Laser 80W Problem z zasilaczem tuby - pilna pomoc

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

grzegorz1965
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 109
Rejestracja: 25 gru 2007, 14:31
Lokalizacja: Sosnowiec

#11

Post napisał: grzegorz1965 » 19 gru 2015, 23:41

Z tego co pamiętam kanał chłodzący znajduje się wewnątrz rury.Więc brudna rura nie powinna mieć wpływu na chłodzenie.
Stabilność temperatury jest ważna ,ale u mnie rura pracuje od 8 stopni rano do ok 18-20 kiedy jest chłodzona przez chiller. I tak sobie pracuje od 2008 r .Chińska ,szklana, zakurzona.
Fakt, laser nie tnie przez 8 godzin codziennie ale czasami ciężko się dopchać.
Rura ma 80 W(tzn. miała jak była nowa ),staram się nie przekraczać 65 % mocy,kiedyś wystarczyło 45%.
Co do dymienia to powiem tak.Mam dwa lasery ,jeden z nich ma opuszczany stół,druki ma stół stały. Ten ze stałym stołem ma pod plastrem miodu ruszt a pod nim coś w rodzaju obudowy blaszanej w kształcie ściętej odwróconej piramidy z dołączonym króćcem do rury wentylacyjnej. Jest to bardzo dobre rozwiązanie .Spaliny są wysysane spod materiału do kanału. W tym drugim odsysanie to porażka.Plaster miodu leży na płaskiej opuszczanej platformie a odsysanie jest z góry materiału. Tak naprawdę spaliny hulają pod pokrywa aż w końcu trafia w kratkę wentylacyjną . Dodatkowo szczelina pozwalająca na przelotowe cięcie długiego materiału powoduje zasysanie powietrza z zewnątrz.
Mam zamiar kosztem ograniczenia zakresu obniżenia stołu zamontować podobny lej zasysający ,bezpośrednio pod plastrem miodu bo strasznie osiada na lustrach i mechanice.
Na razie z braku czasu,wypaliłem plazmą otwór w bocznych drzwiach obudowy i wypuściłem rurę bokiem.Teraz mogłem dosunąć laser do ściany bo na nim głównie graweruję małe elementy.



Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”