Chińczyk krajowy, czy Chińczyk chiński?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
2jacks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 14
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:48
Lokalizacja: Toruń

Chińczyk krajowy, czy Chińczyk chiński?

#1

Post napisał: 2jacks » 13 lis 2015, 15:43

Witam. Czytam ostatnio dość sporo o laserach CO2. Wszystkie modele większych Chińskich producentów można w Polsce kupić pod znakiem naszych rodzimych firm....z ceną X2. Moje pytanie więc brzmi. Czy opłaca się kupować takie lasery w Polskich firmach? Bo wychodzi na to że one różnią się tylko usługą serwisu.

http://compass.alibaba.com/tag/search?s ... =100010750

i ten sam model w Polskiej firmie

http://atmsolutions.pl/produkt/275/ATMS_LASER_CO2_50x60

Czy ktoś sprowadzał sprzęt bezpośrednio z Chin? Jak wygląda gwarancja w takim przypadku? Bo nie bardzo potrafię to sobie wyobrazić? Ja im pisze że coś mi sie zepsuło a oni mi to wysyłają i potem sam to naprawiam?

Na koniec chcę jeszcze dodać do tego zestawu Laser Seron.... Czym różnią sie takie lasery firmy Seron które podobno są składane w Polsce od tych Chińskich? Czy różnica polega tylko na złożeniu sprzętu, ale już same jego części to w zasadzie jest to samo?



Tagi:

Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

Re: Chińczyk krajowy, czy Chińczyk chiński?

#2

Post napisał: bratanek65 » 14 lis 2015, 09:41

2jacks pisze:z ceną X2
Raczej razy 3.
2jacks pisze:Czy ktoś sprowadzał sprzęt bezpośrednio z Chin?
Ostatnio kontener :-). Polecam odprawę przez Hamburg.
2jacks pisze:Ja im pisze że coś mi sie zepsuło a oni mi to wysyłają i potem sam to naprawiam?
Zawsze możesz zadzwonić do ATM lub Serona żeby przysłali serwisanta :-D
2jacks pisze:Czym różnią sie takie lasery firmy Seron które podobno są składane w Polsce od tych Chińskich?
Niczym.
Od 10 lat sprzedają ciągle ten sam szajs. Trochę zmienili obudowy.
Nawet porządnych nowych sterowników z kolorowym wyświetlaczem nie mają chociaż w Chinach od 2 lat można kupić.
Ale po co mają cokolwiek zmieniać skoro dla Polaków nie liczy się nowoczesność maszyny a ładna strona w internecie i miły głos handlowca.


Autor tematu
2jacks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 14
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:48
Lokalizacja: Toruń

#3

Post napisał: 2jacks » 14 lis 2015, 16:47

Z tym Seronem to chyba przesadzasz....oni dostali za swój ploter jakiś tam medal na ramadays...to rozumiem że jednak chyba nie dostali go za import, tylko musieli mieć jakiś swój produkt.

A co do serwisu. Czyli rozumiem że jak będę miał sprzęt kupiony nie od nich, to za opłatą będę mógł uzyskać serwis?.... czy jak? Czy oni są wykonawcą serwisu dla tej Chińskiej firmy? Jak kupię sprzęt z Chin i on mi sie zepsuje to dzwonię do ATMS czy gdzie?

Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

#4

Post napisał: bratanek65 » 14 lis 2015, 18:03

Następny naiwny jak dziecko we mgle.
Medale na Rema dostaje się za dobry bajer. W końcu ktoś je musi dostać :-D
Wymień choć jeden istotny element ich maszyn będący polską produkcją.
Żeby było łatwiej istotne elementy to:
1. sterowanie czyli płyta główna i soft
2. napędy czyli silniki, ich sterowniki + ewentualnie prowadnice.
3. laser i zasilacz lasera.
W grę wchodzi ewentualnie jakaś niezwykła koncepcja np. nietypowy ale bardzo wydajny napęd jak InPack Troteca.
Obudowa nie ma dla mnie żadnego znaczenia, nie jestem kobietą żeby kupować samochód ze względu na kolor.

