Czy bloskość lasera nie uszkodzi laptopa

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Grzecho83
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:53
Lokalizacja: Krosno

Czy bloskość lasera nie uszkodzi laptopa

#1

Post napisał: Grzecho83 » 24 sie 2015, 12:57

Witam, wpadł mi w ręce mały ploter laserowy (po pracy napisze model i parametry bo nie pamiętam). Nie wiem czy działa, będę dzisiaj sprawdzał. I tu moje pytanie bo niewiele wiem o polach magnetycznych i tym podobnych w laserach. Idealne miejsce na laptopa sterującego jest na ploterze, duża płaska powierzchnia centralnie nad tubą lasera, około 15cm nad nią. Nie jestem pewny czy podczas pracy lasera nie powstają jakieś zakłócenia mogące uszkodzić laptopa, dyski twarde. Obok jest też zasilacz na bardzo duże napięcie jak to bywa w laserach który też może mieć zły na niego wpływ. Ale może się mylę, jest tu jakiś fachowiec, który mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii?
Pozdrawiam, Grzegorz.



Tagi:


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2838
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#2

Post napisał: koala.g » 24 sie 2015, 21:13

Jak jest uziemiony to nic nie powinno się stać.


Raztyurs
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2015, 09:22
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Post napisał: Raztyurs » 23 wrz 2015, 09:24

Dokładnie uziemiony pamiętaj o tym żeby był sprawdź sobie ten ploter czy działa. Wydaje się że bedzie działał.


Fafal_83
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 52
Rejestracja: 04 mar 2013, 14:06
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: Fafal_83 » 16 paź 2015, 21:24

Nic sie nie powinno stać zakładając że zachowane są wszystkie normy i nie położysz lapka na jakimś urządzeniu generującym naprawdę duże pole (pomijam problemy z zasilaniem i bezpieczeństwem bo to oczywiste). Pracuje z dużo mocniejszymi laserami traktuje laptopa jak "klucz" i jak na razie nie miałem problemów na przestrzeni lat. PS Pytanie jest nieco głupie bo jeśli nie jesteś pewien co do warunków działania lasera to może wypadało by się zastanowić nad własnym bezpieczeństwem??

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”