Jak sprawdzić pobór prądu tuby?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
HTD
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 41
Rejestracja: 15 lis 2007, 10:24
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Jak sprawdzić pobór prądu tuby?

#1

Post napisał: HTD » 31 sie 2015, 19:20

Witam, chcę sprawdzić pobór prądu tuby RECI 90W bo ostatnio coś niedomaga i nie wiem czy to tuba czy zasilacz. Czy mogę użyć elektronicznego multimetru czy musi być analog? I jeszcze jedno - gdzie zmierzyć wartość prądu - na którym styku tuby?



Tagi:


Zaremba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 274
Rejestracja: 14 lip 2011, 21:42
Lokalizacja: Z daleka

#2

Post napisał: Zaremba » 01 wrz 2015, 00:43

Sam pomiar poboru prądu nic ci nie da.
To taka bajeczka wymyślona przez jednego z użytkowników forum na R.
Gostek ciągle wymyślał jakieś nowe teorie tylko że to były jego "fantasmagorie".
Laser może pobierać prąd ale to wcale nie znaczy że emituje właściwe czyli efektywne promieniowanie.
Może też pobierać za mało a przyczyna może być inna.


Autor tematu
HTD
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 41
Rejestracja: 15 lis 2007, 10:24
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#3

Post napisał: HTD » 01 wrz 2015, 11:26

to inaczej - był serwisant (nie od importera bo już po gwarancji) i twierdzi że tuba siada. Nigdy nie słyszałem i też nie czytałem o teście który wykonał, a mianowicie strzelał 5sek impulsem w pleksi 10mm i sprawdzał jaki jest kształt "krateru" i stwierdził że stożek nie jest stożkiem, którym być powinien. Twioerdzi, że tuba siada ale kazał zmierzyć pobór prądu ze względu że fabrycznie ploter miał tube 80W a my jako opcje zamówiliśmy 90W i że może nie zmienili zasilacza tylko go podkręcili i to zbyt dużo, z kolei jak mu powiedziałem że po uruchomieniu nowego sprzętu PMMA 3mm bezbarwną cieliśmy z parametrami 20mm/s i 45% mocy to stwierdził że ta tuba powinna ciąć przynajmniej 30mm/s. Głupi już jestem i nie wiem co sprawdzić, żeby się przekonać co jest nie tak - na dzień dzisiejszy musimy ciąć 15mm/s i 50%mocy. W załączeniu zdjęcie "nie stożka" z jego testu.
Załączniki
stożek.jpg


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#4

Post napisał: cinematic2 » 01 wrz 2015, 15:19

Co ci teraz da mierzenie prądu?
Znasz wartość przy nowym laserze? Nie znasz.
Maszyna nie ma wskaźnika prądu? Większość ma.
A poza tym jak się pracuje zawodowo na maszynie laserowej to się kupuje miernik mocy lasera a nie kombinuje jak koń pod górę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”