Fale na wycinanych elementach.

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2828
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

Fale na wycinanych elementach.

#1

Post napisał: koala.g » 11 sie 2015, 12:44

Witam.

Laser ktoś mi zrobił pole 160x160, serwa nie wiem jakie i laser cut

Problem jest z falowaniem linii cięcia.
Obrazek

Chińczyk na krokówkach radzie sobie do prędkości 400 a tutaj:
0-25 jest ok
25 to lekkie falowanie
30-40 dość mocne falowanie
40-50 jest znowu ok
50 w górę masakra

Dodatkowo jest problem ze sterowaniem mocą prawdopodobnie przez sterownik LaserCut.
Laser Synrad 125 przy sterowaniu przez oryginalny regulator uc-2000 nie było problemu w pełnym zakresie mocy.
Przy sterowaniu przez LC leci coś takiego powyżej 50%
Obrazek

[youtube][/youtube]




Zaremba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 274
Rejestracja: 14 lip 2011, 21:42
Lokalizacja: Z daleka

#2

Post napisał: Zaremba » 11 sie 2015, 13:07

O ile mnie pamięć nie myli to już było przerabiane.
Nie ma co porównywać nastawów prędkości z jednej maszyny do drugiej.
Są różne ilości impulsów na obrót (w sterownikach silników i sterownikach serw), inne przełożenia z silnika na oś napędową inne momenty obrotowe. W jednej maszynie prędkość 100 to będzie powoli a w innej 100 to już urywa głowicę. To co ustawiasz w LC to nie jest jakaś konkretna prędkość w metrach czy mm tylko ilość impulsów wysyłanych przez sterownik do sterownika napędu. W większości chińczyków to będzie to samo bo ich maszyny używają tych samych podzespołów. Albo bardzo podobnych. Ale w maszynie z innymi napędami to może być różnie.
Najwyraźniej 25 jest OK i tak trzymaj.


Autor tematu
koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2828
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#3

Post napisał: koala.g » 11 sie 2015, 13:59

Pomierzyłem to już kiedyś prędkości rzeczywiste są takie same,cięcie linii długości 4m.
A w zasadzie nie miało by to sensu żeby identyczny projekt na laserze RF 125W wykonywał się wolniej od chińskiego CO2 60W.

Sprawa jest taka że przedział do 30 jest ok a już 30-40 są błędy za to wyższa prędkość 40-50 jest ok.
Od 50 w górę jest kiepsko ale temu bym się nie dziwił dlaczego w przedziale 30-40 są błędy?

Przyjrzyjcie się górą serc na wyższych nastawach prawa część nie ma błędów. A na lewej są choć przyspieszenia są identyczne.

[ Dodano: 2015-08-11, 15:20 ]
To Y coś krzaczy nie wiem jak dać mu łagodniejszy start.
Opcje przyspieszenia na łukach nic nie dała, i w opcjach worktable zmniejszenie tego tez nic nie dało.

Widzę ze nie ma też wpisanych ustawień cięcia kółek mniejszej średnicy.
Ustawienia grawerowania też musiałem sam zrobić, jak również ustawienia pola roboczego, ustawienia impulsów na 1cm bo wcześniej były błędne, ustawienia upraszczania krzywych żeby proste i krzywe leciały tak samo....

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”