Chińczyk krajowy, czy Chińczyk chiński?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
2jacks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 14
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:48
Lokalizacja: Toruń

#31

Post napisał: 2jacks » 19 lis 2015, 15:10

Czy opcje z wysokim wkładem własnym i wysoką kwotą wykupu też są? Zwłaszcza na tym drugim by mi zależało.



Tagi:


komar190
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 98
Rejestracja: 30 kwie 2011, 12:01
Lokalizacja: Cz-wa

#32

Post napisał: komar190 » 19 lis 2015, 18:32

czy leasing to forma wypozyczenia i dlaczego 36msc to najkrótszy okres?

Właśnie dlatego ja zawsze uderzam bezpośrednio do leasingodawcy a nie pośrednika i to jak widać w tym przypadku średnio zorientowanego. Raczej nie liczyłbym na odpowiedź na pytania przedmówcy dotyczące warunków gdyż dostawca nie ma wpływu na nic. Nie podejmuje decyzji odnosnie kredytowania, nie ustala warunków leasingu itp Dostawca to nie bank i nie koniecznie musi się znać


Autor tematu
2jacks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 14
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:48
Lokalizacja: Toruń

#33

Post napisał: 2jacks » 19 lis 2015, 20:04

No ok... nie do końca wiem jak to sie odbywa.


rendejad
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 438
Rejestracja: 25 paź 2011, 09:02
Lokalizacja: Miasteczko

#34

Post napisał: rendejad » 19 lis 2015, 21:16

SERON pisze:A na Chińską gwarancję
Masz na myśli chińską gwarancję?
Nie wiem jak tam w Chinach ale u nas w Polsce przymiotniki piszemy małą literą.

[ Dodano: 2015-11-19, 21:23 ]
2jacks pisze: Bo hak przeglądam te oferty to jest niby cena, ale za dodatkową gwarancję trzeba dodać 10% wartości, za red point trzeba dopłacić, za coś tam jeszcze itd....Do tego laser który ma 2 letnią gwarancję u producenta z Chin w polskiej firmie ma 1 rok gwarancji, no i za kolejny trzeba dopłacić 10%. Niektóre mają gwarancję na rok....ale na tubę i niektóre elementy tylko 3 miesiące.
Każda maszyna sprzedawana w Polsce MUSI mieć 2-letnią gwarancję.
Nawet jeśli sprzedawca pisze o 1-rocznej to może sobie to pisanie w d... wsadzić.
Nie dotyczy to elementów eksploatacyjnych a takimi są paski, lusterka, laser, zasilacz, soczewka.
Nikt ci nie da 2-letniej gwarancji na chiński szklany laser.
Nawet na chiński metalowy ale nie słyszałem żeby ktoś sprowadzał.


Autor tematu
2jacks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 14
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:48
Lokalizacja: Toruń

#35

Post napisał: 2jacks » 19 lis 2015, 22:46

No jest firma która na alibaba chwali się że jest jedyną, która daje 2 lata gwarancji. Jej plotery na stronie jednej z polskich firm mają rok gwarancji(tak jest napisane).

Nie bardzo rozumiem też że firma musi dać gwarancję 2 lata....ale jednocześnie nikt nie da gwarancji na elementy eksploatacyjne. No bo co ma sie psuć w takim ploterze? No chyba elementy które są używane, no gwarancja na to że obudowa nie pęknie przez 2 lata nic nikomu nie daje.

A interesował się ktoś projektami kickstarterowymi? Typu glowforge lazerbalde? Bo glowforge pobił rekord wszech czasów kickstera(co pokazuje jakie jest zapotrzebowanie na takie maszyny), ale z tego co czytałem blogi ludzie siedzących w interesie to jak na razie jedna wielka porażka....no ale ciekaw jestem czy ktoś może zamawiał i czy w ogóle jest sens interesowania się czymś takim? Jest możliwe zbudowanie porządnego lasera na kieszeń przeciętnego użytkownika?


komar190
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 98
Rejestracja: 30 kwie 2011, 12:01
Lokalizacja: Cz-wa

#36

Post napisał: komar190 » 19 lis 2015, 23:06

kolego rendejad, jak pragnę zdrowia...

2 lata gwarancji obowiązują przy zakupie konsumenckim, czyli nie na firmę - jest to regulowane ustawą konsumencką

1 rok gwarancji obowiązuje przy zakupie na działalność gospodarczą (ew. spółkę itd) gdzie obowiązują przepisy kodeksu cywilnego.

Oczywiście są to minimalne wymagane okresy gwarancji. Znam przynajmniej dwóch producentów ploterów termicznych z Polski który przy zakupie zarówno na działalność jak i przy zwykłym zakupie konsumenckim dają 5 lat gwarancji. Czy gwarancja trwa dłużej niż te wymagane ww. przedstawione okresy zależy tylko i wyłącznie od producenta.

