chińczykach. Przed zakupem testowałem u dostawcy model senfeng 1390 i później od naszego wspólnego dostawcy i ustawienia były z innej beczki. Co prawda importer senfenga zupełnie nie znał tematu obsługi bo był typowym sprzedawcą nie znającym się na produkcji i troszkę doobierał te nastawy po omacku ale np. moc lasera była w zupełnie innych przedziałach dla obu maszyn.


Zaremba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 274
Rejestracja: 14 lip 2011, 21:42
Lokalizacja: Z daleka

#47

Post napisał: Zaremba » 03 gru 2015, 20:40

komar190 pisze:Tak z ciekawości pytam, jak dostajesz prywatną wiadomość tu na forum to masz jakiś sygnał czy moze kogut zapieje czy cokolwiek? Ja nie mam nic, nie wiem czy ktoś do mnie pisze.
Jak dostajesz prywatną wiadomość to na górze strony jest info.
Wystarczy widzieć odrobinę więcej niż koniec własnego nosa i nie ma z tym żadnego problemu.
Poza tym każdy normalny użytkownik ma włączone powiadomienia na email że przyszła wiadomość. Jak sobie wyłączyłeś to pretensje do siebie samego.


Autor tematu
lenkoinvest
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 28
Posty: 33
Rejestracja: 29 lis 2015, 10:48
Lokalizacja: Śląsk

#48

Post napisał: lenkoinvest » 03 gru 2015, 22:04

Przecinanie i parametry pracy dla np. sklejki 3mm to jedna bajka, a powtarzalność maszyny przy znakowaniu to inna, inaczej silnik krokowy działa przy cięciu tektury?. Zobacz kółko w powiększeniu jak wygląda i przestań bronić anonimowo producenta maszyny bo to robi się niesmaczne. Płaci Ci za to czy liczysz na rabat przy następnej maszynie za obserwacje opinii na ich temat? Serona atakujesz za udostępnianie pliku jak mi pomaga, zresztą zaskakująca jest chęć udowodnienia, że to mój błąd, a nie softu producenta który szarpie maszyną we wszystkie strony jak pralki sprzed 20 lat :)
W związku z powyższym oficjalnie proszę kolegę Komara aby wykonał z wcześniej przesłanego pliku ( tego samego co ja użyłem ) prosty filmik pokazujący prace maszyny :)
Ja poprosiłem o to samo pewną osobę która sprzedaje używaną 3 letnią maszynę na popularnym portalu ( chinczol ) i prędkości nawet większe wyciągnął niż Seron na teście więc to nie granica możliwości i już ogarniam szybką podmiankę maszyny. Nie wiem jak inni ale przy ilości mojego przerobu sklejki na dobę to nie mogę sobie pozwolić na takie błędy i zagadki. Maszyna która myli się i nie spełnia wymagań powinna być natychmiast odebrana przez producenta.


komar190
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 12
Posty: 98
Rejestracja: 30 kwie 2011, 12:01
Lokalizacja: Cz-wa

#49

Post napisał: komar190 » 04 gru 2015, 10:21

lenkoinvest pisze:Zobacz kółko w powiększeniu jak wygląda...
a tak tylko z ciekawości pytam. Co robisz z tym przesłanym przez Seron plikiem? Wczytujesz go od razu do maszyny czy jeszcze modyfikujesz coś, ew. sprawdzasz poprawność itp?
lenkoinvest pisze:Zobacz kółko w powiększeniu jak wygląda i przestań bronić anonimowo producenta maszyny bo to robi się niesmaczne. Płaci Ci za to czy liczysz na rabat przy następnej maszynie za obserwacje opinii na ich temat? Serona atakujesz za udostępnianie pliku jak mi pomaga, zresztą zaskakująca jest chęć udowodnienia, że to mój błąd, a nie softu producenta który szarpie maszyną we wszystkie strony jak pralki sprzed 20 lat :)
Tak, płacą mi i liczę na rabaty a tak w ogóle to kupuję maszyny co 5min więc muszę obczajać wszystkie tematy żeby mi rabaty nie przepadały. To się robi żałosne.
Widzę od jakiegoś czasu że kazdy kto pochlebnie wypowiada się na temat maszyn z poza kręgu "ulubieńców forum" zaraz jest wytykany jako naganiacz.
Zaremba pisze: Jak dostajesz prywatną wiadomość to na górze strony jest info.
Wystarczy widzieć odrobinę więcej niż koniec własnego nosa i nie ma z tym żadnego problemu.
Jesteś jakimś utajonum moderatorem forum że jesteś non stop zalogowany. Z tymi powiadomieniami na maila to wnioskuję ze w jakiś zarobkowy sposób jesteś związany z forum bo jak dla mnie to już jest traktowanie tego na poważnie. Ja na mailach mam zapytania od klientów bo z tego żyje, a nie powiadomienia z wypowiedzi na forum.
Jak ktoś nie jest zalogowany, bo chce tylko poczytać i niekoniecznie wypowiadać się to chyba tej informacji nie ma u góry, ale moze się myle bo widzę tylko czubek swojego nosa.


Zaremba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 274
Rejestracja: 14 lip 2011, 21:42
Lokalizacja: Z daleka

#50

Post napisał: Zaremba » 04 gru 2015, 13:11

Sam sobie odpowiedziałeś.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”