Prośba o pomoc w wyborze maszyny

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
daxter
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2015, 12:02
Lokalizacja: Podlaskie

Prośba o pomoc w wyborze maszyny

#1

Post napisał: daxter » 23 wrz 2015, 12:14

Witam,
od jakiegoś czasu śledzę to forum, ponieważ przymierzam się do zakupu plotera laserowego. Ma być to moja pierwsza maszyna, na rozpoczęcie działalności.
Założyłem ten temat, bo potrzebuję pomocy w doborze modelu. Mój budżet to 30-35 tysięcy (brutto). Zależy mi na tym, żeby ploter był jak najbardziej uniwersalny (abym mógł wycinać i grawerować na przeróżnych materiałach o różnych grubościach). Z tego co czytałem na forum, to zbyt duża moc uniemożliwia grawerowanie, chciałbym dopytać o taki złoty środek pomiędzy grawerem, a cięciem, jeśli chodzi o moc.

Model jaki sobie upatrzyłem to: Sybil Pro 1390. Takie pole robocze by mnie satysfakcjonowało, nie wiem tylko jak wygląda sprawa dokładności tej maszyny. Według dystrybutora nadaje się on zarówno do cięcia, jak i graweru na bardzo wielu powierzchniach.

Może ma ktoś ten sprzęt i mógłby się wypowiedzieć na jego temat? Albo może dorwę coś lepszego w tych pieniądzach?
Z góry dziękuję za wszystkie rady.



Tagi:


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#2

Post napisał: dasza77 » 23 wrz 2015, 22:00

Moim zdaniem wszystkie plotery laserowe w tym przedziale cenowym to chińczyki, sprzedawane przez firmy handlujące , ewentualnie składające je w Polsce.
Zobacz model o tych samych parametrach co Twój Sybil .. chyba sporo tańszy.
http://allegro.pl/ploter-laserowy-laser ... 30277.html


Autor tematu
daxter
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2015, 12:02
Lokalizacja: Podlaskie

#3

Post napisał: daxter » 23 wrz 2015, 22:03

dasza77 pisze:Moim zdaniem wszystkie plotery laserowe w tym przedziale cenowym to chińczyki, sprzedawane przez firmy handlujące , ewentualnie składające je w Polsce.
Zobacz model o tych samych parametrach co Twój Sybil .. chyba sporo tańszy.
http://allegro.pl/ploter-laserowy-laser ... 30277.html
A orientujesz się może, czy grawerowanie na laserze o mocy 100W jest możliwe i wygląda ok?


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#4

Post napisał: dasza77 » 23 wrz 2015, 22:15

Pewnie, że jest możliwe. Od kilku lat mam ploter laserowy 80W i graweruję bez problemu.
Teraz przymierzam się do zakupu nowego plotera laserowego , aby mieć ciągłość w razie awarii.


Autor tematu
daxter
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2015, 12:02
Lokalizacja: Podlaskie

#5

Post napisał: daxter » 23 wrz 2015, 22:29

dasza77 pisze:Pewnie, że jest możliwe. Od kilku lat mam ploter laserowy 80W i graweruję bez problemu.
Teraz przymierzam się do zakupu nowego plotera laserowego , aby mieć ciągłość w razie awarii.
Też masz chinola? Miałeś może styczność z firmą z Twojego odnośnika? Interesuje mnie ich serwis i podejście do klienta.

Wiesz może, czy jest duża różnica w grawerowaniu szczegółów pomiędzy laserami 60 i 100 W? Im więcej Watów, tym grubsza wiązka lasera?

Czy można kupić 2 tuby do jednego lasera i stosować na przemian, bez wymiany innych podzespołów?

Sorry, że tak męczę :)


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#6

Post napisał: dasza77 » 23 wrz 2015, 22:47

Przed kilkoma laty sprowadziłem z Chin. Wtedy chyba się opłacało, kosztował 50 % tego co w Polsce u pośrednika hurtowego. Ale było trochę nerwówki.
Mój laser ma pole 1200 x 900 mm. Tnie bardzo dobrze.
Nie mam porównania, ale uważam że graweruje dobrze ale z mniejszymi prędkościami ze względu na większa masę bramy.
Do porządnego grawerowania (z rozdziałem na stopnie szarości) powinieneś kupić oddzielny laser - mniejszy.
Z tą wiązką - chyba jest jak piszesz - nie wnikałem w to. Brak czasu na zastanawianie.
Jest robota lub zlecenie, to kilka prób i jazda. Klient widzi jak wychodzi grawerowanie - jak się podoba i akceptuje - to zaliczka i do roboty.
Przed kupnem umów się na próbne grawerki i cięcia.
Tubę się wymienia, gdy straciła dużo mocy. Wymiana tak jak piszesz - bez sensu - dużo ustawiania.
Musisz mieć konkretne plany związane z laserem (produkcja - uśługi), bo kupić aby kupić z myślą że jakoś to będzie - to złe myślenie. Jest duża konkurencja na rynku usług.


Mariianek
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 71
Rejestracja: 12 lip 2014, 14:03
Lokalizacja: Pomorskie

#7

Post napisał: Mariianek » 23 wrz 2015, 22:53

Kolego proponuje abyś wybrał sie do jednej wybranej firmy na prezentacje maszyny, abyś zrozumiał jak dziala oprogramowanie i laser. Mocą sterujesz z poziomu oprogramowania, wiec ogólnie im większa moc tym lepiej. W Chińczykach chyba nie mozna ustawić minimalnej mocy... Jak bys mial np przeciąć papier, ale nie wiem bo nie pracuje na szklanej tubie. Tak czy inaczej musisz wiedziec co chcesz robic na maszynie :)


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#8

Post napisał: dasza77 » 23 wrz 2015, 22:57

Do prostego grawerowania black/white , chińczyki są bezkonkurencyjne.


involved
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2015, 02:09
Lokalizacja: Kraków

#9

Post napisał: involved » 24 wrz 2015, 02:15

Witam :)
Chcę założyć działalność artystyczną. Potrzebuję prostej maszyny do cięcia tektury, sklejki, filcu, ewentualnie grawer. Prosto i oszczędnie. W związku z tym mam pytanie.
Czy ta maszyna http://www.europlotery.com/plotery-lase ... lasera-co2 mi w zupełności wystarczy?
Kosztuje ok. 7000 zł. Z tego co czytałam to jedyny taki sprzęt w Polsce o formacie A4.
Rozglądałam się jeszcze za tym: http://www.troteclaser.com/pl-PL/Urzadz ... flexx.aspx ale nie mogę nigdzie znaleźć ceny.
Proszę o odpowiedź.
Involved

Awatar użytkownika

guardian_angel
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 309
Rejestracja: 31 gru 2010, 14:34
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#10

Post napisał: guardian_angel » 24 wrz 2015, 08:41

involved, Cena cię powali na kolana :)
dasza77 pisze:Do prostego grawerowania black/white , chińczyki są bezkonkurencyjne.
Pokaż mi proste grawerowanie na dowolnym miękkim materiale fontem Times New Roman 3 pkt... i co wyszło ?
.:: LASER CO2 TROTEC SPEEDY 300 ::.
.:: LASER CO2 TROTEC SPEEDY 100 R ::.
.:: FREZARKA INFOTEC 330G ::.
----------------------------------------------
ZAPRASZAM NA BLOGA
http://lasertrotec.blogspot.com

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”