Przy zakupie laptopa np. Acer dostajemy tylko 12 miechów gwarancji przy zakupie na firmę a już np. Dell daje 24msc . Tak chcą i tak dają

Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

#37

Post napisał: bratanek65 » 19 lis 2015, 23:56

2jacks pisze:Nie bardzo rozumiem też że firma musi dać gwarancję 2 lata....ale jednocześnie nikt nie da gwarancji na elementy eksploatacyjne. No bo co ma sie psuć w takim ploterze? No chyba elementy które są używane, no gwarancja na to że obudowa nie pęknie przez 2 lata nic nikomu nie daje.
A weźmy taką płytę główną. Zdarza się. Albo zasilacze czy sterowniki silników i same silniki.
Ma się co psuć. Głupi czujnik się zatnie i już jest problem. Dla takiego amatora jak ty dramat bo maszyna głupieje.
2jacks pisze:A interesował się ktoś projektami kickstarterowymi? Typu glowforge lazerbalde? Bo glowforge pobił rekord wszech czasów kickstera(co pokazuje jakie jest zapotrzebowanie na takie maszyny), ale z tego co czytałem blogi ludzie siedzących w interesie to jak na razie jedna wielka porażka....no ale ciekaw jestem czy ktoś może zamawiał i czy w ogóle jest sens interesowania się czymś takim?
Daj spokój. To JEST PORAŻKA. I wszystkie buildogi czy jak im tam tak samo.
To są "konstrukcje" ludzi, którzy nie są konstruktorami. Najczęściej nigdy wcześniej niczego sensownego nie skonstruowali tylko podpatrzyli trochę rozwiązań i postanowili zarobić na projekcie plotera z pleksi czy sklejki. PORAŻKA. Oczywiście nie dla nich tylko dla naiwnych użytkowników.
2jacks pisze: Jest możliwe zbudowanie porządnego lasera na kieszeń przeciętnego użytkownika?
Trudno powiedzieć co masz na myśli pod pojęciem porządnego lasera.
Lasera nie zbudujesz na pewno bo to nie twoja liga.
Ploter laserowy dałoby się ale co to znaczy porządny?
I co to znaczy kieszeń przeciętnego użytkownika?
Ale cokolwiek to znaczy i tak trzeba mieć jakiekolwiek pojęcie a ty nie masz żadnego.


Autor tematu
2jacks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 14
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:48
Lokalizacja: Toruń

#38

Post napisał: 2jacks » 20 lis 2015, 10:17

No te projekty kicksterowe idą drogą przetartą przez drukarki 3d. Na początku technologia trudno dostępna i w zasadzie tylko dla osób które wykorzystywały ją w celach komercyjnych...ale z czasem tych drukarek zaczęło sie pojawiać i teraz przeciętny Kowalski może sobie zakupić taką drukarkę i ona swoje zadanie spełni....No i jestem ciekaw czy to samo czeka plotery laserowe. Dzisiaj nie ma żadnych projektów które wychodzą na przeciw wymaganiom klienta indywidualnego...bo może nie da sie tego zrobić? Może ta technologia jest zbyt wymagająca

Bo czytałem o tym glowforge i pokazach sprzętu. Oni sprzedali tego tysiące a z tego co sie zorientowałem sprzętu po prostu nie ma. Jest pewna koncepcja, fajna strona internetowa, ładne zdjęcia i pełno obietnic....ale nie wiele sie za tym kryje.


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#39

Post napisał: cinematic2 » 20 lis 2015, 10:37

To jakie bzdury ludzie wypisują o glowforge to po prostu kapcie z nóg spadają.
Np. "Laserowa drukarka 3D Glowforge tworzy obiekty ..."
No po prostu mowę odbiera głupota tego barana, który to pisał.
Dalej było jeszcze weselej.
A w zasadzie smutniej bo takie banialuki potem staja się kolejną urban legend i niezorientowani lecą jak muchy do gówna.
A drukarki jak nie było, tak nie ma.
I stawiam dobrą flaszkę whisky jeśli w ogóle kiedykolwiek się pojawi :-D
Zgadzam się z kolegą rendejad, że to śmierdzi z daleka dobrym przewałem.

https://www.cnc.info.pl/topics97/glowfo ... =glowforge
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.

Awatar użytkownika

SERON
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 34
Rejestracja: 10 lut 2015, 11:45
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

#40

Post napisał: SERON » 20 lis 2015, 14:22

Jeśli chodzi o leasing, to forma pożyczki, bo właścicielem urządzenia jest leasingodawca, a na końcu my mamy możliwość wykupu. Maksymalna wpłata własna to bodajże 40-45%, okres minimalny 36 miesięcy wiąże się z przepisami skarbowymi odnośnie amortyzacji tego typu maszyn. Ta forma finansowania ma swoje plusy, ponieważ każda rata również pierwsza wpłata jest w całości kosztem księgowym. Zgadzam się że więcej informacji uzyskamy u leasingodawcy.
Doradca Techniczny

tel 15 814 24 02
[email protected]

www.seron.pl

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”