[ Dodano: 2015-11-14, 18:13 ]
2jacks pisze:A co do serwisu. Czyli rozumiem że jak będę miał sprzęt kupiony nie od nich, to za opłatą będę mógł uzyskać serwis?.... czy jak? Czy oni są wykonawcą serwisu dla tej Chińskiej firmy? Jak kupię sprzęt z Chin i on mi sie zepsuje to dzwonię do ATMS czy gdzie?
Dzwonisz do Babci. Albo kolegi.
Pewnie za jakąś opłatą ktoś przyjedzie ale raczej liczyłbym na siebie i niezależnych serwisantów.
Jak wyglądają serwisy Serona, ATM czy innych importerów to na tym forum już było ze 100 razy.
Najlepszy przykład masz obok.
Płyta główna się zwiesiła po gwarancji.
W/g Serona nie do naprawy. Nowa u nich ciężkie tysiące chociaż na Alibabie można kupić ten zabyteczek za maks 300 USD nówka.
No i okazało się że ktoś inny potrafił naprawić :-D
Takie firmy traktują użytkowników jak debili. Myślą, że jak ktoś ma ich maszynę to można go doić jak krowę.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#5

Post napisał: dance1 » 15 lis 2015, 11:41

Polscy importerzy w większości narzucają ceny x3+ żeby jak najszybciej się "nachapać" gdy zaczynają się problemy zmieniają nazwę firmy, przepisują na "wujka" lub w ostateczności zwijają żagle. Czemu w uk można te maszyny kupić za połowę ceny? Inne koszty importu czy zachłanność mniejsza? Porównaj ceny na ebay uk.
Co do serwisu i całości zgadzam się z bratanek65, nic więcej do dodania.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
2jacks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 14
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:48
Lokalizacja: Toruń

#6

Post napisał: 2jacks » 15 lis 2015, 22:34

Co do Serona to oczywiście nie wiem jakiej produkcji oni tam mają części. No ale myślałem że jak już na tych targach sie pojawili to z czymś

No muszę przyznać, że nie widziałem żeby UK było taniej. Czytałem blogi ludzi z USA i pisali że tamte firmy podobnie kasują. X2 X3

Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

#7

Post napisał: bratanek65 » 16 lis 2015, 00:08

Oczywiście że z czymś. To coś to chińczyk z przylizaną fryzurką.
95% chińczyka 5 % polskiej przeróbki.
Tak się dostaje medale na "targach" typu Rema.

Awatar użytkownika

SERON
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 34
Rejestracja: 10 lut 2015, 11:45
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

#8

Post napisał: SERON » 16 lis 2015, 15:27

bratanek65 pisze:Oczywiście że z czymś. To coś to chińczyk z przylizaną fryzurką.
95% chińczyka 5 % polskiej przeróbki.
Tak się dostaje medale na "targach" typu Rema.
A jeśli mogę wiedzieć to ile dostałeś medali na "targach" że wiesz jak to się "odbywa" i na jakiej podstawie twierdzisz że to 5% polskiej przeróbki. To co piszesz odbieram jako bezpodstawny atak na naszą firmę.
Doradca Techniczny

tel 15 814 24 02
[email protected]

www.seron.pl


Autor tematu
2jacks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 14
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:48
Lokalizacja: Toruń

#9

Post napisał: 2jacks » 16 lis 2015, 23:49

A w takim razie można sie dowiedzieć na czym polega wkład Polskich inżynierów w konstrukcję tego lasera? Chodzi mi głównie o serię SL9060...Oczywiście w miarę możliwości. Jaka jest różnica między nim, a laserami w całości w pudełku importowanymi z Azji?

Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

#10

Post napisał: bratanek65 » 17 lis 2015, 09:03

SERON pisze:A jeśli mogę wiedzieć to ile dostałeś medali na "targach" że wiesz jak to się "odbywa" i na jakiej podstawie twierdzisz że to 5% polskiej przeróbki. To co piszesz odbieram jako bezpodstawny atak na naszą firmę.
Chwalicie się "nagrodą" którą się załatwia.
Jesteście żałośni jak firmy chwalące się dyplomem "rzetelnej firmy", który się kupuje za kasę.
Prosimy. Przedstaw nam jakie to wspaniałe innowacje zawierają wasze maszyny że zasługują na złote medale.
Forum jest dla wszystkich.
Bo ja z polskich ploterowych firm znam tylko jedną która rzeczywiście wprowadziła coś swojego.
Coś więcej niż inny kształt obudowy, co dla użytkownika nie ma żadnego znaczenia.
Reklamował jej nie będę. Ci co znają rynek wiedzą.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”